מכונת כביסה שגם מקפלת

אמא עסוקה לארבע בנות, שערמות הכביסה הבלתי נגמרות נכנסות לה לחלומות, מצאה את הפתרון שיעזור לה לנצח במלחמה

23/11/2014
תוכן מקודם קבלו עדכונים מתוכן
  • RSS

האנטי רומן שלי עם הכביסות מתועד בפייסבוק כבר כמה חודשים, ומכיוון שהוא גורר תגובות הזדהות רבות חשבתי שאך טבעי לחלוק עם אחיותיי לצרה את הגילוי המרעיש.

באמת לא האמנתי למראה עיני: כביסה ממוינת לצבעים נכנסת למכונה, על כל בגד ברקוד שעוזר לה לדעת למי מוורודות הבית הוא שייך, קפסולה אחת נמשכת אל המכונה, נוזל ורדרד להעשרת הריח וריכוך הבד נמזג לתא והכל ללא מגע ידי! פשוט ישבתי והסתכלתי איך הכבסים מתערבלים להם בתוף העגול לצד אחד, מתייבשים בסיבוב לצד השני ויוצאים דרך פתח רחב כשהם מקופלים בערימות ריחניות, מחולקים לפי הברקודים, קיפול מדויק, אחיד כמו חיילים, כמו שאני אוהבת.

לא ייאמן׳ חשבתי לעצמי נוכח המחזה, ׳נשאר רק להמציא את המסוע שיפזר אותם לארונות המתאימים׳.

ואז התעוררתי...

צילום: מורן מישל

אני משרכת את רגלי במסדרון החשוך עדיין. באמבטיה מימין סל הכביסה של הבנות עולה על גדותיו, משמאל נתקלת בערימה שהשארתי שתחכה לתורה הבוקר, בקצה המסדרון כבר נגלה אליי הר הכביסה הממתין על הספה לקיפול מאתמול ומשלשום, ואני יודעת שעוד אחד כזה שוכב לו דומם בתוף המייבש.

רצף תזכורות עיקש מצלצל לי בנייד, מעורר אותי למציאות שבה אני גם אשת קריירה וסופר אמא, מזכיר שיש פגישות הבוקר וחוגים אחה״צ ותור לאולטרסאונד ושהבטחתי גן שעשועים לקטנה ושנגמר החלב במקרר- הכתמים יחכו שוב ללילה וההרים ימשיכו להיערם.

מתי זה קרה לנו? כלומר, נכון שפעם היו כובסות נפגשות סביב הנהר ובעודן מכלות את עור ידיהן הענוג מלרלרות על כל העולם ואישתו משל היו יושבות בבית קפה (כלומר, אם אישתו לא כרעה לצידן אותה העת), אבל היום, כשכל כך הרבה משימות גודשות את יומי איך עוד לא המציאו פתרון מתאים יותר לעניין הכביסות והכתמים הסוררים?

מודה, לפעמים אני מסתפקת ב׳איוורור׳ הבגדים ומקפלת אותם מהר חזרה לארון בדילוג קל מעל שלב הכביסה. אבל היום, בחזרה מיומי העמוס החולצה של פיצי מספרת בגאווה שאכלה פסטה עם רוטב אדום, מדיום נפלה בבית הספר בול לשלולית בוץ אבל ניצחה בסיבוב הריצה וכדי לא להאשים רק את כולם בכל הטוב הזה גם אני הצלחתי לטפטף על עצמי קפה בפגישה, ועסקתי בעיקר במאמץ להסתיר את הכתם בהמשך היום.

אין שום סיכוי שאני הולכת לשפשף. בי נשבעתי. מודה שאם לא הייתי מקבלת לנסות את הקפסולות של פרסיל, הייתי שולחת את כולן למוסדות החינוך עם בגדים מוכתמים או עוברת ללבוש חד פעמי, ושישלחו לי את שירותי הרווחה אם למישהו זה מפריע.

PERSILMORAN1

הקפסולה החדשה מונחת ישירות בתוף המכונה, מספיקה למכונה מלאה, ומתמוססת לגמרי במים. היא מכילה 2 תאים של ג'ל כביסה מרוכז: הג'ל הכחול מסיר כתמים אקטיבי, הפועל במגע ישיר עם הכביסה המלוכלכת. הג'ל הירוק מבטיח ניקיון בוהק של הבגדים לתוצאה מקסימלית.

תכל׳ס, הופתעתי. לא רק מהבגדים של הבנות שיצאו נקיים ללא רבב וללא שיירי סימני אבקה, זה מילא - אלה כתמים של בנות, אבל כשהחלטתי להכניס את ערימת הכריות והמגבות של הכלב למכונה ולהערים על הקפסולה, הייתי בטוחה שפה היא תישבר... להפתעתי, לראשונה מזה 4 שנים הכל יצא נקי, וזה בלי ספק פתרון שחוסך זמן, כסף ואנרגיה וגם הרבה יותר ירוק מאשר לקנות לו מיטה חדשה מדי חצי שנה.

צילום: מורן מישל

אז מה עושה סופר אמא עם הערימות והכתמים? 

הנה 5 דרכים מומלצות להתמודדות עם הכתמים והרי הכביסה:

1. לעשות פחות ילדים – המלצה שאני לא ממש מיישמת בעצמי אז נא להתייחס אליה בערבון מוגבל.

2. להעדיף בנות על פני בנים – כאמור הכתמים שלהן ידידותיים יותר, אבל זה לא תמיד נתון לבחירה.

3. לתפוס את הכתם כשהוא עוד צעיר – אפילו צבעי אקריל יורדים כמעט לגמרי כשתופסים אותם רטובים וממגרים אותם בעזרת מים פושרים וקצת סבון לפני שנתפסו בסיבי הבגד.

4. לבחור תכשיר כביסה איכותי עם מסיר כתמים בילט אין – שתיים באחד זה פתרון נפלא לאמהות עסוקות, חוסך את הזמן של התזת מסירי כתמים, שפשוף ושטיפה מקדימה, אחרי שהתנסיתי אני משוכנעת שקפסולה עם פעולה כפולה נוחה ומתאימה לי בהרבה מאשר אבקות שמתפזרות גם סביב המכונה ומהניסיון לזכור להכניס למכונה שני חומרים.

5. לאמץ את ההר אל ליבך (או: שכנוע עצמי) – לא כל פסגה צריך לכבוש, לפעמים מוטב להיכנע להן. למעשה נורא נוח להישען על הר הכביסה ולראות ׳האישה הטובה׳, אז עד שימציאו את המכונה שגם מקפלת אני מעדיפה להשקיע בהסרה מהירה של הכתם ולהתפשר על נוכחותו של הר הכביסה בסלון, ואם בזכות זה הרווחתי זמן לעוד פרק – בכלל שיחקתי אותה!

צילום: מורן מישל

אריזת פרסיל "הקפסולה עם הפעולה הכפולה", נמכרת באריזות ידידותיות לסביבה, המאפשרות שימוש חוזר וסגירה הרמטית של המוצר, גם המוצר עצמו מתכלה לחלוטין ואיננו משאיר לכלוך או סימני שימוש.

את קפסולת הג'ל של פרסיל עם הפעולה הכפולה ניתן להשיג ברשתות השיווק במחיר השקה מיוחד - 19.90 שקל (מחיר מומלץ לצרכן: 24.90 שקל).
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך