מי תהיה מעצבת האביזרים של השנה?

ביום שני הקרוב יתקיים טקס פרסי האופנה. הכירו את המועמדות הסופיות בקטגוריית עיצוב האביזרים, מי עונדות את התכשיטים שלהן ולמי הן מפרגנות?

20/11/2014
לילך כהן קבלו עדכונים מלילך
  • RSS

שבוע האופנה בחולון יוצא לדרך בשבוע הבא, כשטקס חלוקת פרסי האופנה הישראלית פותח את הערב הראשון. בין שלל הקטגוריות והפרסים יבחר גם מעצב האביזרים של השנה, בקטגוריה זו מועמדים 4 מעצבים כל אחד בעל חתימת יד עיצובית ברורה וייחודית. שנייה לפני ההכרזה על הזוכה העמדנו בפני המועמדים בקטגוריה זו, את אתגר השאלה הזהה, מי מפרגן למי ? ומי מהמר על זכייתו של מי?

נוריתמי - תמר אידלמן ואלינור אבני

תמר אידלמן ואלינור אבני - נוריתמיתמר אידלמן ואלינור אבני 

מהי חתימת ידכן העיצובית?​

הסגנון העיצובי המאפיין את התכשיטים שלנו הוא נקי וגיאומטרי ברובו. בד"כ אנו חושבות איך לנקות מתוך הזדהות עם המשפט הנצחי שהולך איתי מימי כמעצבת פנים- LESS IS MORE​.

טבעת של נוריתמיטבעת של נוריתמי

מי הן הלקוחות שלכן?

הלקוחות שלנו מגוונות גיל ונעות בין 30 ל-70. ברובן נשים עם זיקה לאופנה ועיצוב, כמו אדריכליות ומעצבות. נשים שבטוחות בעצמן ובמי שהן ולא נסחפות אחרי טרנד כזה או אחר. כאלה שמבינות שטרנד חולף וסגנון הוא נצחי.

בין הנשים שענדו נוריתמי או נראו עם תיקים שלנו, אפשר לזהות את יובל שרף, קרן מור, ליאת אשורי, דנה פרימן, עדי אשכנזי, מאיה דגן וגם איילת זורר וקלייר דיינס הן לקוחות. סולנית להקת נרו לאנה וטסון, זוכת הגראמי הבריטית בחרה בתכשיטים שלנו לסיבוב ההופעות הנוכחי שלה. העורכת של ווג השבדי עונדת טבעת שלנו. הסטייליסטית של קייט מוס לקחה לה כפפת עור עם טבעת יהלום שעיצבנו. אוולינה קרומטצנקו, הבעלים של שבוע האופנה במוסקבה ומגישת תכנית יומית היא לקוחה שלנו. וכמו כן הצמד האיטלקי רוברטה ואנטוניו מור, שגם להם תכנית בנושא אופנה עונדים אותנו קבוע.

Evelina_Khromtchenkoאולינה קרומטצנקו עם אלינור 

האם יש לכן מודל או דמות שעבורה אתן מעצבות,או שמהוות עבורכן השראה?

​אחת הנשים המוערכות עלינו היא האדריכלית זהה האדיד. דמותה החזקה נמצאת באחת התיקיות בראש כשאנחנו מעצבות. כשהצגנו בשבוע האופנה של לונדון ניגשה אלינו חברה טובה שלה ועשתה בינינו חיבור​ כי הניחה שהיא תתחבר לתכשיטים.

BAY0263A_12.tif זהה האדיד

אם לא הייתן מועמדות בקטגוריה למי הייתן מעניקות את הפרס?

​קשה להחליט, ישנם מספר מעצבים שפועלים בתעשייה לאורך שנים ועושים תכשיטים ייחודיים ושונים כגון דורי צ'נגרי, מירית ויינשטוק, פאולה ביאנקו ושירלי איציק למותג רובי סטאר שנמנית עם המועמדים באותה הקטגוריה עימנו.

​***

רובי סטאר - שירלי איציק

RUBISTARשירלי איציק לרובי סטאר

מהי חתימת ידך העיצובית?

רובי סטאר הינו השם הקריאטיבי למותג התכשיטים שהקמתי. הוא נולד רשמית בשנת 2000, ללא לימודי עיצוב פורמאליים, אך עם גישה חדשנית. בשנת 2006 נפתחה חנות הדגל הראשונה שלי בתל אביב הממוקמת כרגע בשוק הפשפשים. מאז אני משווקת לחנויות נבחרות בארץ ובעולם. הקו הייחודי ממוקד לאורח חייה של האישה האורבאנית.

עגילים של רובי סטארעגילים של רובי סטאר

מהיכן את שואבת את ההשראה שלך?

ההשראה מגיעה מכל דבר שקורה בחיים. אם במפתיע או על ידי חיפוש במקורות היסטוריים. אני שואבת את השראתי בעיקר מתקופות עיצוב מסוימות כגון הארט דקו, ממצרים העתיקה ותרבויות שבטיות, מן הטבע, מאמנות פלסטית, פופ, פאנק, מחול מודרני, מחלומות ומחברים שלי ואנשים שאני אוהבת. הסגנון העיצובי משתנה מקולקציה לקולקציה בהתאם לסיפור המסופר, אך מתובל תמיד באדג' אורבני, רמיזות איקוניות וקצת רוק אנד רול.

מי הלקוחה שלך?

הלקוחה שלי היא אישה שיודעת לזהות וללכת אחרי מה שהיא רוצה ואוהבת, אינדיבידואלית ולא מפחדת להתבלט אך מעדיפה הצהרות מעודנות וקלאסיות שאינן משתלטות על המראה ומשאירות עוד מרחב להגדרה עצמית. בין הסלבס שעונדות את המותג אפשר למצוא את נינט שאף בחרה להתחתן עם התכשיטים של רובי סטאר, יובל שרף, קרן מור ודפנה לוסטיג.

נינט טייב עונדת רובי סטארנינט טייב עונדת רובי סטאר ביום החתונה

האם יש לך מודל או דמות שעבורה את מעצבת?

אני לא ממש מעצבת מול דמות ספציפית, אלא יותר מעצבת דברים שבא לי שיהיו לי, או סיפור שאני רוצה לרקום דרך הקולקציה. מעגל החברים שעוטף אותי הוא השראה בשבילי.

אם לא היית מועמדת בקטגוריה למי היית מעניקה את הפרס?

אני מאוד מעריכה את המותג נוריתמי.

***

קרן וולף

KEREN191111קרן וולף

מהי חתימת ידך העיצובית?

עיצוב בניחוח של פעם, המושפע בעיקר מתקופת שנות ה-20 של המאה הקודמת, ושילוב של חומרי גלם מקוריים וחומרי גלם חדשניים.

שרשרת של קרן וולף שרשרת של קרן וולף

מהיכן את שואבת את ההשראה שלך?

מקורות ההשראה מתחילת דרכי היו שחקניות משנות ה-20, 30, 40, וה-50 , המשדרות נשיות רכות ושפע של רגש. ואלמנטים ומוטיבים מזרם הארט דקו. עם השנים הצלחתי ליצור שפה מאוד ברורה לעיצובים שלי והתפתחתי לעולם של אביזרים משלימים כמו כובעים, אביזרי שיער ייחודיים, אביזרים לכלות ועד טבעות זהב ויהלומים.

מי הלקוחה שלך?

הלקוחות שלי הן נשים מאוד מיוחדות ומלאות סטייל ותעוזה. זה משמח לראות כמה נשים מוקירות ואוהבות את דרכי . בין הלקוחות המפורסמות שלי אפשר למצוא את גל גדות, יובל שרף, רותם סלע, שי לי שינדלר, לירז צ'רכי הזמרת הבנלאומית קרן אן, שריי גבעתי, יוליה פלוטקין, שירי מימון מאיה דגן ועוד .

KEREN19112

האם יש לך מודל או דמות שעבורה את מעצבת?

אני מעצבת קודם כל לעצמי מה שאני אוהבת באופן אישי, מה שהייתי עונדת ולובשת. אני מחוברת לאופנה ולאומנות ואני חייה את העולם הזה, כך שהכי חשוב לי שמה שאני מעצבת יהיה חלק ממני, אני מאמינה שכשהדברים נעשים ממקום של אמת ואומנות אז אנשים מתחברים אלייך .

אם לא היית מועמדת בקטגוריה למי היית מעניקה את הפרס?

אם לא הייתי מעומדת אז הייתי מעניקה את הפרס לנוריתמי שהוא מותג עם כתב יד ברור ומאוד שונה משלי. אלינור נראית לי בחורה מעניינת ואני אשמח לפרגן לה .

***

אפרת קסוטו

EFRAT1911אפרת קסוטו

מהי חתימת ידך העיצובית?

הסגנון העיצובי שלי הוא מאוד מגוון, אין רק אחד כזה, זה מאוד תלוי תקופה בחיי. אנחנו מוציאים קולקציה חדשה כל כמה חודשים וכל קולקציה שונה לגמרי מקודמתה.

מה שכן מאחד את הסגנונות זה הנגיעה העכשווית המעודכנת והשיקית, גם אם ההשראות לקוחות משנות ה-20 או מהתקופה הבוהמיינית. מאוד חשוב לי שתכשיט לא ייראה כאילו נלקח מתיבת תכשיטים ישנה אלא יזכיר משהו נוסטלגי אבל עם נוכחות אופנתית מדויקת.

EFRAT19112טבעות של אפרת קסוטו

מהיכן את שואבת את ההשראה שלך?

ההשראה מגיעה מכל דבר שאני רואה , או באה במגע בכלל, טבע, אנשים, ארכיטקטורה אורבאנית, מוזיקה, מגמות אופנתיות, סרטים, מצב רוח.

מי הלקוחה שלך?

הלקוחה שלי היא בחורה אופנתית, חובבת סטייל, מעודכנת, שמעריכה איכות ומחפשת דברים מיוחדים. בין לקוחותיי ניתן למצוא את ליידי גאגא, אנה ארונוב, אנה בול, אילנית לוי, שירלי בוגנים, מור סילבר, מורן אטיאס, מרינה מקסימיליאן, נטע גרטי, יאנה גור , דורין אטיאס ועוד.

ליידי גאגא עונדת אפרת קסוטוANNA_DELLO_RUSSO_wearing_our_jewels_at_milan_fashion_week

האם יש לך מודל או דמות שעבורה את מעצבת?

כל מה שאני מעצבת זה דברים שהייתי עונדת בעצמי. הרבה קולקציות נולדו מתשוקה אישית לתכשיט או אביזר כלשהו. כל תכשיט/אביזר שאני יוצרת אני מודדת על עצמי, הוא חייב להתאים למידותיי ושיהיה לי נוח. אני גם מדמיינת מה אני אלבש איתו.

אם לא היית מועמד בקטגוריה למי היית מעניק את הפרס?

אם לא הייתי מועמדת הייתי בוחרת ברובי סטאר.

 ***

SALOONALIKE
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה