היזמית שהפכה לאמא

"המעבר המהיר והעצבני מלהיות אשת קריירה לאמא לילדים הביא איתו כמה כאפות לפנים". רויטל הנדלר, יזמית מצליחה ואמא שעושה המון דברים בו זמנית, על הרצון להספיק הכול

18/11/2014
רויטל הנדלר קבלו עדכונים מרויטל
  • RSS
» רויטל הנדלר: "לפעמים אני מצטערת שאני לא שכירה"

המעבר המהיר והעצבני מלהיות אשת קריירה לאמא לילדים הביא איתו כמה כאפות לפנים שזר לא יבין. אז מי שכאן גבר (וסליחה על השוביניזם) צאו בבקשה וחפשו לכם מקורות בידור אחרים. לא שזה לא בשבילכם, אתם פשוט לא תבינו על מה בכלל אני שחה, וזה כשלעצמו מעצבן.

אי אפשר להסביר לגבר, את המעבר הזה: יצאנו מאותה נקודת התחלה - אנשי עסקים, מנהלים קריירות, מצליחים. אני פתאום נעלמתי. גם לו נולדה ילדה בדיוק באותו זמן, אבל אצלו מה שבעיקר השתנה זה אוסף הפרצופונים בפייסבוק, בעוד אני פשוט התאדתי מעל פני האדמה.

מיליון משימות

ואז זה מתחיל, מנסה לחזור לחיי הקודמים, כאישה שעושה כמה דברים... יציאה לעבודה, אולי אם הייתי שכירה היה קל, אבל אני לא. אני יזמת, עשיתי אקזיט, הובלתי חברה לשווי של 50 מיליון דולר. יופי לי. זה ממש לא רלוונטי עכשיו. עכשיו אני אימא.

אז עכשיו כשאני מנסה לצאת מהבית לפגישה חשובה, לובשת את הבגדים שכבר שכחתי שיש לי ומסתכלת במראה אל הבחורה שכבר שכחתי שאני, תוך כדי איפור, הקטן עשה קקי, הקטנה מקבלת נשיכה מהקטן ולגדולה לא נראה מה ששמתי לה בסנדויץ-5-בבוקר שעשיתי לה.

מוצאת את עצמי שרה בקולי קולות את השיר שהמצאתי ״מגב-מגב״ כדי שהזעטוטים לא יבכו בדרך לגן, משחקת איתם עוד משחק אחרון לפני היציאה, מנגבת את הקקי שנמרח עליי במגבוני התמיד-באוטו שלי ויוצאת אל היקום המקביל: פגישה עם wil.i.am זמר ההיפ-הופ המיליונר האמריקאי, שהפך ליזם מהשורה הראשונה כשמכר חברה אחת והוא בדרך לשניה. הוא בא ליומיים לישראל לפגוש עשרה מיזמים מבטיחים שאולי הוא יטמיע בצמיד הסופר קול שלו, ואחרי הפגישה, מסיבת מינגלינג מטורפת עד אור הבוקר. ובאמצע - אני. נבוכה מול שני יקומים שעדין לא מצאתי את הגשר לחבר בניהם.

לפעמים אני מצטערת שאני לא שכירה, עם עבודה מאורגנת 8:00-17:00. למה לא בעצם? לאיזה מוח שלא ישן לילות רבים יש כוח להמציא את עצמו מחדש בבוקר? לא לשלי. הזיכרון שלי הפך לתפאורה מביכה בדרך לעוד תקרית בטוחה. וכמות הפאדיחות שאני עושה בשבוע לא תבייש אף סיטקום-של טעויות קלאסי. כבר קרה שהגעתי באיחור, בלי דלק, תוך כדי שהווייז לוקח אותי בכוח דרך כל כביש אגרה אפשרי (בכל זאת, הם חייבים מודל עסקי) לפגישה עם משקיע, ואז קולטת שאני בדרום תל אביב בשכונה הכי אומללה ביקום, כי כתבתי את הכתובת לא נכון בווייז תוך כדי שניסיתי לעשות את הדבר שעוד מיליון אימהות כמוני עושות חלקן, כך אני מקווה, בהצלחה גדולה יותר - למקבל מיליון משימות בזמן אחד.

הממקבלת לא מקובלת

לא בא לי לחיות ככה, כולי ממקבלת מיליון משימות באחת. יש בי קול קטן שכועס - ומה איתך? ומה עם הרוגע? ומה עם השלווה? אז בסוף התיישבתי להירגע ולכתוב ואת זה גם אני עושה תוך כדי, על הדרך, בין לבין. הורדתי מהאש שני סירים, הגשתי צהרים, היה טלפון מאחד התותחים בתחום הסושיאל מדיה ובדרך עם הטלפון גם סידרתי כמה צעצועים שיהיה נעים כשיגיעו הילדים. לא נראה לי שיש לי כבר במערכת ההפעלה אופציה להיות אחרת.

אז להרים ידיים? פשוט להודות שככה זה? מה אתן אומרות? איך זה אצלכן? אולי יחד, אם תסכימו לכתוב לי נמצא את התשובה, או לפחות אוזן קשבת בדרך להקבלת המשימות הבאה.

*****

רויטל הנדלר היא יזמת אינטרנט סדרתית, מנטורית ומרצה. מייסדת ומנכ״לית לשעבר של AllJobs, מנטורית ושותפה ב-BreezoMeter.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה