מחוברים פלוס: טחורים-של-אחרים

"מחוברים" חוזרים, עם פלוס בשם, כנות מתוסרטת עד דק, וליהוק שמרגיש קצת כמו דז'ה וו – סטנדאפיסט עצוב, זוג מעצבן, בן-של ובת-של, וליאור דיין

16/11/2014
ארז עמירן קבלו עדכונים מארז
  • RSS

מחוברים פלוס. צילום: אוהד רומנו

ושוב, בריטואל שחוזר על עצמו מדי שנה, אנחנו מוזמנים להתפלש בחורי התחת של אנשים שאנחנו לא ממש מכירים. רק כדי להבין בסוף שטחורים של אחרים זה הדבר הכי לא מעניין שיש.

כן, "מחוברים" חוזרים, עם פלוס בשם, כנות מתוסרטת עד דק, וליהוק שמרגיש קצת כמו דז'ה וו – סטנדאפיסט עצוב, זוג מעצבן, בן-של ובת-של, וליאור דיין. סליחה, לא היינו אתכם כבר בעונה הקודמת?

ובכן, כמעט -

אורלי וגיא מדגמנים בסדרה את אותה זוגיות מעייפת ומלאה בעצמה שאנחנו מכירים כבר מתוכנית הבוקר שלהם. מי שלא מחבב אותם שם (וביננו, מי כן?) לא יחבב אותם גם כאן, למרות אפקט ה"רוצה ילד" שמתיישב חופשי על בלוטת הדמע.

דניאל, הבן של שלום אסייג (מאמי, צא לי מהווריד) ועדי, הבת של דן שילון (מאמי, סדרי לאבא בחורות), מתפקדים בעיקר על תקן של נומבון, הפיהוק שמפהק הפיהוק. הוא בכיוון של טלנובלה מרוקו-אמריקאית, היא יותר "בנות" פינת "סקס והעיר", אבל שניהם אמינים כמו מיכל אמדורסקי בורחת מצילום פפראצי בחדשות ערוץ הבידור. ומעניינים באותה מידה.

בהיעדר מתחרים ראויים, ליאור דיין, הליהוק-החוזר של העונה, הוא קלף מנצח. אני חייב להודות שכבר בעונה הראשונה הוא פילס לו מסילות אל לבי, למרות, או בגלל, הבכיינות המפונקת וחוסר האונים המתיילד הוא הצליח להיות אמיתי ומרגש. השנה הוא אמור לספק את הסחורה עם (אנחנו כבר יודעים מראש) לידה והתייתמות בשידור חי.

לכאורה מסתמנת, שוב, עוד עונה של "ליאור דיין והשאר". כשה"שאר" הם גרסת הצלולואיד של פירה דיאטתי.

לכאורה, אבל לא באמת. כי עם כל הכבוד למתייתם, אין לו סיכוי מול דרור רפאל. בחברה שצורכת רכילות כמו ביסלי גריל על הספה מול הטלוויזיה, הסיפור של דרור – גבר שעוזב את אשתו וילדיו לטובת גבר אחר, הוא בדיוק הצהוב הלוהט שאנחנו אוהבים להתמכר לו.

ברור לי שהנחשפים ב"מחוברים" הפקידו בכניסה למשחק את רגש המבוכה. אלה הכללים, כולם יודעים. איכשהו, גם אנחנו הצופים כבר מובכים פחות כשאנחנו מוזמנים להשתתף בפעילות לא לנו שכל תו ותו בה צווח "רגע פרטי". אבל כשזורקים לערימה גם ילדים קטנים, המבוכה, לפחות שלי, חוזרת.

אני לא רוצה להיות הצדקן ההוא שתוהה האם אשתו וילדיו של דרור נתנו את הסכמתם לחשיפה הטוטאלית הזו. התהייה הזו, אני בטוח, מעידה רק עלי ועל צרות אופקי. ועדיין אני מוצא את עצמי חוזר ומריץ בראשי את היום שאחרי בבית הספר של הילדים של דרור. והוא נראה לי כמו לא-כיף גדול בכלל.

צילום: אוהד רומנו
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה