הכל נשאר במשפחה

האחיות רעיה ומיטל מיטרני החלו את דרכן בעולם העיצוב בתפירת שמלות לברביות. היום הן שותפות במותג המציע בגדים מוקפדים המושפעים מתרבויות שונות בעולם. איך משלבים משפחה ועסקים?

29/10/2014
לילך כהן קבלו עדכונים מלילך
  • RSS

האחיות רעיה ומיטל מיטרני, עברו כמה תחנות עד שחברו להקמת המותג sister M. מיטל בוגרת בצלאל ובעברה מגורים בניו-יורק, רעיה בוגרת שנקר ובעברה התמחות במונטריאול. עוד בזמן הלימודים בשנת 2004 החלו מייצרות טי-שירטים יחודיים שנמכרו בטי מרקט ואף שווקו ע”י מיטל בניו-יורק, לאחר ששבו לארץ החלו מעצבות ביחד למותג סיסטר M. בנובמבר 2011 הוזמנו להשתתף בשבוע האופנה הראשון שהתקיים בת”א במסגרת תחרות המעצב המבטיח לשנת 2012. חודש התארגנות לתצוגה ללא שינה הוכיח את עצמו בהכרה שקיבלו האחיות על עבודתן ובפריצה המבורכת לשוק עיצוב האופנה הישראלי.

SISTERM29101

מתי הבנתן שהאהבה והכישרון המשותף שלכן הופך לעסק ?

האהבה לאופנה תמיד הייתה שם, אצל שתינו, ממש מילדות, ממשחק תמים של תפירת בגדים לברביות, והתנסויות כסטודנטיות לעיצוב ואופנה ושיתופי פעולה בינינו במשך השנים שהוכיחו לנו שאנו גם אוהבות וגם טובות אף יותר ביחד, כצוות. ביום שפתחנו את הסטודיו הבנו שיש לנו עסק, שעובד ומתפקד ושצריך לאייש אותו כל יום, כל היום.

מהו קו העיצוב שלכן?

בעיקר אלמנטים אתניים ושבטיים שאליהם אנחנו מאוד מתחברות באופן טבעי. כך יצרנו קולקציות מודרניות ואתניות ייחודיות המייחדות את כתב היד שלנו.

תרבות הלבוש הפרואני המסורתית השפיעה בזמן האחרון על היצירה שלנו, לדוגמא שימוש בסרטי קרושה ופונפוני צמר בעבודת יד, סרטי קטיפה ופרנזים. ובכלל, עולם האסוציאציות שלנו פרוע במיוחד, יש לנו מן שפה פנימית שאולי בגלל הקשר החזק שבינינו הופך לסימן ההיכר של המותג. קולקציית האביזרים מתווספת בקביעות גם היא לקולקציה ומשלימה אותה הן בחומרים והן בהלך הרוח. האביזרים מיוצרים מחומרים טקסטילים בשילוב של מתכות וחומרים לא שגרתיים. הכל כמובן בעבודת יד.

SISTER_M_צלמת_רעיה_מיטרני

איך זה לעבוד כשותפות שהן גם אחיות. האם יש חלוקת עבודה מסודרת בניכן או בגלל שמדובר בעסק משפחתי אז גם כאן החלוקה היא אינטואיטיבית?

העבודה המשותפת בינינו הייתה קיימת מאז ומתמיד, עוד מילדות. היה לנו אוסף ברביות ענק וכל יום, אחרי הגן/ בית ספר, היינו יושבות ופשוט מתכננות קולקציות שלמות לברביות. בהמשך, בבגרותנו, מיטל למדה במחלקת אופנה ואביזרים ב'בצלאל' ורעיה במסלול אופנה ב'שנקר', עצם העובדה ששתינו מגיעות מרקע אקדמאי ובכל זאת מבתי ספר שונים עם הלך רוח שונה, ממחיש את היותנו מאוד דומות ועם זאת גם מאוד שונות. למזלנו השוני בינינו יוצר השלמה. זה מתבטא בדרך העבודה שלנו בסטודיו ובחלוקת התפקידים: ההשראות לעיצוב, חיפוש הרפרנסים לקולקציה, איסוף החומרים, הבדים וכל היוצא בזה, אנו עושות בשיתוף פעולה מלא. מלבד זאת רעיה אחראית על כל ענייני ה- indoors כלומר ענייני הפנים בסטודיו, קשרי הפנים. ומיטל אחראית על כל ענייני ה outdoors - כל הדברים שיוצאים מהסטודיו, קשרי החוץ.

חנות_סיסטר_אם.__דרך_שלמה_79_תל_אביב._צילום-_יחצ

 את מי הייתן רוצות להלביש? האם יש לכן מוזה?

מאז ומתמיד המוזה שלנו הייתה השחקנית האיטלקייה סופיה לורן, היא מייצגת אישה חזקה, אמיתית, CURVY, תמיד אופנתית, לא מתביישת לבלוט. במקרה השנה מלאו לה- 80, והיא עדיין נראית מצוין. היינו מאוד שמחות להלביש אותה בבגד שלנו ולהקנות לה את המראה הקצת יותר אתני בוהמייני שלנו. כמובן שאנחנו משתפות פעולה עם יוצרות ישראליות כגון: אסתר רדא המצוינת שהחיבור בינינו ממש מתבקש, מגי אזאזר, נטלי דדון, דנה גרוצקי ועוד.

SISTER295מימין: מגי אזרזר, משמאל: דנה גרוצקי בשמלות של SISTER M (צילום: רפי דלויה)

SISTER294מימין: נטלי דדון, משמאל: אסתר רדא, בשמלות של SISTER M

 מעצבות ישראליות יש לרוב, אז מה הייחוד שלכן?

סגנון העיצוב הוא אתני בוהמיני, בנגיעות אורבניות ועכשוויות בגזרות. מה שיוצר בגד ייחודי ומעודכן בו זמנית. אנו שמות דגש חזק על איכות הבדים, מאוד חשוב לנו שיהיו נעימים ללובשת ונושמים ואנו משתמשות בבדים כגון: משי, כותנה, קרופ, סאטן משי.

לשילובים אנחנו משתמשות בדרך כלל בחומרים לא שגרתיים כגון: נוצות, פרנזים, קרושה, רקמות יד, דמויי עור – ובכלל, כל העולה בדמיוננו.

כפי שאנו שמות דגש על החומרים, אנו גם מקפידות הקפדה יתרה על איכות התפירה : תפירה באיכות גבוהה, שהגימורים יהיו לעילא ולעילא, שהבגד שרוכשים מאיתנו יהיה בעצם 'על זמני', שגם עוד עשור הלובשת את הבגד שלנו תרגיש ותדע שיש לה מוצר איכותי ומוקפד.

והדבר האחרון והחשוב: אפשר ללבוש את הבגדים שלנו בוקר, צהריים וערב – עם האבזור הנכון הבגד רלוונטי תמיד ומאוד שימושי.

ניתן להשיג בסטודיו המותג, דרך שלמה 79, בתיאום מראש- 0509028063 ובחנויות האופנה המובילות

SISTER M בפייסבוק

SISTER M  צילום: דביר כחלון

***

בפייסבוק: לילך כהן סטיילינג, lilach cohen styling

באינסטגרם : Lilachcohen_style_master

 
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה