חוק הפונדקאות: עכשיו כולם יכולים לקנות אותי

אתמול הכנסת אישרה בקריאה ראשונה את זכויות השימוש בפונדקאות עבור זוגות חד מיניים - אבל לאף אחד אין זכות לסחור ברחם של נשים. חייבים לעצור את החוק הזה

28/10/2014
דפנה מורל קבלו עדכונים מדפנה
  • RSS

למרות שכנסת ישראל נמצאת רוב השנה בחופש הם עדיין מצליחים להגיש מספר מוגזם של הצעות חוק ספק מטורללות, ספק מיותרות וספק מזיקות. בנוסף כמובן לעשות המון רעש על לא כלום.

בתוך כל בליל הצעות החוק הגזעניות והאנטי-דמוקרטיות יש שתי הצעות חוק שכאילו אמורות להטיב עם הצד "הליברלי" ו"ההגיוני" של האזרחים בישראל.

הראשונה היא "חוק הגיור"- לא אלאה אתכם בפירוט החוק, אבל הפואנטה שלו היא סוג של הקלה על המתגיירים ע"י התרה של רבי עיר ורבי מועצה גם לאשר את הגיור, מעיין הסרת מחסום בירוקרטי שמונע מזוגות להתחתן.

השניה- " חוק הפונדקאות". כרגע בימינו במדינת ישראל רק לזוגות הטרונורמטיבים מותר להשתמש בשירותיה של פונדקאית בתשלום. לזוגות בני אותו מין אסור. הצעת חוק זו, שעברה אתמול בקריאה ראשונה, תשווה את זכויותיהם  החוקיות של זוגות להטב"ק  לזכויותיהם של זוגות הטרו.

morelcar2810

לכאורה תיקון לחוק שהוא סופר ליברלי, להשוות זכויות של להטב"ק לזכויות של זוגות הטרונורמטיבים, שרק בגלל בעיה רפואית לא יכולים להביא ילד לעולם, לכאורה השוואת זכויות.  מה שמגיע לזוג "רגיל", שהממסד והרבנות מאשרים ומעודדים  - יגיע מעתה גם לזוג הומואים. יאללה איתכם, איזה יופי! גם לגברים הומאים יש זכות להקים משפחה, מי יתקומם נגד זה?

אומרים שלכל מטבע שני צדדים, הצד השני של הרצון להביא ילד, זו האישה שאתם משלמים לה בשביל זה.

כולם מדברים על "זכות להורות". אין כזו זכות. זו לא נגזרת של זכויות האדם זו לא זכות שמגיע לאדם באשר הוא אדם. יש מצב ביולוגי שמאפשר להביא ילדים או לא מאפשר להביא ילדים. בין עם זה שני גברים, שתי נשים או גבר/אישה עקרים. בעיני להגיד "זכות להורות" (כמובן, כשמדברים על הורות רק מדברים על הורות ביולוגית) זה כמו להגיד "זכות לכליה חלופית אם שלי כבר לא מתפקדת"

החברה שלנו היא חברה קפיטליסטית, אין לאף אחד ספק בנושא, ובכל זאת לכל עניין ה"הכל סחיר וכל דבר אפשר לקנות" צריך להיות גבול, והגבול הזה עוצר בגוף האדם. הקטע הכי מטורף שהגבול אכן עוצר בדיוק בזה: לא חוקי לסחור באיברים, לא חוקי למכור כליה, לא משנה כמה מצבך הכלכלי קשה, וכמה אתה רוצה למכור אותה. פשוט אסור, חוק זה חוק. סחר איברים איננו חוקי. נקודה.

אבל לא לנשים. נשים זה סיפור אחר. לגיטימי לקנות רחם, לקנות גוף של אישה. כי היא רוצה, זה מועיל גם לה, היא עושה מזה כסף. בואו אגלה לכם משהו: כנראה האישה שתקנו ממנה את הרחם שלה, היא במצב סוציו-אקנומי לא פשוט, היא לא הייתה עושה את זה אם מצבה הכלכלי היה אחר. בחירה חופשית אין פה. אישה מוכרת את גופה בשביל הישרדות - ולזה, סלחו לי, אני לא יכולה להסכים.

אם גופי מותר, גם דמי מותר. אם אפשר לקנות את הרחם שלי, קניתם את כולי. במקום לתת לעוד אוכלוסיות את האפשרות החוקית לקנות אותי, בטח שבאיזו אצטלה ליברלית, אתם צריכים לעשות ההיפך. אף אחד לא צריך לקבל לגיטימציה מהחוק לקנות אותי!

מה דעתכם, חברי כנסת יקרים, לאסור על כל אדם, לא משנה סטרייט או גיי, לקנות אותי או את חלקי גופי?

חברת הכנסת מיכל רוזין ממרצ הצביעה נגד החוק הארור ודיברה נגדו במליאה. ח"כ רוזין, מה שהיה חסר לי זה לשמוע ממך שפונדקאות בתשלום צריכה לצאת מחוץ לחוק לחלוטין, לא משנה אם הזוג הוא סטרייט או גיי. הייתי רוצה לשמוע אותך אומרת שלקנות גוף של אישה לא מקובל עליך, לא משנה מה הנטייה המינית או המגדר של הקונה.  

 אנשים שבאמת רוצים להיות הורים יכולים לאמץ, יכולים לעשות ילד עם חברה, בדיוק כמו שאח תורם לאחיו כליה (ובדגש על תורם)  - יש הרבה אופציות שלא דורשות קניית אישה. ואתם יודעים מה? גם אם אין, הרצון שלכם בילד ביולוגי לא צריך להקנות לכם את הזכות לקנות אותי.

 
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך