מה זה תיק אורבני?

פרקטיים, מעוצבים, איכותיים ומינימליסטים - התיקים האורבנים של המעצב רועי יצחק למותג JUDtlv יעשו לכן חשק לצאת לסיבוב בעיר

27/10/2014
אופנה ויופי קבלו עדכונים מאופנה ויופי
  • RSS

צילום: אלי בוחבוט

רועי יצחק, המעצב שמאחורי מותג התיקים JUDtlv, החל כמעצב בגדי גברים ברשתות מקומיות ובינלאומיות. כשחיפש שינוי פנה לעיצוב תיקים תוך שמירה על עקרונות מנחים של ניקיון עיצובי ופונקציונליות והתאמה למגוון לקוחות רחב, נשים וגברים.

1. מיהי האישה עבורה אתה מעצב?

קורה הרבה ששואלים אותי מהיכן מגיע שם המותג, אז יוצא לי להסביר ששם המותג הוא בעצם שמה של המוזה הראשונית שלי, נערה שפגשתי לפני מספר שנים למספר דקות והשאירה עלי חותם רציני. היא הייתה בעלת קוקו גבוה, רזה ואתלטית, בעלת עור שחום מושלם וללא נגיעות איפור מלאכותי. היא הייתה נערה ברזילאית מאומצת על ידי זוג ישראלים, עם תווי פנים מתכתיים והבעה רצינית. בשנייה הראשונה חשבתי שזהו נער ואז היה רגע בו התאהבתי בדמות, אותה רציתי להלביש. כמובן שמאז, דמות זו רקמה עור וגידים פרי דימיוני והיום היא הדמות שעומדת מאחורי המותג שלי: בחורה שחיה אורח חיים בריא אך אורבני, בעלת סגנון ספורטיבי, ללא רצון להשתייך לעולם הנשי ה"עתיק" בה אישה חונטת/ צובעת/ מאלצת את המראה החיצוני שלה להיות "נשי" לפי ההגדרה.

אני חושב שהדמות לה אני מעצב נמצאת בהרבה נשים סביבי, בעיקר נשים עצמאיות, חזקות, קרייריסטיות וגם אצל נשות בית כריזמתיות.

2. מי היית רוצה שתלבש פריט בעיצובך?

זו רשימה ארוכה: אני אתחיל ב- Gia maria caroni, דוגמנית לשעבר בעלת מראה מהפנט וסיפור חיים טראגי, Carla Bruni המרתקת, מדונה האין-סופית כ מ ו ב ן, יונית לוי בגלל האטיטוד, יאנה יוסף בגלל הסקס-אפיל, אנה מרטינוב - שלמות, אורלי לוי אבקסיס עם הכריזמה.

3. מה הטרנד השנוא עליך ומה לעולם לא תעצב?

כמעצב אופנה, אני יכול לומר שאין טרנד ששנוא עליי. למדתי עם הזמן איך לשחק עם תכתיבים, כי אני חושב שטרנד זה משהו שחייבים לתרגם ולא להשתמש בו באופן ישיר, הוא חייב לעבור תרגום אישי של המעצב שיגיש אותו בצורה הנכונה ביותר ללקוח תוך התחשבות בשאר הפרמטרים כגון מיקום, אקלים וה-DNA של המותג.

יחסי שנאה-אהבה יש לי עם כמה טרנדים: אם אני חייב להסתכל אחורה בזמן ולהצביע על אחד, זה יהיה טרנד המשבצות שאף פעם לא כל כך הבנתי, או לדוגמה טרנד הזהב, שכמו שזה אחד הטרנדים האהובים עליי הוא גם אחד הטרנדים שבגללם אני מוצא עצמי תקוע. אבל אם אני מוכרח להזכיר משהו שאני "שונא" (מילה חזקה מדיי לטעמי) היא הגישה של מעצבים רבים הנקראת 'עיצוב יתר' (over design). זה אמנם לא טרנד, אבל את זה כנראה לעולם לא אעשה, אני מאמין גדול בעיצוב מינימליסטי, פרקטי, משולב באיכויות גבוהות של חומרים. פחות קשקשת.

Black python Round leather purse - cross body leather bag - womens purse - Macaroon pouch - petite pochette - JUD lookbook

4. איזה מעצב ישראלי מהווה השראה עבורך?

ויוי בלאיש בעיניי מצליח להביא משהו אחר בתחומו, עכשווי, מאוד עשוי מכל הבחינות. אני גם מאוד אוהב את הקולקציות של 'מוסלין ברדרס' המוצלחים.

5. מהו הפריט מהקולקציה הנוכחית בו אתה הכי מתגאה/לקחת לארון הפרטי שלך/הכי מתחבר?

אני מתגאה בכל הדגמים אותם אני בוחר להוציא לאור בסוף תהליך הפיתוח. ישנם דגמים אותם אני אוהב אך עדיין בוחר לא ליצר, וזאת בשל חוסר התאמה כזו או אחרת. אני מאוד משתדל לנסות כל דגם שאני משיק, וזאת בשביל החוויה האישית שלי והרצון לשפר את אותו הדגם מעונה לעונה.

black snake leather backpack - tote bag JUDtlv -lookbook

 

*לכתבה המלאה לחצי כאן*

*לקנייה אונליין לחצי כאן*

צילום: אלי בוחבוט

 
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה