להעצים את הביטחון המיני ב-4 צעדים

למה חשוב לנשים להיות בטוחות במיניות שלהן וכיצד שנות הילדות קובעות את האנרגיה המינית שתהיה לנו כבוגרים? דנה דרבינסקי מהרהרת ונותנת טיפים מחזקים

23/10/2014
דנה דרבינסקי קבלו עדכונים מדנה
  • RSS

דורקס ביטחון מיני. צילום: שאטרסטוק

בהרצאה המרתקת שלה ב"טד", שזכתה ל- 2.7 מיליון צפיות מאז פורסמה בפברואר 2013, מסבירה חן ליזרע, ישראלית יפה, סוחפת וכריזמטית שמתמחה בתרבות קובה, שתושבי המדינה הקריבית מקבלים את האנרגיה הסקסואלית החיה והמושכת שלהם כבר מילדות.

"לא חשוב אם הילד או הילדה שמנים, רזים, נמוכים או גבוהים", היא מספרת, "ההורים שלהם תמיד יחגגו את היופי שלהם בהרבה אהבה, התפעלות ופירגון. כשהילדים האלה יגדלו, הם יסתובבו בעולם כמו מלכים ויתנהלו כמו מתנה נחשקת שמישהו אולי יזכה בה".

ליזרע מתארת תרבות מוחצנת, שבה מבטאים באופן ברור, גם בחיי היומיום, התפעלות ממי שיש לו כריזמה מינית, בין היתר באמצעות ריקוד ותנועה, ומדגישה את היתרון של המומחים באמנות הפיתוי, גם בשאר תחומי החיים.

בניגוד למדינות רבות, בהן שריקות ברחוב עלולות להיות עניין בהמי ומלחיץ, בקובה מגיבים אליהן בפלירטוט מרומז ויש להן תפקיד ברור בהטענת האווירה. בתרבות כזאת הביטחון המיני מחוזק ונחגג.

ומה קורה בתרבויות אחרות שבהן הגוף מוצנע יותר? האם אנחנו יכולים לפתח ביטחון מיני מושך ומעצים, בתרבות שבה ילד שאוהב להסתובב עירום בבית, מקבל לעתים בתגובה קריאות נבוכות של ההורים שמבקשים ממנו להתלבש?

לאופן שבו גידלו אותנו יש השפעה מכרעת על הביטחון המיני שלנו. ילד שהעירום שלו התקבל בבית באהבה, התפעלות וגיפופים, ירגיש משוחרר ובטוח עם הגוף שלו, יותר מילד שחונך לכסות ולהסתיר.

דורקס. חן ליזרע בהרצאה בטד. צילום: מתוך יוטיובחן ליזרע מדגימה את אמנות הפיתוי על בימת "טד" בוונקובר. צילום: מתוך יוטיוב

4 טיפים חשובים לחיזוק הביטחון המיני:

1. ידע  כדי להסתובב בעולם עם בטחון מיני כדאי להתיידד עם התחום ולהעמיק את ההבנה שלך לגבי מה ניתן לעשות עם מיניות. האם את גומרת רק בדרך אחת או אולי את מגוונת יותר ממה שאת יודעת ויכולה להגיע ליותר מסוג אחד של אורגזמה?

הגוף הנשי כבר לימד את המדע שיש כמה סוגי אורגזמות: אורגזמה של הדגדגן שאינה כרוכה בחדירה, אורגזמה נרתיקית, אורגזמה של נקודת הג'י (שקיומה, שהוטל בספק, עורר דיון ערני רק לפני שבוע), אורגזמה מגירוי הפיטמה, אנאלית, מעורבת ויש עוד.

כדי לדעת מה עובד בשבילך, את צריכה להצטייד בקצת זמן פנוי, גישה קלילה ולא הישגית, חומרים טובים שיעוררו את הדמיון (חומר קריאה, סרט, שיחת טלפון), אולי בן זוג, אולי ויברטור מהדור החדש שהוא בגודל אצבע וממוקד גירוי דגדגני, וליהנות קצת עם עצמך.

לא הצליח? קראי עוד קצת, דברי עם אנשים קרובים והפכי את המיניות לחלק נגיש בחיים שלך. מיניות בריאה היא חלק מחיים בריאים. חשוב להיות בקשר עם האנרגיה המינית של הגוף שלך, כדי להעצים ביטחון מיני וביטחון בכלל.

למידע מפורט על אודות חמשת סוגי האורגזמה הנשית

2. מלחמת המינים נשים שנתקלו בפרטנרים הלא נכונים יכולות לפעמים לכבות במידה כזו או אחרת את המיניות שלהן כדי להימנע מחוויות לא נעימות. אני לא מתכוונת למקרי תקיפה, הטרדה או אונס, שהם נושא לכתבה אחרת, אלא למקרים בהם אישה נהנתה מהסקס אבל הובילה אליו כי היה מעורב מצידה גם רגש, ומולה היה פרטנר שלא היה מעורב רגשית אבל רצה את הסקס.

כדי לבנות את הביטחון המיני שלך, חשוב בעיניי לשחרר את התשוקה שלך במקום שהוא בטוח רגשית, אחרת נוצרת חוויה הפוכה. נשים לדעתי מרגישות באמת בנוח כשהמגע והרגש משולבים.

למי שטוענת שהיא נהנת רק מהסקס ולא מזיזים לה המעברים החדים בין "הו, אני מעריץ את הגוף שלך" לבין "הסתיים. התלבשנו. הדלקתי ג'וינט. אני אתקשר אלייך, בהמשך, מתישהו, כשאני אהיה חרמן" - אני לא כל כך מאמינה.

תימצת את זה יפה התסריט בסצינה הזאת בסדרה "האנטומיה של גריי": "אנחנו נשים, הלב שלנו נמצא אצלנו בוואגינה".

3. אותנטיות – בהמשך לסעיף הקודם, תשאלי את עצמך, האם את באמת מרגישה בנוח לרצות וליהנות מסקס, או שמושרשות בך תפישות לפיהן, הבחורה שאת רוצה להיות, נכנסת לסקס רק כי פיתו אותה והיא נעתרה.

בתקופת הנעורים דיברו לא יפה על אלה ש"נותנות". לא העריכו אותן ופיקפקו אם הן באמת עושות דברים שהן רוצות לעשות, או הופכות לבובות של אחרים.

מאחר וסקס כרוך בהיפתחות גדולה מאד – רגשית וגופנית, לפעמים מתגנבת השאלה, אם יש בכלל נתינה שהיא מספיק גדולה כדי להזין אותנו אחרי סקס?

כדי לצלוח את הקונפליקטים הרגשיים סביב סקס בשלום נסי לשלב בתוכך את הציידת והמתפתה גם יחד. הציידת המושלמת בוחרת בקפידה ובאנינות, אצל מי היא רוצה להתפתות וגם מצמצמת ציפיות. את הפידבקים המצוינים לאנרגיה המינית שלך את יכולה לתת גם לעצמך.

דורקס ביטחון מיני. צילום: שאטרסטוק
אהבי את עצמך והרגישי נינוחה, שמחה וגאה עם הגוף שלך

4. התיידדי עם עצמך – את מסתכלת בעיניים כלות על נשים שהפכו את הגוף שלהן ליצירה שהן גאות בה כי הן גולשות או עושות פילאטיס ומסתובבות זקופות בעולם עם בית חזה גאה ומתוח וגו'? לא עוד. את יכולה להיות בדיוק כמוהן. המטרה היא שתסתובבי בבית עירומה ובחוץ לבושה עם אותה מידה של נינוחות, שמחה וגאווה.

מצאי את הפעילות שעושה לך טוב וגורמת לך להתפעל מהגוף שלך והתמידי בה פעמיים בשבוע. עשית והגעת לתוצאות סבירות? זה מספיק. העניין החשוב פה הוא להסתכל במראה שליד המיטה, זו שמשקפת לך איך את ניראת בתנוחות שונות של סקס ולהיות מרוצה.

את לא צריכה להיות דוגמנית הלבשה תחתונה כדי להרגיש שאת מגרה, אבל את כן צריכה להיות בסיפור אהבה עם עצמך. וסיפור אהבה מורכב מפירגון, התפעלות, הכלה, תשוקה – כל החומרים הטובים. את בהחלט יכולה להעניק את כל זה לעצמך. תהיי בטוחה בזה.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך