אל תתנו למיעוט הקיצוני לנצח

פיגוע הדריסה בירושלים העיר אותנו לבוקר שחור - אבל גם עכשיו חייבים לזכור שהסכסוך הזה אינו בין ישראלים לפלסטינים; אלא בין רוב מתון ומיעוט קיצוני, משני הצדדים

23/10/2014
עדי בלדרמן קבלו עדכונים מעדי
  • RSS

יש ימים שקמים בבוקר ובא לצעוק. פשוט לצעוק מתסכול. זה קרה לי היום, קמתי בבוקר ונסעתי לירושלים ולא יכולתי לחשוב על שום דבר (וגם הרדיו לא ממש נתן לי...) חוץ מהתינוקת שנרצחה אתמול.

אני חושבת שככל שאנחנו מתבגרים, אנחנו מבינים יותר כמה הטרגדיה היא אכן טרגדיה. אני בכלל לא יכולה לחשוב על ההורים כי הדמעות פשוט זולגות.

אז רציתי לצעוק, ולא צעקתי כי הדמעות חנקו אותי...ובדרך חזרה מירושלים, התחלתי להרגיש משהו אחר. פחד.

אתם בטח מכירות (ומכירים) את התחושה שאתם רואים משהו עומד לקרות ובא לכם לצעוק לאאאאאאאאא תעצרו!!! ככה אני מרגישה. אני רואה אדם קיצוני ולא שפוי שרצח ילדה. וברור לי שהוא קיצוני, וברור לי שהוא רוצה שנגרר למעגל אימים של אלימות, וברור לי שכדי שהוא "יינצח" או "יצליח" במשימה שלו , אנחנו צריכים להיגרר. ולצערי הרב, מתחיל להתברר לי שזה מה שיקרה.

זירת פיגוע הדריסה בירושלים. צילום: רויטרסזירת פיגוע הדריסה בירושלים, אתמול. צילום: רויטרס

אני חברה בדירקטוריון של תנועת "קול אחד", תנועה שהגדירה את הסכסוך הישראלי- פלסטיני לא כסכסוך בין ישראלים לפלסטינים אלא בין רוב מתון (משני הצדדים) ומיעוט קיצוני (משני הצדדים).  או במילים אחרות, רוב הציבור הישראלי והפלסטיני רוצה לחיות את החיים שלו בשקט, בלי אלימות בלי מלחמות, ואפילו זה לצד זה . כמה פשוט כמה נכון.

אבל מה קורה? הציבור נגרר אחרי המיעוט הקיצוני, מילא זה, אבל ההנהגה נגררת אחרי המיעוט.

שמעתי ברדיו בדרכי הלוך וחזור מהבירה, שאבו מאזן אשם כי הוא מסיט, שמעתי שצריך להיות חזקים יותר וככה הערבים יבינו, שמעתי שהשמאלנים הגזימו ושלא ידברו עכשיו...שמעתי ורציתי לצעוק לאאאאאאא תעצרו!! כי זה בדיוק מה שהקיצוניים רוצים, הם לא רוצים שנחיה פה בשקט, הם לא רוצים לחיות ביחד, בשבילם זה משחק סכום אפס.

כדי שהקיצוניים יפסידו צריך להשיג את מה שהם ככ לא רוצים- שלום. אני יודעת שאסור לדבר על שלום היום, ושזה מאוד לא פופולרי אבל אין ברירה. טוב, אני מוכנה לקרוא לזה "סוף הסכסוך".

כדי שהקיצוניים יבינו שהם לא מצליחים ואין טעם להמשיך בדרך האלימות, אנחנו חייבים להיות חזקים בדרך שלנו, בדרך השפויה, המתונה, שמבינה שאף אחד , לא יהודים/ישראלים ולא הפלסטינים הולכים לשום מקום. אנחנו פה, כדאי שגם הם יבינו את זה.

אני לא יודעת לכמה עוד ימים כאלה יש בי כוח לקום, אני לא רוצה לראות אף תינוקת שנקברת יותר.

אני רוצה שההנהגה שלנו תהיה אחראית ותדאג שזה לא יקרה יותר. לכו ותסיימו כבר את הסכסוך הזה!

וכן, לכו תסיימו אותו עם אבו מאזן. כן, הוא הפרטנר הכי טוב שהיה לנו ב40 שנה האחרונות. לא חבר שלנו, אויב אבל פרטנר.  ולשאלת המיליון דולר של היום "האם הוא גינה??" אז אני לא שמעתי אותו מגנה היום, אבל בפגישות אתו אני אישית שמעתי אותו מגנה אלימות ומגנה דם שנשפך. פעמיים פגשתי אותו, בלי תיווך של התקשורת ופעמיים הוא אמר את אותו הדבר. אז במקום ל"חפש" גינוי, בואו נדאג שלא יהיה יותר מה לגנות.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה