"אל תחביאו את הנשיות"

שירה באום, סמנכ"ל שיווק בחברת טייני לאב, בטוחה שלנשים יש יתרון גדול - "האמהות מלמדת אותנו איך להיות מולטי טאסקינג ולקחת משברים בעבודה בפרופורציות"

27/10/2014
שגית פסטמן קבלו עדכונים משגית
  • RSS

מי את?

"שירה באום, סמנכ"ל שיווק חברת Tiny Love, אמא של דנה ורוני ואשתו של אייל".

איזה תכונה בך הביאה אותך לתפקיד הנוכחי?

"הרצון התמידי להתנסות באתגרים חדשים - עולמות תוכן חדשים, פעילות בשוק הבינלאומי וכדומה".

באיזה מהלך של החברה שלך את במיוחד גאה השנה?

"שיתוף הפעולה שלנו עם המכון הטכנולוגי בחולון (HIT) - פרויקט שבמסגרתו סטודנטים במחלקה לעיצוב מוצר עיצבו צעצועים עבור טייני לאב. המהלך מצליח לשלב בנשימה אחת גם הבאת חדשנות לחברה (שהיא לחם חוקנו), אבל גם להיות חלק חשוב בגידול הדור הבא של המעצבים ותמיכה בהשתלבותם מהאקדמיה בתעשייה".

מה נתפס לדעתך כאירוע הנשי החשוב ביותר של השנה האחרונה?

"טריאתלון נשים ה-21 בהרצליה. הטריאתלון הזה מסמל בעיני יותר מהכל שהשמיים הם הגבול לכל אישה. האירוע משלב באותה תחרות, במקצים שונים, גם נשים שלא עוסקות כמעט בספורט וגם נשים מהספורט המקצועי. הסלוגן של האירוע 'כל אחת מנצחת' הוא מדויק ומרגישים אותו בכל דקה ודקה באירוע".

שירה באום. צילום: אלבום משפחתי

בתחום המקצועי איזה אתגרים את חושבת שהשוק יעמיד עבור עסקים ישראלים בשנה הקרובה?

"היכולת למצוא את שביל הזהב, בין להביא מוצרים חדשניים ופורצי דרך שישפרו את איכות החיים של הצרכן בתחומים שונים לבין הצורך להיות קשוב ליוקר המחייה שכה מעסיק אותנו בשנים האחרונים, ולייצר מוצרים שהם affordable לכל דורש".

האם יש איזו חברה ישראלית שאת מאמינה שתפרוץ השנה?

"מקאן וואלי. אני מאמינה בחברה הזאת מאחר ויש בה את כל מה שדרוש להצלחה – חזון ומטרה מאוד ברורה, מה שמניע את פועלה של החברה הוא יותר מהרצון 'לעשות כסף', אלא יש בו גם משמעות חברתית וכלכלית".

פרגני למהלך בולט או מוצלח במיוחד שחברה אחרת עשתה השנה לטעמך.

"החלפת האריזות של ניקול. כבר לפני כמה שנים ניקול העזה כאשר צבעה בשחור "פריומי" את מוצרי טיפוח הבית. השנה הגדילה לעשות כאשר שמה במרכז את הערך של המוצר (ולא את שם המוצר כמו שהאוטומט גורם לנו לעשות) והצליחה להעביר מסר של חדשנות ומצוינות מחד, אבל גם להבהיר שהמוצר, ועל כן המותג, אכן הופכים את החיים לפשוטים".

איזה טיפ היית נותנת לחברה טובה שרוצה להתקדם מקצועית בשנה הקרובה?

"לא להחביא את הנשיות. להיפך. לנשים יש את מה שאין להרבה גברים – אנחנו חזקות ויודעות לעמוד במשברים, והאמהות מלמדת אותנו אין להיות מולטי טאסקינג כמו גם לדעת לקחת משברים בעבודה בפרופורציות הנכונות, ומכאן לטפל בהם בצורה השקולה ביותר".

האם יש צעד או החלטה במהלך הקריירה שאת מתחרטת עליהם - למה ומה למדת?

"לקחתי בעברי תפקיד ששילב שני דברים שעשיתי בעבר, מתוך התפיסה שזה יהיה walk in the park a  ואני אעשה זאת ב'יד אחת קשורה' עם הצלחה מובטחת. מה שגרם לי להשתעמם, פגע כמובן בהתפתחות המקצועית שלי, והביא לעזיבה מהירה של התפקיד".

מי הגורו המקצועית או האישית שלך ולמה?

"אין לי גורו מקצועית אבל אני רוצה לציין את הילה קורח שמייצגת בעיני את אחת הנשים שמצליחות עם הרבה אנרגיה לשבור סטיגמות - להיות מגישה מוערכת, בדרך להיות רופאה, אמא לשני ילדים קטנים לצד זה היופי שלה והחיוך התמידי שרק מוסיפים לכל זה".

האם את מרגישה שבמסגרת התפקיד מתייחסים אליך שונה בגלל שאת אישה או לחילופין - האם את חושבת שהיותך אישה בתפקיד הספציפי שלך נתפס בעיניך כיתרון או חסרון?

"אני לא רואה יתרון או חסרון בתפקידי כאשה. אני חושבת שפמיניזם אמיתי הוא כזה המוקיע מהדיון את ההתייחסות האם אני צריכה להיות גבר או אשה בתפקיד מסויים. מבחינתי או שיש לי את הכישורים והיכולות או שלא. והמגדר פה לא משנה".

מה את מאחלת לעצמך לשנה החדשה?

"שנה שבה אעיז להמציא את עצמי מחדש, לצאת מ'אזורי הנוחות' ולגלות שרירים חדשים שלא הפעלתי. ובעיקר – שאקום כל בוקר עם חיוך".
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה