אל תאמינו לכל מה שאתן רואות

בלוגרית אופנה ניו-יורקית חשפה כי נהגה להשתמש בפוטושופ בצילומים לבלוג בשל דימוי גוף שלילי. היום היא קוראת לכולן לנסות לשנות את העולם במקום את עצמן

17/10/2014
גלי דודזון סגל קבלו עדכונים מגלי דודזון סגל
  • RSS

כבר למדנו שהדוגמניות והכוכבות הנשקפות אלינו מהפרסומות, הקטלוגים והעיתונים, עוברות לא מעט ריטושי פוטושופ בטרם תמונותיהן מפורסמות. הרשת מלאה דוגמאות לתמונות של לפני/אחרי המוכיחות לנו שלא כל הנוצץ זהב.

אל מול אלו, אנו נוטות לחשוב שבלוגריות אופנה המצטלמות ומעלות לבלוג שלהן את האאוטפיטים שבחרו ללבוש, מציגות משהו אותנטי, כזה שקל יותר להזדהות איתו, הן מבחינת הבגדים שאינם בהכרח בגדי מעצבים יקרים והן מבחינת המידות והמראה הכללי שיהיה לרוב פחות מהוקצע מזה של דוגמנית בקטלוג.

בפועל מסתבר שגם אצל בלוגריות אופנה לא תמיד מה שתראו בתמונות משקף את המציאות.

לפני מספר שבועות פרסמה הבלוגרית האמריקאית דנה מהבלוג Do The Hotpants פוסט מפתיע בו חשפה את העובדה שהשתמשה בפוטושופ בצילומים שפרסמה בבלוג (או כפי שקרו לזה בראיון שנערך עמה באתר sheknows - "דנה יצאה מארון הפוטושופ").

הפוסט המדובר נקרא "Photos I wish I didn't Photoshop" והוא מתייחס לתיקונים שעשתה למבחר צילומים כדי לשפר את מידות גופה ומראה פניה, בעיקר צמצום הבטן והסתרת פצעונים מהפנים, שתי נקודות רגישות עבורה מזה שנים ארוכות.

Do The Hotpants

דנה מספרת שהחלה להשתמש בפוטושופ כי חשבה שתמונות מוצלחות יותר יתרמו להצלחת הבלוג בתעשיית האופנה ויעזרו לה להרויח ממנו כסף. לאחר תקופה הבינה שזה לא עוזר והחלה להרגיש לא בנוח אל מול הקוראות שלא ידעו את האמת, ולכן הפסיקה את הריטוש. אבל רק כמעט שנה אחרי אזרה אומץ והחליטה לחשוף את התמונות המקוריות.

המסר שלה היום לנשים ונערות הוא: "אל תאמינו לכל מה שאתן רואות. אם אתן לא יכולות לגעת בזה, זה לא אמיתי. הדבר היחיד שילווה אתכן כל החיים הוא הגוף שלכן. הוא אמיתי, בו אתן יכולות לגעת עכשיו" ובנוסף אמרה: "דמיינו שנשים היו משקיעות רק חצי מהאנרגיה שהן משקיעות בניסיון לשנות את הגוף שלהן, בניסיון לשנות את העולם, איזה מקום נפלא זה היה יכול להיות".

בבלוג של דנה תמצאו הרבה מסרים של העצמה נשית ודימוי גוף חיובי, בפוסטים בהם היא משתפת בקמפיינים מעניינים הנוגעים למעמד האישה ובהפניות לבלוגים ואתרים רלוונטים.

Do The HotpantsDo The HotpantsDo The HotpantsDo The Hotpants

כפי שמשתקף מהוידאו המצורף דנה היא בחורה נהדרת, אינטליגנטית ומצחיקה. דימוי גוף שלילי יכול לפגוע בכל אחת והשימוש המפורז בפוטושופ על-ידי המפרסמים והתקשורת מחמיר את הבעיה. הדרך עוד ארוכה, אבל העובדה שהעניין עולה על סדר היום חדשות לבקרים, מעידה על תחילתו של תהליך שינוי מבורך. הצעד הראשון בשינוי לעולם יהיה טמון בהצפת הבעיה ולבלוגריות אופנה מצליחות יכול להיות חלק מרכזי בזה.

[vimeo 50666831 nolink]

התמונות באישורה של Dana Suchow מהבלוג /dothehotpants.com/
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך