איך רפלקסולוגיה מסייעת בגיל המעבר?

באמצעות רפלקסולוגיה אפשר לאתר בעיות, חולשה וחוסר איזון, ולהקל על הסימפטומים הרבים המלווים את התקופה הלא פשוטה

13/10/2014
רחל חודדוב קבלו עדכונים מרחל חודדוב
  • RSS

גיל המעבר הינו אחד המעברים אותם חובה האישה בחייה. המעבר מילדה לנערה עם קבלת המחזור, המעבר לחיי זוגיות ותפקוד מיני, הריון ואמהות ואז היא מגיעה לגיל המעבר. כל חודש חווה האישה מעברים הורמונאליים, רגשיים ופיזיים. מקבלת המחזור אל הביוץ ואל תסמונות הקדם ויסתית וחוזר חלילה. כמטפלת ואישה שהיום גם בעצמי עוברת את גיל המעבר.

גיל המעבר. צילום: שאטרסטוק

המעבר בין תקופת הפוריות לתקופת ה"בלות" הוא חלק טבעי ממהלך מסע חיינו כנשים. עם זאת, כל מעבר בחיים טומן בחובו צער על מה שלא יחזור ופחד מפני החדש  ולא ידוע. במהלך השנים הבנתי כי ככל שמבנה האישיות המולד והנרכש של האישה יציב, מסתגל לשינויים בקלות ומצבה הבריאותי תקין, כך יש סיכוי רב שגיל המעבר לא יהווה סבל גדול.

נשים אשר מתנגדות להשתנות ולא רואות את הנשיות כמכלול של יכולות שנאספו עם החיים, ונאחזות במראה החיצוני או בחשש שמה לא יהיו נאהבות אלמלא היופי הצעיר, תסבולנה יותר מכולן. כי גיל המעבר מסמל להן תחושות של - דחויה, לא רצויה, זקנה.

ברפלקסולוגיה ניתן לאבחן בכפות הרגליים את המבנה המולד והנרכש של הגוף ואת השפעותיו על ההתנהלות הנפשית. ניתן להקל על הסימפטומים הרבים המלווים את התקופה של גיל המעבר. הטיפול הרפלקסולוגי מתחיל באבחון מצב כפות הרגלים, איתור בעיות, חולשה וחוסר איזון. בשלב השני תבנה תוכנית טיפול ייחודית לכל אישה שתתן מענה לסימפטומים מהם היא סובלת.

רפלקסולוגיה. צילום: שאטרסטוק

איזון מערכת הורמונאלית ומערכת עצבים משפיע מאד על עוצמות הסימפטומים, ולכן מהווה חלק בלתי נפרד מכל טיפול לבעיות "גיל המעבר".

טיפים לעזרה עצמית בתקופת גיל המעבר:

יש לטפל לפחות פעמיים בשבוע, כל טיפול 20 דקות.

  1. עסי את אזור הקרסול מסביב (אזור המין) עד לגמישות וזרימת דם טובה.
  2. שחררי בתנועות סיבוביות את האצבעות ועסי את השריר שמתחת להן (אצבעות + ראש, כרית מתחת +בית חזה) עד שהמקום מרגיש זורם וחם.
  3. נשמי כמה נשימות עמוקות ושחררי את האוויר לאט.

-

*****

רחל חודדוב היא רפלקסולוגית מומחית  באבחון גוף נפש דרך כפות רגליים, מנהלת המגמה של רפלקסולוגיה במכללת רידמן.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה