5 כללים למסאז' ביתי מוצלח

לפעמים מסאז' מפנק מבן או בת הזוג, שווה יותר מאלף מילים. איך לעשות את זה נכון כדי ששני הצדדים יצאו מרוצים?

19/10/2014
גלי דודזון סגל קבלו עדכונים מגלי דודזון סגל
  • RSS
» מסאז' עושים באהבה או לא עושים בכלל. צילום: שאטרסטוק

לפעמים כל מה שצריך אחרי שבוע עמוס או יום קשה, הוא עיסוי ביתי מבן או בת הזוג. כזה שישחרר את השרירים התפוסים, ימריץ את זרימת הדם, ירגיע את הנפש ויגרום לנו להיזכר כל פעם מחדש כמה אנחנו אוהבים ואהובים.

מסאז' בין בני זוג, לא חייב להיות מקצועי וממוקד. עם זאת, כדאי ללמוד ולקחת רעיונות מסרטונים וכתבות ברשת על מנת שהעיסוי יהיה אפקטיבי ובכדי להכיר אזורים רגישים במיוחד (דוגמת הצוואר) ולדעת מאילו תנועות רצוי להימנע.

כדי שהמטרה תושג והמסאז' יהיה נעים לשני הצדדים מומלץ להקפיד על חמישה כללים עיקריים.

1. רצון

מסאז' עושים באהבה או לא עושים בכלל. עיסןי בין בני זוג יהיה מוצלח רק אם יעשה בכוונה וברצון מלא ולא כשעייפים וחסרי חשק. אל תציעו את המסאז' מתוך תחושת חובה כדי לרצות את בן או בת הזוג. אם אתם עייפים מדי, עדיף לרבוץ על הספה או ללכת לישון.

2. אוירה

לפני העיסוי דאגו לסביבה נעימה ואוירה רגועה הכוללת בית מסודר, תאורה מתאימה, נרות ריחניים, תריסים מוגפים, דלתות סגורות, טלפונים מנותקים ומוזיקה שקטה ואהובה ברקע. טמפרטורת החדר צריכה להיות נעימה לכם, קור או חום יחבלו בהנאה.

3. שמן

בחרו בשמן נעים עם ריח אהוב. אם בחרתם בשמן תינוקות עדין תוכלו להוסיף לו טיפת שמן אתרי בניחוח האהוב עליכם. את השמן שימו על כפות ידכם ולא ישירות על העור של מקבל העיסוי, כך תוכלו לחמם אותו בכפות הידיים ולהגיע לטמפרטורה מתאימה.

4. תנוחה

במסאז' מוצלח חשוב שגם הנותן וגם המקבל ירגישו בנוח. מקבל המסאז' צריך לשכב בנוחות על משטח שאינו רך מדי, כשבסביבו יש מספיק מקום שיאפשר למבצע העיסוי לעמוד או לשבת בנוחות מירבית ולהגיע לכל חלקי הגוף מבלי לבצע אקרובטיקה מיותרת.

5. עוצמה

כמעניקי העיסוי זכרו תמיד שעוצמת המסאז' תלויה במה שנעים למקבל. היו קשובים לבן הזוג, שאלו אם יש מקומות כואבים במיוחד, או כאלו שהיה מעדיף להימנע ממגע בהם. המנעו מתנועות חדות ופתאומיות שעלולות להכאיב או להבהיל.




מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה