13 סודות לנישואים ארוכים ומאושרים

אחרי שההתאהבות הראשונית חולפת, חיי נישואים יכולים להיות אתגר לא קטן - הנה 13 טיפים איך לעשות אותם טובים יותר, וארוכים יותר

07/10/2014
הפינגטון פוסט קבלו עדכונים מהפינגטון
  • RSS

זה לא סוד: על נישואים צריך לעבוד. אחרי הכל, אנחנו רק בני אדם, ובני אדם עושים טעויות, לבני אדם יש ימים פחות טובים, ובני אדם שוכחים לפעמים להפעיל את מדיח הכלים (שוב!).

בכל זאת, יש זוגות המסוגלים לטפח חיי נישואים מאושרים, בריאים ולגמרי מגניבים, שנמשכים עד זיקנה ושיבה. איך הם עושים זאת? בשרשור שהתפרסם באחרונה ב'רדיט' הוזמנו זוגות מאושרים לשתף בסודות שלהם לנישואים מוצלחים. להלן תשובותיהם:

 1. להיות נחמדים

"בכל הזדמנות, בחרו להתנהג בחביבות. יש להתייחס אל בן/בת הזוג לפחות כפי שהייתם מתייחסים אל מישהו זר בתחילת ההכרות."

2. ליהנות זה מחברת זה

"אשתי ואני החברים הכי טובים. אנחנו אוהבים זה את חברתו של זה. אנחנו אוהבים לכייף. אנחנו אוהבים לעשות יחד דברים. אנחנו כנים וגלוי-לב זה עם זה".

romance710car

3. להגיד כמה שיותר "אני אוהב/ת אותך"

"כדאי להפריז באמירת 'אני אוהב/ת אותך'. ברצינות. להגיד את זה חמש פעמים ביום ולהתכוון לכך. בדרך זו, בן/בת הזוג ידעו שאכפת לכם. תביטו בבן/בת הזוג ותאמרו: 'אני אוהב/ת אותך כל כך, את/ה הכי חשוב/ה לי בעולם, אני מעריכ/ה את כל הדברים שאת/ה עושה למעני ולמען המשפחה שלנו'."

4. להיות כנים (ולעשות סקס טוב)

"דברו בגלוי על הדברים שמעצבנים אתכם, אל תעשו עניין מדברים קטנים ותעשו סקס טוב".

5. לצמצם השפעות חיצוניות

"מחותנים שגרים בעיר (או בארץ) אחרת".

 6. להרבות במחוות קטנות של אהבה

"גילויי אהבה תכופים, בצורת מתנות קטנות והבעות חיבה, המעידות על התמכרות רגשית".

seniorcar

 7. להתגעגע

"הקפידו על זמן לעצמכם. זה עוזר שבן/ת הזוג מתרחקים לכמה שעות, לסופשבוע, או אפילו לשבוע, מדי פעם. אשתי נוסעת לאירופה כל ארבעה חודשים, ואז יוצא לי לשחק משחקי וידאו ולאכול אוכל סיני כל היום וליהנות מזה - עד היום הרביעי, שבו אני מתחיל להתגעגע אליה ולהצטער שהיא לא לידי. אז כשאני בא לקחת אותה משדה התעופה, שנינו שמחים להתראות שוב".

 8. להיות מציאותיים

"אשתי ואני אומרים כל הזמן זה לזה מה אנחנו אוהבים בצד השני, אבל גם לא שוכחים לעולם את חוק ה-80/20. אף אחד לא ייתן לכם לעולם 100 אחוז ממה שאתם צריכים. כל אחד מאיתנו נותן לאחר בערך 80 אחוז ממה שהוא או היא צריכים. ההכרה בכך מאפשרת לנו לראות את המציאותיות של הזוגיות, במקום לראות אותה באור רומנטי מדי".

 9. להוקיר זה את זה

"אל תשכחו כמה חשובים הדברים הקטנים, כמו חיבוק או מחמאה. אל תתייחסו זה לזה כאל מובנים מאליהם".

 10. להיות עצמאיים

"צריך להבין את חשיבות ה'אנחנו', אבל גם לזכור תמיד שהאנחנו הזה מורכב משניים. כל כך קל לחשוב על עצמכם כעל אדם אחד ברגע שאתם מתחתנים, או נכנסים לזוגיות. אבל תמיד צריך לזכור שכל אחד מכם הוא ישות נפרדת; גם אם אתם דומים מאוד, תמיד יהיו ביניכם הבדלי דעות וטעם שונה".

 11. לבנות בסיס מוצק של חברות

"אתם חייבים להיות חברים. בעלך או אשתך צריכים להיות אנשים שתרצו להיות בחברתם. כמובן, חייב להיות הבט מיני, אבל זה לא מספיק כדי לקיים זוגיות לאורך זמן. תצרכו לעבור זמנים קשים יחד, לכן כדאי שבן/בת הזוג יהיו כאלה שתרצו להימצא במחיצתם".

 12. להקפיד על הדדיות

"תהיו כנים לגבי הרצונות והצרכים שלכם ותקשיבו לבן/בת הזוג, כדי לדעת מה הוא או היא רוצים וצריכים".

 13. אין נישואים מושלמים - וזה בסדר גמור

"תבינו שאין שום דבר מושלם. יהיו ביניכם מחלוקות. לפעמים, בן/בת הזוג יגידו או יעשו דברים שיפגעו בכם. במערכת יחסים טובה, מדברים על הדברים מיד ופותרים אותם. במערכת יחסים גרועה שומרים בבטן, מניחים לבעיות לתסוס, עד שהן מתפוצצות".

תרגום מאנגלית: שרית פרקול


לכתבה המקורית בהפינגטון פוסט

הפינגטון פוסט הוא אתר החדשות והבלוגים המוביל בארצות הברית בייסודה של אריאנה הפינגטון. עם 10 מליון גולשים מידי חודש, הוא הפך למוקד עוצמה והשפעה על התקשורת ועל קובעי המדיניות בגבעת הקפיטולמיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה