אני והבטן השמנה שלי

"יש לי יחסים לא פשוטים עם הבטן. פעם הייתי כועסת עליה נורא, למה היא חייבת להיות דווקא כזאת. למה היא לא יכולה להיות יותר אחרת. אחר כך היתה תקופה שניסיתי לקבל אותה כמו שהיא", קטע מתוך מופע חדש, על נשים ונשיות

05/10/2014
מיכל ליבדינסקי קבלו עדכונים ממיכל
  • RSS

אני רזה, ויש לי בטן שמנה. יש תקופות שאני מקבלת מזל טובים מאנשים ברחוב , לפחות שלוש פעמים בשבוע. 'אני לא בהריון, יש לי בטן שמנה', אני מסבירה להם, ולפעמים כשאין לי כח להסביר,  אני מחייכת ואומרת 'תודה'. בחנויות במדידת חולצות או שמלות, אני נעמדת בפרופיל שעה, ואחר כך בפרופיל השני, לבדוק כמה רואים. איך? אני שואלת את בעלי, ואם הוא עונה, 'יפה לך'. אני  מוסיפה 'והבטן?'  כשיש לו כח , הוא עונה שלא רואים, וכשאין לו כח הוא עונה מה את רוצה, זה הגוף שלך.

יש לי יחסים לא פשוטים עם הבטן. פעם היתי כועסת עליה נורא, למה היא חייבת להיות דווקא כזאת. למה היא לא יכולה להיות יותר אחרת. אחר כך היתה תקופה שניסיתי לקבל אותה כמו שהיא, לאהוב אותה. היתי שמה עליה יד ומתאמצת לשלוח אהבה. והיתה את הפעם הזאת, אחרי הלידה הראשונה, שהיא פשוט נעלמה. זה היה מאוד מוזר. ילדתי, והבטן פשוט התכווצה לה פנימה אל תוך הגוף, ונשארה ככה בערך שבועים. לבשתי כל מיני טייצים, או ג'ינסים, ובהיתי בבטן השטוחה שלי במראה, לא מאמינה שהחלום שלי התגשם. אבל מה שהיה מפתיע בחלום הזה שהתגשם, זה שפתאום היה געגוע. הבטן היתה חסרה לי! אבל ממש. בבואתי הדקיקה והשטוחה נראתה בול כמו שתמיד חלמתי, וזה לא שימח אותי, רציתי את הבטן השמנה שלי חזרה. אחרי שבועיים היא חזרה, ויכולתי לנשום לרווחה. ואז היתה איזו תקופה שבאמת חייתי איתה בשלום, עד ששוב הזמן השכיח את הגעגוע, וחזר המירמור, והנסיונות להסתיר.

bellycar510

היום יש לי כבר שני ילדים, והבטן השמנה שלי שמנה עוד יותר. הקטן מת עליה. כל פעם שאני לובשת בגדים קצת צמודים הוא לא עומד בזה, מיד בא , ומלטף אותה, ומחבק, מניח עליה את הראש. אני מסתכלת על ראש הזהב שלו נח על הבטן השמנה שלי, כשהידיים הקטנות שלו מלטפות אותה, ואני מאושרת. איזה מזל שיש לי בטן שמנה. והאמת, למה בכלל לקרוא לה שמנה, זאת הבטן שלי , ככה היא נראית, ודי.

*  * *

קטע מתוך "כל הדרך אלי" – מופע טקסטים נשי לנשים, שמדבר על איך זה להיות אישה בשנת 2014. מערכות היחסים המסובכות שלנו עם האמא, עם הבנזוג, עם המשפחה, עם עצמי, עם הבטן, עם התשוקות, עם הסודות, עם חלומות מאובקים, ואפילו עם פיית השיניים המעצבנת.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה