על יהדות אמנות ותכשיטים

לפעמים תכשיט הוא הרבה יותר מקישוט. כאלו הם התכשיטים של המעצב יוריני שמשלבים אופנה, קלאסיקה ורוחניות. ראיון לקראת יום-כיפור

03/10/2014
לילך כהן קבלו עדכונים מלילך
  • RSS

השם יוריני מצלצל לכם מוכר? לא במקרה, מי שהיה, קוסם ואמן אל חושי, ואושיית לילה תל אביבית מוכרת, זנח הכול לטובת חזרה בתשובה, והקים את מותג התכשיטים YOYO32.

הוא החל את דרכו העיצובית עם קו שפונה לקהל מאמין ו"קבלי" והמשיך לקו הנוכחי שמתאים לכל אחד ואחת מאיתנו בזכות הדרך שמצא האמן הרב תחומי למנף את המוטיבים הרוחניים ולשלב אותם בדרכים קונספטואליות ולא בולטות כבעבר. בין חובבי המותג ניתן למנות את המעצב מארק ג'ייקובס, נינט טייב ואף הדוכסית פרנצ'סקה. "כמו שכותב המזוזה חייב להיות איש כשר וכמו שהפסנתרן חייב לדעת תווים, כך גם התכשיטן משפיע על האנרגיה של התכשיט והעונד אותו" - מסביר יוריני את עבודתו.

YORINI2יוריני

YORINI210מתוך עיתון חדשות קיסריה

הרקע שלו בעולם האופנה הגיע מעברו בעולם הבילויים והמועדונים, כשהיה מעורב בהפקות אופנה ובחיי הלילה. היום הקו המנחה אותו בעיצוב הוא שילוב הפרדוקס בין אופנה קלאסיקה ורוחניות. הסטודיו מייצר כיום קולקציות שונות: קולקציות של זהב ויהלומים, קולקציות אופנה, כלי בית, יודאיקה, חגורות ועוד. לצד העיסוק בתכשיטים יוריני לא נח לרגע ועוסק באמנות על כל היבטיה, הוא מצייר, מצלם ומפסל בברונזה או בחומרים מחיי היום יום, מעולם התעשייה ועולם האופנה.

YORINI12102עיצובים של יוריני

כיצד אתה שואב השראה?

ההשראה למותג יויו 32 נולדה עם כוונה לחיבור בין הרוחני והגשמי. שילוב הניגודים בין עתיד ועכשווי, בין רומנטי ותעשייתי ובין קלאסי ואופנתי. מצד אחד חלקי תעשייה ומצד שני יצירות הטבע, הצורה והצבע, הקו הנקי והפשוט מתחבר בעבודת יד ומשלב עבודה פיסולית ומסגרות עם צורפות עדינה.

מהי דת בעבורך?

תהליך ההתחברות שלי לדת החל לפני יותר מעשר שנים, דרך הקבלה, במקביל לעבודה הרוחנית בניתי את המותג, יויו 32, מתוך כוונה להכניס איתי ידע מדהים מקבלה לתוך תכשיטים אופנתיים, עכשוויים, מיין סטרים קבלי, כמו השילוב בין רוחני ואופנה כך גם בחיי הפרטיים אני לומד לצרף את העולם הדתי/קבלי לתוך חיי התל אביביים.

YORINI2101 שרשרת מזוזה ושרשרת חמסה של יוריני

הסטודיו שלי:

בפעם הראשונה שליויו 32 יש חלון ראווה ברחוב, הסטודיו החדש מתפקד למעשה גם כ SHOW ROOM, גלריה של מוצרים מתכשיטי כסף, זהב ואופנה ליודאיקה, אמנות ועיצוב המוצר.

סטודיו_יויו32-יוריני.צילום_יחצסטודיו יויו32

יום הכיפורים מהו בעבורך?  מבחינה אישית,דתית ואמונית

יום כיפור עפ"י הקבלה, זה היום היחיד בשנה שבו אין את היצר הרע (אין את השטן), זהו היום הכי "נקי" בשנה, יום של חיבור לטוב ולחסד. וזה מקשר אותנו לכל המהות של תכשיטי קבלה לקראת היום הטהור – יום כיפור. הזמן הזה הרגעים האחרונים שאפשר עוד לשנות להשתנות לתקן ולשפר לפני היום בו נקבעת השנה.

לעמוד הפייסבוק של יויו32

לאתר יויו32
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה