בחדשות 2 עומדים לצד אנס בתו

אישה נזכרה בחלום שאביה אנס אותה, ושלושה בתי משפט קבעו כי הוא אשם על סמך ראיות נוספות, אבל זה לא הפריע לאילן לוקאץ' לשדר כתבה שכולה האשמת קרבן ורחמים על האנס האומלל. כי למה לתת לעובדות להפריע לסיפור שלו?

29/09/2014
אושרית נברה קבלו עדכונים מאושרית
  • RSS

מדינת היהודים, יום שישי, פריים טיים, מהדורת חדשות:

אילן לוקאץ' מביט בחמלה על איש אחד מבוגר. האיש, עיניו נוצצות מדמעות וסנטרו רוטט, אומר בשקט למצלמה שהוא לא אוהב יותר את הבת שלו. עורכי דינו מחבקים אותו. לוקאץ' מהנהן בשקט. הבת שלו, מסתבר, זרקה אותו לכלא לשארית ימיו. איש אומלל שנפל קורבן לילדה מתעמרת שהצליחה, בשל מערכת המשפט הרופסת שלנו, לשכנע את השופטת שאבא שלה אנס אותה. ואיך? כי זה בא לה בחלום. כן, מה ששמעתם. בגיל 30 היא חלמה חלום ונזכרה פתאום שאבא שלה אנס אותה. כמה נורא הוא מפח הנפש של האב האומלל, אבא מסור ואוהב, שנזרק לכלא בגלל חלום של בחורה מטורללת. זה מה שאני הבנתי מהכתבה הזו, אפילו אם לא נאמר מפורשות. ולא רק אני הבנתי כך.

מזל גדול שיש לנו את אתר מאקו כדי שנוכל לצפות יחד באב שהוא אנס מורשע, אדם שבית משפט פסק כי אכן ביצע אונס בבתו מאז שהיתה בת 3 ועד שהיתה בת 11, ונוכל לשבת לנו יחד ולרחם עליו. אנס מורשע מסכן. איך קרה לו שביתו שאנס מגיל 3 מתעקשת לזרוק אותו לכלא. כמה נורא הוא מה שקרה לו, לאיש היקר הזה.

lucar299

אילן לוקץ'. את ימי סליחות השנה אני מקדישה במיוחד לך ולכל הנוגעים בכתבה הבזויה הזו. כתבה שהיא, לדעתי,  זיקוק התמצית של תרבות האונס. דוגמה טהורה ומתועבת לתקשורת מיזוגנית, עולבת, שמעמידה את הקורבן באור מפוקפק ואת האנס מציגה כקדוש מעונה.

כמעט ללא איזכור של העובדות, בכתבה מאוד לא מאוזנת ומאוד לא מידתית (אם בכלל צריך כתבה שתאזן את גרסתו של אנס מורשע), לא השתדלו להסביר לצופי הכתבה את העובדה כי האב האומלל הוא בעצם אנס מואשם, אשר הטריגר להיזכרות בתו במסכת מעשי האונס ומעשי הסדום המתמשכים שלו בה היה חלום שחלמה מאז ילדותה. חלום שרק בבגרותה נתנה לו מקום והתחילה להתמודד איתו ועם מה שהוא מספר לה. ילדה אומללה שעברה שנים קשות של גיהינום מתמשך ויום אחד ניצתו בה הזיכרונות המחרידים מהאירועים שהדחיקה שנים, אירועים שעדויות שהובאו בפני בית המשפט מחזקות ומאששות את עובדת קיומם. מדובר בהרשעה שלישית, ערעור שנדחה בפעם השנייה, אחרי ששני בתי משפט הרשיעו את האנס בהתבסס על חומר הראיות.

אבל את כל אלה לא תמצאו בכתבה הזו.

בכתבה הזו תראו אדם, מגובה בהנהוני הסכמה ובחיבוקים של עורכי דינו ובמבטיו החומלים של אילן לוקאץ',  ומשקר במצח נחושה שלא היו כל עדויות חיצוניות תומכות לאותו חלום, ואיך יתכן שאנס את בתו במשך שנים מבלי שאף אחת מאחיותיה תבחין  בכך.

ואף אחד בכתבה לא הזכיר שכבר הוציאו ממנו ראשית הודאה במעשיו האיומים, כך נכתב שחור על גבי לבן בגזר הדין.

איכשהו, אף אחד בכתבה גם לא מצא לנכון לצטט את דבריה הנכוחים של שופטת העליון עדנה ארבל, שישבה בהרכב שופטי העליון שהרשיע אותו וכך כתבה:

"שלל הראיות החיצוניות התומכות בעדותה של המתלוננת שנמצאה מהימנה, ועיקרן בעדותה הנתמכת בעדויות אמה, אחותה ובני משפחה נוספים, ברישומים ביומניה ובראשית ההודאה מפי המערער עצמו, יחד עם חוות דעת המומחים מטעם התביעה, אשר הצביעו על כך שהסימפטומים השונים שזוהו במתלוננת יוצרים תמונה אופיינית של נפגעת גילוי עריות ממושך בילדות והסבירו את המנגנון שהביא להדחקת הזיכרונות, מוליכים למסקנה כי הוכח שהמערער ביצע את העבירות המיוחסות לו בכתב האישום".

אילן לוקאץ', אני לא מבינה איך אתה ישן בלילה. אני לא מבינה איך אנחנו ישנים בלילה כשאנחנו יודעים שמהדורת חשדות יכולה לשדר כתבה כל כך מסולפת ופוגענית, ולהציג אותה כחדשות אובייקטיביות.

בפוסט שהעליתי בנושא בפייסבוק, הטוקבקים היו נאלחים. אנשים אנסו את הבחורה הזו שוב ושוב במילים פוגעניות. גברים מלאים בעצמם טרחו לשלוח אותי לקרוא את פסק הדין, כאילו שיש בו איזה דבר שמזכה את הנאשם. שלחו אותי להסתכל על אמריקה הנאורה וסיפרו לי ששם זה לא היה קורה (דבר שהוא טעות מטומטמת, שהרי בארה"ב תביעות מהסוג הזה שולחות אנסים להירקב בבתי כלא חדשות לבקרים). גברים זחוחים שקיבלו מלוקאץ' רוח גבית עזרו לי להבין שאני שונאת גברים ולכן כותבת שהאנס המורשע הוא אנס. וזה רק על קצה המזלג המטונף הזה. היה מאלף לראות כיצד דווקא עכשיו נזכרו כל מיני עלובי נפש להגיד ששופטים הם רק בני אדם והם יכולים לטעות. דווקא עכשיו. אכן תרבות האונס במיטבה.

ואלה אמנם אולד ניוז, כי במדינת היהודים האייטם החדשותי של יום שישי הוא כבר ישן ולא רלוונטי בבוקר יום שני. אבל אנחנו, הנשים, צריכות להבין שאסור שהעניין הזה יתקמט ויושלך אל הפח כעיתון מתיישן. כי ממש כמו הזיכרונות ההם הנוראיים של הילדה האומללה הזו, אין פגות תוקף למעשים נפשעים. לא של אנסים ולא של תקשורת רקובה.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה