מה עושות הישראליות בבוקר?

שבוע עבר מאז ששאלנו אתכן איך נראה הבוקר שלכן. תופתעו לגלות שרובכן טיפוסי בוקר אבל כמה מכן פותחות אותו בריצה וכמה בודקות את הפייסבוק והמיילים עוד מהמיטה? כך נראה הבוקר של הישראליות

29/09/2014
רעות חוצה קבלו עדכונים מרעות
  • RSS

הבוקר שלנו. הוא יכול להיות חלומי ומפנק, תחילתו של יום מופלא, והוא יכול להיות סיוטי ולחוץ ולבשר לנו על תחילתו של יום גרוע. יש בוקר מלא באנרגיה שנפתח בריצה ובוקר שממש קשה לצאת מהמיטה, בוקר לחוץ ובוקר רגוע, בוקר שקט ובוקר מתוח, ובכלל, הבוקר הוא המבשר על היום כולו.

לפני שבוע ביקשנו מגולשות סלונה לשתף אותנו בהרגלי הבוקר שלהן. כמה מכן נכנסות לפייסבוק ולמייל עוד כשאתן במיטה? כמה מתחילות את היום בפעילות גופנית? כמה מכן אוכלות ארוחת בוקר, ומהו הבוקר המושלם בעיניכן? הרבה שאלות היו לנו על הבוקר שלכן, 631 גולשות ענו עליו, והתשובות שקיבלנו הצליחו להפתיע אותנו.

מה הדבר הראשון שאת עושה כשאת מתעוררת בבוקר?

32% נכנעות לנודניק, האמת היא שגם אנחנו נוטות להתפתות לפונקציה הנפלאה הזו, הבעיה מתחילה כשמכבים את השעון לגמרי. הופתענו לגלות שמרבית העונות לשאלון התוודו שהן פותחות את הבוקר עם הסמארטפון - 38% מתעדכנות במיילים ובפייסבוק קודם כל. אנחנו מקוות שאתן גולשות גם בסלונה בשעות הבוקר, אבל אי אפשר להתעלם מהשאלה, איזה מייל הוא חשוב מספיק בשביל שנקרא אותו במיטה ולא מהמחשב במשרד?

רק 8% הודו שהן מזיזות את הילדים שקופצים על המיטה כבר חצי שעה.

מה הבוקר המושלם שלכן?

שאלון הבוקר של סלונה (צילום: שאטרסטוק)

כמעט 40% בחרו ביקיצה טבעית וארוחת בוקר מפנקת למיטה. הנתון הזה הביא אותנו לשקול ברצינות הצעת חוק לפיה כל אישה תהיה זכאית לבוקר שכזה לפחות אחת לחודש.

14% הכי ישמחו מריצת בוקר מעוררת בזריחה, שוב הופתענו לגלות נציגות מרשימה של אתלטיות שמוכנות להקדיש את הבקרים שלהן לפעילות גופנית, נשים שעושות למען עצמן ומוכנות להשקיע בזה, זה תמיד עושה לנו טוב.

האם אתן טיפוס של בוקר או לילה?

טיפוסי הלילה שונאים לקום בבוקר, יאחרו כי לא שמעו את השעון, ועדיף לא לדבר איתם לפני 12:00 בצהריים. טיפוסי הבוקר ישכימו קום, אפילו ביום שבת, ולפעמים הם בכלל לא צריכים שעון מעורר. ציוץ הציפורים עושה להם תחושה אנרגטית והם חייבים את אור השמש כדי להרגיש במיטבם. רק אל תבקשו מהם להישאר ערים אחרי השעה 23:30. אז מה גילינו? שרובכן דווקא מעדיפות את הבוקר, וליתר דיוק 36% מכן הגדירו את עצמן טיפוסי בוקר. עדיין יש קצת יותר מרבע (27%) שנשארות נאמנות לילה ולא מסיימות את היום שלהן לפני חצות.

מהי ארוחת הבוקר המושלמת בעינייך?

שאלון הבוקר של קוואקר וסלונה (צילום:שאטרסטוק)

ארוחת בוקר היא הארוחה החשובה ביותר ביום וכמו שהיא נראית, כך יראה גם היום שלפנינו. חשוב להקדיש לה מחשבה וזמן, לדאוג לאכילה מגוונת ומאוזנת. רובכן כבר יודעות את זה, 30% מכן בחרו בגרנולה עם פירות טריים ויוגורט כארוחת הבוקר המושלמת שלהן, ואילו 24% בחרו בארוחת פנקייקים עם סירופ מייפל, האופציה המושחתת והטעימה.

מה הכי חשוב לך בארוחת הבוקר שלך?

ארוחת הבוקר המושלמת צריכה צריכה להיות כזו שתשביע אתכם לאורך זמן, לכן חשוב לבחור בארוחה עם פחמימות מורכבות, שלגוף לוקח זמן לפרק: לחם מלא, קוואקר, דגנים מלאים, שיעניקו תחושת שובע לאורך זמן. דווקא ארוחת בוקר עם כמות גדולה של סוכר- למשל דגני בוקר מתוקים או קרואסון, עלולה להביא אותנו למצב של צורך תכוף בסוכר ובדברים מתוקים, לכן אם אתן חייבות מתוק עדיף להשתמש בתחליפים כמו דבש וסילאן. ולמה אנחנו אומרות לכן את כל זה? כי 50% מכן מאמינות שהכי חשוב בארוחת בוקר שתהיה בריאה ומאוזנת, ואנחנו לגמרי איתכן.

איך נראה הבוקר שלך?

מבחינתנו, הבוקר האידיאלי הוא בוקר בכיף, בלי לחץ להספיק ובלי לרדוף אחרי הזמן, אבל עבור מרביתכן הבוקר הוא דווקא החלק הכי "מתוקתק" של היום, קפה זריז וצ'יק צ'ק יוצאות מהבית, 47% העידו כי הבקרים שלהן זריזים. ומצד שני, 41% מכן סיפרו שהן דווקא לוקחות את הזמן אבל לא מאחרות לעבודה. רק 4% הודו שהבקרים שלהן קשים, הילדים לא מתעוררים והקפה מתקרר עד שהן מצליחות בכלל להגיע אליו. אנחנו רוצות להגיד לכן שבסוף זה יסתדר – מיצאו את האיזון שלכן לאט לאט.

איך נראה הבוקר המושלם?

דמיינו את זה, השעון מצלצל ומעיר אתכן בדיוק באמצע החלום, בחוץ כבר מעט קריר ומתחת לפוך חמים ונעים. "רק עוד חמש דקות" אתן מבטיחות לעצמכן. למעשה, רובכן הייתם שמחות לקבל עוד חצי שעת שינה בבוקר - 40% מכן מאמינות שזה מה שהכי חסר להן בבוקר. כמעט 30% היו שמחות לאכול את ארוחת הבוקר שלהן בבית ולא בעבודה.

*---------

עניתן על השאלון? קיבלתן מתנות מסלונה וקוואקר

מבין העונות על השאלון, יש חמש בנות מזל במיוחד: 4 שמקבלות שובר לארוחת בוקר זוגית בקפה לואיז המצוין ואחת שתקבל טיפול בספא "כולה" וארוחת בוקר בנמל תל אביב.

ארוחת בוקר זוגית (צילום: יחצ)

ארוחת בוקר זוגית בקפה לואיז מקבלות: אתי וויס מתל אביב, אורית זימן מנשר, לירון קוצי מתל אביב, ליאת לרנר מרמת גן

 יום פינוק בספא כולה בנמל + ארוחת בוקר מקבלת: לורי עייני מבת ים

תודה לכל המשתתפות ותמשיכו לפתוח את הבוקר שלכן בכיף!




מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה