הפקת אופנה: ברוכ(ה) הבא(ה) אלוהים

מיכל הידש, סטודנטית לעיצוב אופנה במילנו, עיצבה קולקציה שנולדה בהשראת אישה חזקה שרוצה לחיות את החיים במלואם ובמקביל נשארת ענווה ורוחנית

27/09/2014
גלי דודזון סגל קבלו עדכונים מגלי דודזון סגל
  • RSS

מיכל הידש, נולדה וגדלה בקרית טבעון. בתיכון למדה בבית הספר האנטרופוסופי בהרדוף שנתן מענה לרצון שלה להתפתח בכיוון היצירתי. אופנה תמיד היתה חלק מחייה, סבה וסבתה היו בעלי חנות אופנה מהגדולות והראשונות בארץ של רשת "אתא", וכבר בהצגות בית הספר הייתה אחראית על התלבושות ועיצוב ויזואלי של הדמויות.

בסיום בית הספר התנדבה לשנת שירות ועברה לגור בקומונה בשכונת מצוקה בירושלים, שם התנדבה בבתי ספר, מרכזי למידה ומרכזי נוער. בתחילת שנת השירות 9 מחברי הקומונה נפגעו בפיגוע בירושלים. ומיכל היתה היחידה שהיתה בארץ ולא נפגעה, אך הייתה שם איתם וחוותה במרחק מיטה את המכאובים הנפשיים והפיזים, דבר שהשפיע רבות על המשך דרכה.

עם תום שנת השירות ובעקבות השלכות הפיגוע התגייסה ושירתה כמשקית נפגעים של חטיבת גולני. הקשיים הובילו אותה להחלטה לעשות משהו משמח בשביל עצמה והבחירה הטבעית היתה לימודי עיצוב אופנה. את לימודיה התחילה אצל לודמילה בטיוקוב, מנהלת בית הספר לדיגום ותפירה עילית Precise, ואצל המורה לציור ואיור אופנה חרמונה. לאחר שיחרורה ומתוך חיבור רב שנים לאיטליה, המשיכה ללימודים בבית הספר הגבוה ללימודי עיצוב אופנה מרנגוני. הגישה של בית הספר במילנו היא ללמד את המעצבים הצעירים ליצור בגדים לבישים ונגישים ובתוכם להטמיע את היצירתיות.

היום מיכל עדיין מתגוררת במילנו ובמקביל לוקחת חלק ביוזמה של הקמת חנות וינטג׳ בתוך כפר הנוער רמת הדסה. החנות נקראת הדסה׳לה והיא מלמדת את הילדים את כל תחום היזמות, הקמה וניהול עסק. עם הכסף שהם מרוויחים הם מממנים לעצמם קורסים שנקראים ׳׳הכנה לחיים׳׳.

במסגרת לימודיה, לקראת סתיו/חורף 2014/2015, עיצבה מיכל קולקציה בשם  WBG שהם ראשי תיבות של welcome back GOD. הקולקציה התחילה במחקר של יותר מ-1000 שנים אחורה על האופנה בעולם היהודי בפרט והעולם המסורתי בכלל, בכל קצוות תבל.

״ברוכ(ה) הבא(ה) אלוהים״ מייצג תהליך עולמי של התקרבות לרוחניות ולדת, לאלוהים באשר הוא/היא ולאישה כאלוהית, כמישהי ששמה את עצמה בפרונט אחרי הרבה שנים של דיכוי, הסתרה והסתתרות. המטרה של מיכל היתה לחלץ את האישה מהצללים של ההלכות, הדעות הקדומות והאיסורים הספציפים על שימוש בבדים, צבעים וגזרות ולהוציא אותה אל האור, אל המקום שמגיע לה.

המוזה לקולקציה היא אישה חזקה שרוצה לחיות את החיים במלואם אך היא גם אישה ענווה ורוחנית, היא אישה חושבת ושואלת שאלות. לכן בקולקציה אפשר לראות הרבה ניגודיות: בין בדים עשירים ויוקרתיים בשפע של צבעים, לבין בדים פשוטים וחלקים, ובין גזרות אוברסייז צנועות ונוחות, לבין גזרות צמודות ומחמיאות שמראות את הגוף.

הקולקציה של מיכל לא מיועדת למכירה. עם סיום לימודיה בעוד כשנה היא מתכננת להתמחות בבית אופנה ומקווה לעצב עם דגש על קיימות, תוך שמירה על הסביבה ומיחזור.

Converted Files_12Converted Files_1Converted Files_5Converted Files_22Converted Files_9Converted Files_19Converted Files_27

צלמת: ויקטוריה מטקס, Victoria Metax

מנהלת קריאטיבית: נטלי צ'יזיק, Natalie Czyzyk

איפור ושיער: MUA\ סברינה אספוסיטו, sabrina esposito

דוגמנית: מרינה לסוכנות 2Morrow מילאנו

 
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה