הרגע המשפיל ביותר בצוק איתן

"דוחה אותי המחשבה שמישהו נתן את הפקודה לחיילות האלה לעמוד על הברכיים מול האלוף". אלי הרשקוביץ, צלם 'הארץ' שצילם את מסיבת העיתונאים, לא שוכח את המעמד המביש

15/09/2014
אלי הרשקוביץ קבלו עדכונים מאלי הרשקוביץ
  • RSS
חיילות בצוק איתן. צילום: אלי הרשקוביץ
*

נקודת מבט - למחשבה. סליחה על האיחור אבל לא רציתי לפגוע במורל המלחמתי של צוק איתן! ב-15 ביולי 2014, ערב תחילת מבצע צוק איתן, קיים אלוף פיקוד דרום מסיבת עיתונאים אי שם בבסיס רעים שהוא גם מפקדת האוגדה. צוות דו"צ דאג לרקע קרבי של כלי מלחמה בעורפו של האלוף, וידא שכל אמצעי התקשורת הגיעו, משך שעה תודרכו הכתבים בחדר סגור משנקרא "אוף דה רקורד" ואז יצא המפקד, האלוף סמי תורג'מן למצלמות ולמיקרופונים.

-
חיילות בצוק איתן. צילום: אלי הרשקוביץ
-

מעמד משפיל זו לא המילה המדוייקת - מעמד מזלזל גם לא - דוחה כן! דוחה אותי המחשבה שמישהו/הי נתן/ה את הפקודה לבנות האלה לעמוד על הברכיים מול כלי זיינו של האלוף - אני לא שכחתי את המעמד הזה, של החיילות שבפקודה הפכו להיות חצובה למיקרופונים. אם הייתי אבא של אחת מהבנות הייתי מבקש לשפוט את נותן הפקודה ולגרש אותו מהצבא - לא היה זמן למצוא פיתרון? האלוף לא ראה את הבנות? הכתבים/ות הצבאיים לא ראו כלום? מה חשב מי שנתן את הפקודה? מה ראו הבנות 30 דקות? ואיך זה עבר חלק אצל כל הפמיניזם המקומי אחרי שזה התפרסם בקטנה ב"הארץ" - רק אלוהים יודע - או שבלהט המלחמה מותר הכל? רק תגידו לי שאני טועה ונלחם על שטויות, כי מה זה כבוד של חיילות?!!!

-
חיילות בצוק איתן. צילום: אלי הרשקוביץ

*****

אלי הרשקוביץ הוא צלם "הארץ".
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה