צופית גרנט מצאה את המפתח לאושר

"אחד המפתחות לאושר שלי קשור לכך שאני אוהבת אנשים. אני אוהבת באמת לגעת בהם, להקשיב להם והכי נעים לי לשבת איתם". צופית גרנט על הבחירה לאהוב ללא תנאי

11/09/2014
צופית גרנט קבלו עדכונים מצופית גרנט
  • RSS
» צופית גרנט: לומדת תוך כדי תנועה. צילום: אילן בשור

המושג העצמה נשית מתייחס למקומה של האישה במעגלים השונים של חייה: בחברה, בעבודה, במשפחה, בחיי הזוגיות והחשוב שבהם בעיני עצמה. עוצמתה של האישה באה לידי ביטוי בחיבור ובאהבה שלה לגופה, למיניותה ולרגשותיה.

בלא מעט צמתים בחיינו אנחנו כמעט באופן טבעי מוצאות עצמנו מוותרות על הפוטנציאל החלומי שלנו. הפוטנציאל איתו התעוררנו בבוקר במשך שנים. רוצות להיות, להישמע ולהיראות כמו שבא לנו, ועדיין להרגיש בתוך חברה שוויונית, תומכת, נאהבות, עוזרות שותפות.

המהפכים שאנו חוות הם לפעמים כל-כך דרסטיים, למשל לידה שלוקחת אותנו לתוך קונפליקט - למי נותנים זמן? לתינוק, לפרטנר, לקריירה, לעצמך? איך לומדים לחיות עם הסדקים במבנה האישיות שלנו, למה מצפים מאתנו, על מה צריך לשים את כובד המשקל?

בחרתי להיות אדם מטופל

הייתי ילדה שבאה ממקום שבאופן טבעי ויתר על על הזכות לגדול עם אמא ואבא. ילדה עם הפרעות קשב שגדלה בבתי ספר שהוקיעו אותה והעצימו והאדירו את חולשותיי. מתבגרת שחלמה ללמוד רפואה אבל לא היה רגע של מחשבה שאני ראויה באמת לצלוח את זה ובתור מי שניצלה מתופת של כאב כי הבחירה הראשונה והבסיסית שלי בחיים הייתה הבחירה באהבה, המעט שאני יכולה לתת לאנשים זה את הבחירות שאני עשיתי בדרך.

בחרתי להיות מלווה על ידי מורי דרך רוחניים, בחרתי להיות אדם מטופל שמתעמת בסובלנות ומשתמש בכלים של אהבה בצמתים הכי קשים שלי ואפשר לי להתקדם ואפשר לי לא להתמכר לכאב. כי כשאת חיה בתוך עולם בו את מגדירה את האהבה ככלי, הדרך קלה יותר, גם אם לפעמים לא משקפת את המציאות. מהמקום הזה הצלחתי לרכוש את שק הכלים שלי וללא ספק לא הפסקתי ללכת.

גם בסדנאות שלי וגם בהרצאות שלי אני לא מגדירה לאנשים מטרות, אבל אני כן משקפת להם מציאות, עבר והווה. תוך כדי תנועה גם אני לומדת דרך עצמי ודרך החוויות שלי כנשיאת אנוש, מילקשייק התכנית השנויה במחלוקת, אבודים, הזוגיות וההורות שלי, הפסיכולוגים ומוריי לקבלה, הרמב"ם והרב אשלג. מכל מלמדיי השכלתי ולא חסרים לי מלמדים והדבר הבסיסי איתו אני מגיעה להרצאה הוא שקיפות ואותנטיות.

הדבר הכי חשוב לי ואני חושבת שזה אחד המפתחות לאושר הוא שאני אוהבת אנשים. אני אוהבת באמת לגעת בהם, להקשיב להם והכי נעים לי לשבת איתם. היכולת שלי לאהוב אנשים ושהם מחזירים לי אהבה זה מה שעושה אותי מאושרת. באופן הכי פרדוקסלי ככל שאני מתבגרת אני מרגישה יותר טוב. לא רק מנטלית, גם פיזית. מה שמוכיח שכשמתחילים לנהל את החיים מן הפנים החוצה ולא מן החוץ פנימה הכל משתנה. הנפש שקטה יותר והגוף שכל כך הרבה פעמים אנחנו אומרים שבגיל 40 הוא מתחיל לבגוד בנו, מסתבר שעד גיל 40 אנחנו בוגדים בו ובסופו של דבר הוא מתחיל להגיב (כאבי ראש, עצירויות, כולסטרול, מחלות לב, סרטן וכו').

מעבר לזה, מנטלית מתחיל בלבול, חוסר אהבה עצמית, איבוד תשוקה, איבוד זכרון וכו'. אפשר למצוא את הדרך להיות בשליטה על החיים ולא בחיים שנשלטים על-ידי גחמות הרגלים והתמכרויות.

*****

לפרטים על סדנאות בהנחיית צופית גרנט במסגרת סופשבוע של עוצמה נשית ואנושית - לחצו כאן.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך