חייבים לחסל את הכתות

גואל רצון הורשע בשורה של עבירות מין, אבל לא בהחזקה בתנאי עבדות. מה שבעצם צריך כאן זה חוק ברור ועשייה מובהקת נגד הכתות שמנצלות את השכבות המוחלשות בחברה, ובמיוחד נשים וילדים

09/09/2014
ח"כ מיכל רוזין קבלו עדכונים מח''כ מיכל
  • RSS

"הייתי עבד, שום פסיקה לא תשנה את זה" אמרה אחת הנשים במשפטו של גואל רצון, שהורשע אתמול בשורה של עבירות מין, רצון לא הואשם בסעיף החזקה בתנאי עבדות, סעיף חשוב מאין כמוהו שהכניסה לספר החוקים ח"כ זהבה גלאון עוד ב2006.

החזקה בתנאי עבדות משמעה שליטה בחייו או חייה של אדם אחר, הן מינית והן כלכלית. בתזמון מושלם, אתמול נעצרו שמונה חשודים בחשד שהדיחו נשים לזנות "למען גאולת ישראל". לא במקרה הנפגעים העיקריים בסיפורי הכתות הללו הן נשים וילדים, הקבוצות המוחלשות ביותר בחברה שלנו. למרות שכתות כאלו ואחרות ממשיכות לפרוח בישראל אין לנו חקיקה מוסדרת נגדן. המחוקק התקשה לעשות הפרדה ברורה בין כת משיחית המנצלת את חברי הקהילה לבין חצר דתית נוקשה זו או אחרת.

goelcar99

.

תפקידנו כחברה דמוקרטית לגונן על הקבוצות המוחלשות ביותר שלנו, ואחת הדרכים לעשות זאת היא לדאוג שכתות יהיו עבירה משמעותית וברורה על החוק, שעונש כבד בצידה.

אסור לנו לאפשר לדמויות כריזמטיות כאלו ואחרות להמשיך לפעול ללא פחד ולשלול את החופש לנשים וילדים במצוקה.

אני קוראת לחבריי נציגי המגזר החרדי בכנסת לשתף עמי פעולה ולחוקק יחד חוק ברור ונהיר שיוציא כתות מחוץ לחוק וישדר מסר ברור לחברה.

 

>> "אני מאחלת לכולן ניצחון על האויב שנמצא עימכן", יעל פפר, אחת מקרבנותיו של רצון, בפוסט בסלונה ביום העצמאות האחרון

 
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך