10 המשפטים הכי מעצבנים שאומרים לאימהות

כל אמא מכירה את זה, את מסתובבת עם תינוק בעגלה ופתאום כולם הופכים להיות יועצי הורות מטעם עצמם. מרינה קיגל, אחת שיודעת, אספה את הטובים ביותר

08/09/2014
מרינה קיגל קבלו עדכונים ממרינה
  • RSS

זהו, עד הצבא הוא יירדם ככה (צילום: שאטרסטוק)אכלת אותה. עד הצבא היא תירדם ככה (צילום: שאטרסטוק)

העצות נזרקות לכיוונך מאנשים זרים לגמרי כשאת מסתובבת עם העגלה ברחוב. גם בבית אין מנוס – אמא, חמות, חברים, חברים של חברים, הורים של חברים של חברים, שכנים של הורים של חברים, הדוור, הירקן והקופאית בסופר... לכל אחד ואחת יש עצה מועילה שתסייע לך להיות אמא טובה יותר. לקחתי על עצמי אתגר לעשות סיווג ודירוג לעצות הכי הזויות שקיבלתי מהאנשים כשהייתי אמא צעירה.

ענייני האנשים הזרים ברחוב

"תשימי לו גרביים, הוא יצטנן" – תל-אביב, אוגוסט, חמסין. גברת בתחנת אוטובוס מצקצקת בלשונה ודואגת שהמרשמלו הלבן שמזיע בכל כפל וכפל של הגוף שלו יקבל נזלת וחלילה ישתעל. שנייה, מוציאה גם כובע צמר וכפפות.

"תהפכי לו את העגלה ותרימי את גב המושב! הוא לא רואה כלום" – הוא ישן והוא בן חודשיים.

ענייני השירותים

"הוא כבר בן שנה, כדאי לך להתחיל להרגיל אותו לסיר, אחר כך יהיה כבר מאוחר!" – היום, כשהוא כבר בן 11, אני גאה לספר שהכל בסדר, הוא מסתדר לבד.

"הוא לא חייב לעשות קקי כל יום, מספיק פעם בשבוע" – אחות בטיפת חלב. אני רוצה לראות אותה עושה קקי רק פעם בשבוע. בעצם, לא ממש.

ענייני הציצי

"את הולכת להניק אותו עד הצבא?" – כן, וגם באוניברסיטה. אבל רק במהלך תואר ראשון.

"אם תשתי בירה, יהיה לך יותר חלב" – אין בעיה, רק תדליקו לי גם סיגריה על הדרך.

ענייני החינוך והמשמעת

"תני לו לבכות עד שיירדם. את מפנקת אותו, כשאת כל הזמן מחזיקה על הידיים, הוא לא יוכל להירדם אחרת!" – שוב, היום אני שמחה מאד לדווח שלא נצפתה בעיה. גם אם להחזיק על הידיים 32 קילוגרם זה בהחלט יכול לפנק. את הגב שלי בעיקר.

"הוא ישן כבר שלוש שעות! תעירי אותו, הוא צריך לאכול!" שבדרך כלל מגיע עם "אל תתני לו לאכול עדיין, עוד לא עברו שלוש שעות!" – צל"ש מהמפקד העתידי שלו בצבא כבר בדרך אלי, תודה.

ענייני היציבה

"אל תעמדי לו מאחורי הראש, מה, את רוצה שיתעקם לו הצוואר?" – כן, זאת בדיוק המטרה שלי, הוא הולך לעשות קריירה בקרקס הזה בדרכים, בין האיש הגבוה ביותר לאישה עם זקן.

 שלא  יעלה לו הדם לראש (צילום: שאטרסטוק)תיזהרו, שלא יעלה לו כל הדם לראש (צילום: שאטרסטוק)

"אסור שיעמוד על הרגליים לפני שיגיע לגיל שנה. יהיו לו רגליים עקומות" – טוב, אז יהיה כדורגלן.

ענייני האמונות הטפלות

"אל תשאירי את הבגדים שלו תלויים בלילה על חבל הכביסה. הוא יבלבל שעות ביממה ולא ישן" שלמרבה ההפתעה וההיגיון מגיע יחד עם "אל תתלי את הבגדים שלו הפוכים. זה יבלבל לו את שעות היממה". רגע, ואם משאירים את הבגדים ללילה אבל הם הפוכים, אחד מנטרל אחד את השני?

***

ברור שאלה עצות מאנשים שאוהבים. ברור שיש להם רק כוונות טובות. אבל הכי ברור שלפעמים פשוט צריך להקשיב, להגיד תודה מנומסת ולעשות מה שאת ורק את חושבת לנכון. כי העצה הכי טובה שקיבלתי אי פעם בנוגע לגידול הילדים, זה להגיד לעצמך כל יום: "אני האמא הכי טובה עבור הילד שלי".
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה