למה כדאי לייבש את השיער עם חולצת טריקו?

3 טיפים שלא חשבת עליהם לשמירה על שיער בריא ומבריק - מהחפיפה ועד לתספורת

07/09/2014
גלי דודזון סגל קבלו עדכונים מגלי דודזון סגל
  • RSS
» 3 טיפים לטיפוח השיער. צילום: שאטרסטוק

כולנו רוצות שיער מלא ובריא, אבל ככל שחולפות השנים וכתוצאה מחשיפה לגורמים מזיקים ומטיפול לא נכון, הוא מאבד מזוהרו. קבלי 3 טיפים פשוטים, מקוריים וחסכוניים לטיפוח השיער בשגרת היומיום:

1. התרת קשרים - לא עם מרכך

המרכך אמנם נותן לשיער תחושה רכה ונעימה, אבל בשימוש קבוע גורם לו להפסיק לייצר לחות ולהתייבש. נסי להחליף את המרכך בחומץ תפוחים טבעי. במקרים של קשרים קשים, שפכי חצי כוס חומץ על השיער לאחר החפיפה, סרקי במסרק (ולא במברשת שמחלישה את השיער) ושטפי במים פושרים. למקרים קלים ניתן להחזיק באמבטיה שפריצר ובתוכו חומץ תפוחים ולהשתמש במידת הצורך. תוספת של כמה טיפות מהשמן האתרי האהוב עליך תתרום לריח הטוב. לאחר הטיפול השיער יהיה נקי, בריא, מבריק וללא קשרים.

2. ייבוש השיער - לא עם מגבת

אם את נוהגת לייבש את השיער באמצעות שפשוף במגבת, או לעטוף את שיערך במגבת לאחר החפיפה, רצוי שתגמלי מההרגל. סיבי המגבת מחוספסים ופוגעים בשלמות השיערה ושכבת ההגנה שלה. את הייבוש באמצעות מגבת מוטב להחליף בעיטוף השיער בחולצת טריקו מכותנה או במגבת מסיבי מיקרופייבר.

3. טיפול בקצוות מפוצלים - לא באיחור

מומלץ לגזור כחצי ס"מ מהשיער כל 8 שבועות. על מנת למנוע במידת האפשר את הפיצול, ודאי שאת צורכת מספיק ברזל וויטמינים מסוג B, הימנעי מסירוק השיער במברשת כשהוא רטוב, והקפידי למרוח מעט סרום או שמן תינוקות על הקצוות לפני השינה.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה