5 טעויות שאת עושה בשגרת טיפוח הפנים שלך

את משקיעה בטיפוח עור הפנים ועדיין לא מרוצה ממה שאת רואה במראה? בחני את עצמך – האם את עושה טעויות בשגרת טיפוח הפנים שלך?

07/09/2014
קרן אוחיון קבלו עדכונים מקרן
  • RSS

mistakes-for-carline-634עשיתי משהו לא בסדר? על טעויות בשגרת הטיפוח (צילום: שאטרסטוק)

את משקיעה בקניית קרמים ומוצרי ניקוי לפנים, מנקה ומורחת מדי בוקר וערב ומדי פעם בוחנת את עור פנייך במראה ולא מחייכת מולה. את רוצה עור קורן, גמיש, נינוח וזוהר וזה לא קורה. יתכן שאת, כמו נשים רבות, חוזרת על כמה טעויות מרכזיות בטיפוח הפנים שלך. סתוית סבג, מנהלת תחום טיפוח פנים בחברת הקוסמטיקה קרליין, מצביעה על הטעויות הנפוצות ומציעה פתרונות יעילים שאת יכולה ליישם באופן מיידי ולזכות בעור הפנים שאת חולמת עליו:

1.      לא מקפידה להסיר איפור לפני השינה
 
את מתאפרת בבוקר, ומשתמשת במוצרי איפור עמידים כדי שהם יחזיקו מעמד למשך היום כולו.בנוסף, בין אם את מתאפרת או לא, במהלך היום עור הפנים מפריש שומן, סופג זיעה ולכלוך וגם אל נשכח, חשוף לשמש. עכשיו תדמייני שאת הולכת לישון עם כל זה על הפנים? אז רגע לפני שנת היופי שלך,  חשוב מאוד לנקות את העור מכל המזיקים הללו ולאפשר לעור לנוח, כדי לקום בבוקר עם עור קורן וזוהר. אגב, החמור מכל הוא ללכת לישון בלי להסיר את המסקרה כי אז יש סכנה אמיתית לנשירת ריסים ולרגישויות מכאיבות בעיניים.

2.      לא מורחת קרם לחות בערב
 
נשים רבות מקפידות על הזנת העור בקרם לחות מדי בוקר אבל בלילה מוותרות על הלחות וזה חבל. בלילה העור נח וכל האנרגיה שלו מופנית לתהליכים פיזיולוגיים שמתרחשים בגוף. יכולת הספיגה של עור הפנים בלילה נמצאת בשיאה וכדאי לנצל את השעות הללו לחידוש פני העור עם בוסט (זריקה) של לחות. את התוצאה תראי על הבוקר כשעור הפנים שלך נינוח, מוזן היטב ומואר.

3.      משתמשת בקרם היום גם כקרם לילה
 
הרבה נשים לא מבינות את החשיבות של ההבדלים בין קרם יום לבין קרם לילה. קרם היום הוא בדרך כלל  יותר קל במרקם שלו לעומת קרם הלילה על מנת שהוא ייספג מהר וירגיש נעים על עורך עם  סדר היום המטורף שלך. בנוסף, בקרם היום יש מרכיבים שהעור לא זקוק להם בלילה למשל: SPF (מקדם הגנה). קרם הלילה, לעומת זאת, עשיר יותר במרקם שלו כי זה הזמן האידיאלי להזין את עור פניך בלחות עשירה על מנת שבבוקר תקומי עם עור פנים קורן ונעים.

4.      לא מקפידה למרוח מקדם הגנה
 
במדינה שטופת שמש כמו ישראל, כמעט ואין מצב שאת לא חשופה לקרינת השמש במהלך היום. את נוהגת, את מבלה עם הילדים בגינה, יושבת עם חברה בבית קפה וגם חשיפה קצרה בשמש הלוהטת יכולה לגרום נזק לעור. השמש היא הגורם החיצוני מספר 1 שמאיץ את תהליך הזדקנות העור ומכיוון שאנחנו לא יכולות לגמרי להימנע מחשיפה לשמש, חובה בקרם לחות שמכיל  SPF שיגן על עורך מפני קרני ה UV.

5.      לא משתמשת בקרם פנים שמותאם לצורך הנוכחי של העור שלך

עור הפנים שלנו משתנה כל הזמן, ולא רק בגלל הגיל. הריונות, לחץ, עישון, מחלות, נטילת תרופות מסוימות, גיל המעבר, זיהום אוויר וסיבות נוספות משפיעות על מרקם ומראה עור הפנים. חשוב שכל אחת מאיתנו תדע לאבחן את סוג העור שלה בהתאם למה שקורה לה בחיים בכל תקופה – וכך לגלות אם סוג העור השתנה ובהתאם להתאים לו את הקרם הנכון ספציפית לאותה נקודת זמן. אם למשל את בעלת עור מעורב ובדרך כלל צריכה להשתמש בתחליב לחות במרקם קל שנספג מהר ולא משאיר ברק על העור, אחרי לידה יכול להיות שעור פנייך ישתנה ויהפוך ליבש. בהתאם, תזדקקי כעת לקרם לחות במרקם עשיר יותר שיזין את העור כהלכה וייראה חיוני וקורן.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה