מה קורה בתחום ניתוחי החזה?

מהם הטרנדים הבולטים בימים אלו בהגדלות חזה, מה מעדיפות הנשים הישאליות ואיפה הן עומדות ביחס לשאר העולם?

04/09/2014
מדור שיווקי קבלו עדכונים ממדור
  • RSS

מוסקונה הגדלת חזה. צילום: שאטרסטוק

למרפאה של המנתח הפלסטי ד"ר מוסקונה הגיעה מ', צעירה בשנות ה-20 לחייה, והודיעה שהיא רוצה חזה כמו של הכוכבת החביבה עליה. מ' היא לא מקרה חריג, אלא מייצגת תופעה שאופיינית לצעירות. "ככל שהמנותחת היא צעירה יותר היא מושפעת מהחברה, מתכתיבי האופנה בנוגע לדימוי גוף ומהדעות של הסובבים אותה", אומר אורי מוסקונה מנכ"ל המרפאות. "לעומת זאת, ככל שהיא בוגרת, כך היא יודעת בדיוק מה מתאים לה אישית. תפקידו של המנתח בכל מקרה הוא קריטי – עליו להזכיר למנותחת שבניגוד לבגד שהיא יכולה לקנות ולהחליף, תוצאות ניתוח פלסטי (בהנחה והוא בוצע על ידי מומחה) נשמרות לכל החיים".

כשמדברים על טרנדים בעולם הניתוחים הפלסטיים בהגדלת חזה הנשים הישראליות מושפעות בעיקר ממה שקורה בארה"ב ואם לדייק עוד יותר – בהוליווד. "בשנות התשעים, נשים חשקו בחזה כמו של פמלה אנדרסון, שאותה ראו רצה על החוף בבגד ים אדום לוהט ב'משמר המפרץ'", מספר מוסקונה. "כיום אנחנו רואים שנשים רוצות חזה במראה טבעי יותר, כמו של דמי מור, למשל".

פמלה אנדרסון מוסקונה. צילום: שאטרסטוקפמלה אנדרסון. הובילה את טרנד החזה הגדול בשנות ה-90. צילום: שאטרסטוק

פמלה אנדרסון לא לבד

הדבר נפוץ במיוחד בשנים האחרונות: אנחנו רואים מגמה של חזרה למראה חזה טבעי ופרופורציונלי לגוף ויש לכך קשר הדוק לעובדה שהתקשורת מציגה ומדווחת על כוכבות בעלות חזה בגודל טבעי.אפילו פמלה אנדרסון, שהגדילה את החזה שלה ב-1991 ובעקבותיו הובילה את טרנד החזה הגדול בניינטיז, עברה ניתוח הקטנת חזה.

ומה עם הכוכבות הישראליות? גם הן לא נשארות מאחור: נטלי דדון, קארין כהן וחן שילוני הן רק אחדות מהדוגמניות הישראליות שבחרו להגדיל את שדיהן בצורה פרופורציונלית למידות גופן, אצל ד"ר מוסקונה, עד כדי כך שיש סיכוי שרבות מהקוראות מרימות עכשיו את הגבות ומודות שהן לא ידעו שהן מנותחות חזה בכלל.

כיום השיטות והטכניקות השתפרו ומאפשרות לבצע צלקות מזעריות יותר, השתלים טובים יותר ונעימים יותר למגע עם אחריות לכל החיים. גם בתחום ההרדמה וההתאוששות אנחנו רואים שיפור וחזרה מהירה יותר לשיגרה.

לפי החברות שמייצרות ומשווקות שתלים לחזה, הגודל השכיח ביותר כיום הוא סביב 325 CC וזאת לעומת 425 CC ויותר בעשור הקודם. תופעות של נשים שמגדילות את החזה בשתלים של 500 CC ומעלה נחשבות ליוצאות דופן בתחום.

להגשים את החלום

אז איך מוצאים את שביל הזהב בין החלומות של הנשים על חזה בגודל מסוים ובין המציאות והמלצות המנתח? "למנתח יש את התפקיד החשוב ביותר בתהליך", מסביר ד"ר מוסקונה. "הניסיון והידע שלו יעזרו לו לדעת להתאים את השתל לאישה לפי הרצונות שלה ועדיין ליצור גודל חזה פרופורציונלי למידות הגוף הטבעי שלה. המטרה של המנתח היא לחשוב ביחד עם המנותחת מה הכי טוב לה ואיזה מראה הכי יספק אותה. בשביל זה צריך להבין בדיוק מה הרצון ואיך בדיוק היא חולמת שהחזה שלה ייראה".

דמי מור מוסקונה. צילום: שאטרסטוקדמי מור (מימין). חזה פרופורציונאלי לגוף. צילום: רויטרס

ואם אתה מרגיש שהרצון של המנותחת אינו תואם את מידות הגוף שלה? איפה נכנס התפקיד של המנתח בניסיון לשכנע?

"במידה והרצון אינו פרופורציונלי לגוף שלה, אני מנסה להניא אותה מההחלטה", אומר מוסקונה. "יש נשים שרוצות חזה גדול מאוד ולא מודעות להשלכות, ביניהן כאבי גב ונפילת חזה בטווח הארוך. ככל שהשתלים כבדים יותר, כך הם מושכים יותר למטה. או לעומת זאת, דווקא נשים הרוצות שתלים קטנים מאוד ולאחר מכן מצטערות שלא עשו גדול יותר, כן, גם כאלו יש. ניתוח חזה, כפי שאמרתי בהתחלה, הוא ניתוח לכל החיים ויש להשקיע זמן במחשבות ובייעוץ ולא ללכת רק עם נטיית הלב בלי להתייחס למציאות ולהשלכות של הניתוח".

מי הן הנשים שמגיעות לניתוחי חזה?

"פעמים רבות מדובר בנשים צעירות, בגילאי 17-25 שנולדו עם חזה קטן מאוד. הן מגיעות לקליניקה ומספרות שהן רוצות להרגיש בנוח, ללכת לים עם ביקיני ולהרגיש יותר נשיות. הקבוצה השניה הנפוצה היא קבוצה של נשים לאחר לידות המעוניינות להחזיר לחזה נפח לאחר ההנקות שגורמות לשדיהן להתרוקן ולפעמים גם ליפול. בעשור האחרון הצטרפה גם קבוצה חדשה: נשים נשואות או נשים בפרק ב של החיים בנות 30 עד 50, שמגיעות לניתוח מתוך הרצון להרגיש שוב יפות ונחשקות".

האם נשים ישראליות מבקשות יותר ניתוחי חזה מאשר נשים באיזורים אחרים בעולם?

בישראל ניתוחי הגדלת חזה יחסית נפוצים מאוד כפי שנהוג במדינות רבות עם מזג האוויר חם וקירבה לים.

לסיכום - לבחור מנתח מקצועי זה הסיפור

בסופו של דבר, מה שחשוב יותר מכל היא הבחירה במנתח פלסטי מומחה, מיומן ובעל ניסיון מוכח. חשוב שזה יהיה מנתח שביצע אלפי ניתוחי חזה ובתוכם הגדלות חזה, ניתוחי חזה א-סימטרי, ניתוחי הגדלת / הקטנת חזה והרמת חזה, עם ובלי שתלים וגם שחזורי שד לאחר כריתה, יידע להתאים את השתלים הנכונים באופן מדויק לכל אישה לפי הפרופורציה שלה בכדי ליצור חזה שופע בעל מראה טבעי , רווח סביר בין השדיים וצלקות מזעריות. כמו כן חשוב להקפיד על איכות השתלים ובראש ובראשונה שהם מצוידים באחריות לכל החיים.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה