כיצד מאבחנים ומטפלים בעור רגיש

חושבת שאת סובלת מעור רגיש? את צודקת. על מה כדאי להקפיד וממה להימנע, ואילו תכשירי טיפוח יהיו הטובים ביותר עבורך? כתבה לעור רגיש

03/09/2014
תוכן מקודם קבלו עדכונים מתוכן
  • RSS

קלינרל לעור רגיש (צילום: שאטרסטוק)

הנה עובדה שעשויה להפתיע אותך: 60% מהנשים בעולם המערבי ו- 40% מהגברים מעידים שיש להם עור רגיש. החוקרים שמתמחים בנושא סבורים שמדובר בתופעה שהולכת וגדלה לאור האקלים, זיהום האוויר וסיבות סביבתיות אחרות ובהתאם אנו רואים יותר ויותר תכשירים שמתאימים לעור רגיש.

אז איך אפשר לדעת אם גם לי יש עור רגיש?

ד"ר מרים אורון, מנהלת מחקר והפיתוח של "אהבה" מעבדות ים המלח מסבירה: " עור רגיש זו ההגדרה הסובייקטיבית ואין לה כיום הגדרה קלינית ברורה. עור רגיש גם לא חייב להיות מצב קבוע. כלומר, יש אנשים שסובלים יותר בעונות מעבר או בתקופות אחרות, למשל של סטרס, הם מפתחים רגישויות ולכן העור שלהם הופך להיות עור רגיש, לתקופה מסוימת".

האם יש תסמינים מיוחדים לעור רגיש?

"עור רגיש סובל מתסמינים קלאסיים שהנפוצים בהם הם אדמומיות, יובש, גרד, ורגישות לחום או לשינויים חדים בטמפרטורה. כל אלה גורמים לעקצוצים בעור הפנים. גם סטרס נפשי משפיע ועלול להחמיר את המצב וכמובן יש פקטורים אישיים כמו גיל המעבר".

גם נשים שעוברות טיפולים אסתטיים כמו פילינג בלייזר שמטרתו להחליק את העור, צריכות להתייחס לעורך כאל עור רגיש (ואפילו עור רגיש מאוד) ולכן הן נדרשות להשתמש בתכשירים מאוד עדינים ושיגנו מפני השמש (העור יותר פגיע לנזקי השמש אחרי טיפולים אלה) ונכנסות להגדרה של עור רגיש.

האם ישנה סכנה בשימוש בתכשירים שאינם מותאמים לעור רגיש?

"תכשירים שאינם מיועדים לבעלי עור רגיש מכילים אחוז גבוה של אלרגנים ומרכיבי בישום אשר מגרים את העור. תכשירים שמותאמים לעור רגיש מתאפיינים ברמה נמוכה של אלרגנים וחומרים נפוצים העלולים לגרום לגירוי, ועל כן יפחיתו את הגירויים בעור, יקלו על התסמינים וישקמו את העור".

קלינרל לעור רגיש (צילום: שאטרסטוק)

 מוצרי קלינרל סקין פרו ( Clineral skin pro) (בתמונה) פותחו במיוחד לעור רגיש ולעור הנוטה לגירוי ואלרגיה. התכשירים שכולם דרמטולוגיים נבדקו במחקרים קליניים במכון דרמטולוגי בלתי תלוי על 25 מתנדבים בעלי עור רגיש מאוד, בעלי סבילות נמוכה למוצרי קוסמטיקה רגילים, רגישים לקור, שמש ומתחים פיזיולוגיים. המוצרים זכו לציונים גבוהים במיוחד במבחני שביעות הרצון. סקין פרו היא הסדרה החדשה ביותר של המותג קלינרל, והיא כוללת 3 מוצרים: קרם לחות עם מקדם הגנה SPF50, קרם מרגיע לעור וג'ל ניקוי. ייחודם של המוצרים נעוץ בעובדה שהם מבוססים על מים מינרליים מים המלח, תמצית מאוזנת של מלחי ים המלח ותמציות צמחים נוגדי דלקת. המוצרים אינם מכילים SLS ו-SELS העלולים לגרות את העור.

ולסיום, מילה על קלינרל – מותג שנולד כתוצאה משיתוף פעולה בין חברת התרופות טבע לחברת הקוסמטיקה והטיפוח אהבה, כך שהמוצרים נהנים מההיבט הקליני-הטיפולי של העור (טבע) ומההיבט הקוסמטי שלו (אהבה). התוצאה היא הנאה מהיתרונות של שתי החברות – מוצרים ייעודיים שגם יהיו כיפיים ואיכותיים לעור מבחינת תחושה, ספיגה, צבע, מרקם וריח.

>> למידע נוסף בנושא טיפוח לעור רגיש היכנסו לאתר Clineral 

>> לרכישת מוצרי Clineral Skin Pro - לחצו כאן
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה