6 דברים שאתם צריכים לדעת לפני שאתם יוצאים עם גרושה

חמושה בגט ובשני ילדים, חן קרופניק יצאה בחזרה אל השוק - רק כדי לגלות שהוא עדיין מלא בבחורים מבולבלים ומבלבלים. אז הנה מדריך קצר, לפני שאתם מזמינים אותה לדרינק

02/09/2014
חן קרופניק קבלו עדכונים מחן
  • RSS

אמרו לי שלגרושה בת 32 פלוס שני ילדים יש יותר סיכוי למצוא זוגיות מאשר רווקה באותו גיל. כי הראשונה כבר חוותה והתנסתה וטעתה ומוכנה לקשר והשנייה - אם היא רווקה עד עכשיו אז כנראה שיש סיבה (וזה לא תמיד נכון). אז אמרו. המציאות רחוקה מכך שנות אור.

אני אקדים ואומר שתמיד קשה למצוא זוגיות. כשאת יוצאת לדייטים התחושה הכללית היא שיש כל כך הרבה גברים דפוקים בעולם הזה ולא פלא שהם לבד, אבל למה הם כולם צריכים ליפול עלייך? עכשיו תוסיפי לזה בעל לשעבר ושני ילדים קטנים ותעשו לבד את החישוב. אבל העניין הוא שהצורך בזוגיות לא עובר והוא רצוי והכרחי וגם אם נורא קשה למצוא, זה שווה את זה. נכון שיש לי משפחה תומכת ומעגל חברים קרוב ורחוק ואת שני הילדים שלי, אבל זוגיות זה משהו אחר ואני רוצה ללכת לישון מחובקת עם מישהו. זה כל כך הרבה לבקש? אז זהו, מסתבר שבמצבי - אפשר לחשוב שמדובר במחלה- התשובה היא כן.

 אני חייבת, פשוט חייבת לעשות פה סדר בנושא של לצאת עם גרושה, ועוד אחת כזו שיש לה שני ילדים (ואני אגב בכלל לא עושה מזה עניין. הם שם כמו שיש לי ידיים ורגליים). הנה כמה מיתוסים שאשמח להפריך:

1. לא כל הנשים הגרושות הן אותו הדבר

נכון, כולן גרושות עם בעל לשעבר עם/בלי ילדים אבל כל אחת מחפשת משהו אחר. יש מי שרוצה במיידי עוד חתונה יש מי שאיבדה את האמון במוסד הנישואין, יש מי שרוצה עוד ילדים ויש מי שאלה שלה מספיקים לה. תתאמו ציפיות! תשאלו אותה מה היא רוצה ותלמדו להכיר אותה לפני שאתם חושבים שזהו עכשיו אתם כבר מקבלים חבילה שלמה.זה שיש לי ילדים לא אומר שתפגוש אותם בדייט השלישי ובטח לא אומר שתוך חודש הם יקראו לך 'אבא'. תודה רבה אבל יש להם כבר אבא אחד והוא אבא נהדר. וזה בהחלט לא אומר שאני מחפשת מישהו שיגור איתי, אולי אני רק מחפשת מישהו לבלות איתו בכיף? לזרום? אבל זו רק אני. כל אחת רוצה משהו אחר ואם לא תתאמו ציפיות מראש זה פשוט לא יעבוד.

datecar29

2.ילדים זה משהו קבוע

הם שם והם לא יעלמו וגם בימים שהם אצל אבא שלהם הם קיימים. אז אולי בהתחלה זה מדליק לצאת עם אמא, בעיקר אם אתה רווק וצפית בלא מעט סרטי נוער עם אימהות שוות וכל העניין עושה לך את זה. אבל אתה חייב לזכור שזה יישאר תמיד. גם אם זה יהפוך אצלך לפחות מדליק. והם בראש סדר העדיפויות שלי 99% מהזמן. אם הילד חולה - אני לא אצא. אם אין לי בייביסיטר - אני לא אצא. וייקח המון המון המון זמן עד שאכניס מישהו לתא המשפחתי שלנו שאני שומרת עליו באדיקות. ואם אולי אולי אכניס מישהו, קח בחשבון שאם אחד מהם קורא לי בלילה אני קמה. ושהבוקר שלי הוא הבוקר שלהם ושוב- קודם כל הם. נכון שאני קודם כל אישה אבל אני מיד אחר כך אמא.

3. גברים גרושים - תפסיקו לדבר על הגרושות שלכם!

אישה לשעבר היא יותר נוראית מסתם אקסית, כי היא פשוט תמיד תהיה שם. אבל זה לא אומר שצריך לדבר עליה כל הזמן ובטח ובטח שלא בפגישה הראשונה. נכון, היא קיימת. ויכול להיות שהיא פגעה בכם נורא ועכשיו אתם מלקקים את הפצעים ומתעצבנים על גובה המזונות אבל אני לא האשמה. אני אישתו לשעבר של מישהו אחר- שהוא במקרה לא אתם ואין לכם מושג מה היתה הסיבה, מה היה הסיפור או מה נחתם בהסכם. וזה גם לא עניינכם. בדיוק כמו שההסכם שלכם הוא לא ענייני אז באמת שאודה לכם אם לא תתמרמרו עליו (ועל כל הנשים לשעבר סוחטות המזונות) בטלפון הראשון. או בכלל.

4. גברים רווקים - אני לא מחפשת אבא לילדים שלי

נכון, יש לי ילדים. ולילדים האלה יש אבא איתו אני יכולה לחלוק את החוויות שמן הסתם מעניינות בעיקר את שנינו ומשפחה מורחבת. אם תשאל אני אספר. ואם נכיר לעומק אני גם אשתף יותר ואולי אולי אולי בהמשך כשנהיה ממש רציניים אכיר לך אותם. אבל חכה רגע, רק הכרנו. הכל בסדר. תלמד להכיר אותי ותהנה איתי. אני מחפשת מישהו שיהיה איתי, לא איתם. ונכון שהם חלק בלתי נפרד ממני ולפעמים אדבר עליהם ואם הם יתקשרו אני תמיד אענה אבל הם שלי. לא שלך. אין מה להילחץ.

5. גברים נשואים - נשים גרושות הן לא אוטומטית אופצייה לרומן

נכון שאין להן בנזוג אבל לך יש. אל תנסה לפתח איתי קשר - רגשי, וירטואלי, רומנטי או פיזי. יש לך אישה, לא טוב לך איתה - תפתור את זה. אני לא הפתירון.

6. גרושה היא לאו דוקא קלה להשגה

נכון שאישה גרושה היא ללא בן זוג. ואם יש לה משמורת משותפת אז יש ערבים שהיא כמו רווקה שוב. אבל זה לא אומר שהיא חייבת גבר שיבוא וישמור עליה ויהיה איתה ויעשה לה ואיתה דברים. לפעמים הלבד הזה מאוד כיף. אני מודה ומתוודה שאני מפלרטטת ולא מעט. ואני מתה על המבט של גבר שאני אומרת לו שאני גרושה עם משמורת משותפת, מן מבט כזה של "או, היא בטח ממש רוצה את זה". אז זהו שלא. אל תכפו את עצמכם (אף פעם דרך אגב), אל תתחילו איתי בוולגריות ואל תחשבו שאם אין גבר בבית אני צריכה גבר. אני לא צריכה משהו, אני רוצה משהו וכשאני ארצה אני אבקש, אני ממש לא מחפשת איך למלא את הלילות שלי. אני מסתדרת לא רע בכלל.

***

אז אמנם חציתי את גיל ה-30 ואולי אני כבר אמורה להיות למודת ניסיון אחרי שהיתי נשואה וילדתי שני ילדים אבל מה שבעיקר גיליתי זה שעולם הדייטים לא השתנה. ואני יוצאת לא מעט ומכירה אנשים- ולרוב חוזרת עשר שנים אחורה שלפעמים זה מגניב ולפעמים זה כיף אבל לרוב זה פשוט מעייף. אני לא מחפשת את החתן הבא אבל גם לא סטוצים עם גברים שלא יודעים מה הם רוצים מעצמם. תמצאו את עצמכם לפני שאתם מחפשים מישהי. אני עדיין מחפשת את עצמי.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה