תחרות הגועל היומי

מגזין בלייזר שעלק נלחם בהטרדה מינית, חברת קונדומים שמשחקת בליהוק פורנוגרפיה או ההאקרים שהפיצו תמונות ערום של ג'ניפר לורנס - מי יזכה בתואר המיזוגן המגעיל של היום הזה?

01/09/2014
הדס בשן קבלו עדכונים מהדס
  • RSS

יש ימים שבהם הגועל המיזוגני תוקף מכל הצדדים, מזדחל מהפינות, לא מרפה ועולה על גדותיו, וכל מה שאת יכולה לעשות זה לשאול מי הכי מגעיל מתוך כל המגעילים. היום זהו ללא ספק יום שכזה. בלי תיאום  מראש שידוע לנו, שלושה אקטים של כוחנות מדהימה נגד נשים נחשפים בזה אחר זה.

throwcar19

ביום שכזה, אין לנו ברירה אלא לערוך את תחרות הגועל היומי. המועמדים יציגו את עצמם וטיעוניהם, ומיד לאחר מכן תינתן הכרעת השופטות (אם נצליח להרים את הראש מהאסלה):

מתמודד מס' 1: עיתון בלייזר "נלחם בהטרדה מינית"

מגזין הגברים שנוהג להתפאר בנשים הכי יפות וסקסיות על שעריו, בפוזות חשופות ופרובוקטיביות, החליט להלחם בהטרדה מינית. איך הוא עושה זאת? על ידי פרסום הבהרה, המזכירה אזהרה של משרד הבריאות, בזו הלשון: "אנחנו מצטלמות ככה כי אנחנו רוצות. הטרדה מינית אנחנו לא רוצות".

הו, בלייזר קדוש, מזל שאתה ועורכיך וכותביך קיימים כדי להזכיר לנשים מה הן רוצות ומה לא. הניסוח הגברי, המתחכם, החד עם נגיעות השנינות, שכל כך מאפיין את השפה של המגזין, לא נעדר גם מההבהרה הזו. אבל זה דבר אחד להשתמש בשפה הזו ובגופותיהן של נשים, להכניס להן מילים לפה זה כבר כוחנות מסוג חדש. האם עורך בלייזר באמת שוחח עם הנשים שהוא מדבר בשמן? שאל אותן מה הן רוצות? איך הן היו מעוניינות להתנסח? מה הוא בכלל יודע על הטרדה מינית ועל בחירתה של אישה? מי הוא שישים את הגבול בין רצון לכורח?

אולי כל הידידות שלו שהוא מדבר בשמן דווקא היו רוצות להצטלם קצת אחרת למגזין שלו, אבל בגלל התחרות בשוק, הן נאלצות שוב ושוב להצטלם בדיוק כמו שה ו א רוצה שהן יצטלמו? לדבר בשם נשים במרחב גברי זו השתקה מזן חדש. והעובדה שאת כל זה העורך עושה עם אצטלה של מי שיציל נשים מהטרדה - היא בעצם המטרידה מכל.

מתמודד מס' 2: חברת קונדומים שאת שמה לא נזכיר כי לא מגיע לה, משחקת בפורנו

בקמפיין נמוך מאין כמותו, חברת קונדומים ביקשה מהציבור לעזור לה לבחור את תנוחת המין האהובה עליו, ובחרה בזוכים המאושרים במבצע להדגים אותה  - כן, כן, להדגים! - עם מלכת היופי בדימוס אלה רן. כך נכתב באייטם במאקו שמשום מה סיפק לתועבה הזו פרסומת במסווה של כתבה לגיטימית: "2,000 הגולשים והגולשות בחרו את הפוזיציה האהובה עליה או עליו, והתנוחות שזכו להכי הרבה מצביעים הפכו לתמונות נועזות בקטלוג אליו הצטלמו דוגמנים, דוגמניות, וגולשים ברי מזל". הכתבה מלווה בתמונות מגעילות במיוחד, שהידיעה כי מישהו "זכה" להצטלם ככה עם דוגמנית שפשוט עמדה לשירותו, מוסיפה להן סליז שמעלה את כל ארוחת הצהריים במעלה הגרון. במה הזוכים האלה שונים מלקוחות של שירותי מין בתאילנד, למשל, שמצטלמים עם ילדות זונות שקטפו להם ברחובות? במה הדוגמנית האומללה הזו, שחיכתה לדירוג של גולשים (וגולשות!), שונה משחקנית פורנו שכדי להתפרנס ולחיות מחכה להוראות הבמאי שישתמש בגופה כמו תפאורה? במה כל זה שונה מצייד שמתפאר בגוויה של חיה שבה ירה?

תמיד אומרים לנו שדוגמנות היא עבודה קשה, שאם אנו רואים דוגמנית ודוגמן מתגפפים הם בכלל לא נהנים מזה, יש סביבם תאורה ודרישות והכל מאוד מסודר ומקצועי. אבל כאן מוכרים את גופה של בחורה אחת, לחבורת אלמונים שיזכו ביום הכיף הזה, ואפילו לא מסתירים כי זה נעשה בשביל ההנאה שלהם. "ברי המזל" הם נקראים, בעוד היא, היא רק הגיעה להתפרנס. זהו סחר בנשים בצורתו הגולמית ביותר. תרבות האונס אפילו לא מוסתרת. לגיטימית ולאור יום, באתר שמתקרא אתר חדשות, בחברה שנסחרת על פי כל כללי השוק.

נראה שיש לנו מנצח, לא? אבל חכו, יש הפתעה.

מתמודד מס' 3: ההאקרים ששיחררו לעולם תמונות ערום של שחקניות הוליוודיות

ג'ניפר לורנס, השחקנית המצוינת, עומדת בראש הרשימה, ואיתה עוד כמה שחקניות שלמצערן זכו למתקפה מהסוג המודרני, כשהאקרים פרצו למכשירי הסלולרי שלהן ופרסמו תמונות ערום אישיות. רשימת הנשים המלאה והלינקים בהם אפשר יהיה למצוא את כל זה מתפרסמת באתרים שונים, ויש להניח כי היא תהיה שיחת היום המנדנדת בימים הקרובים, כששמות יעלו וירדו ממנה, מנהלים יעבדו שעות נוספות, אתרים יקבלו תביעות וקבוצות וואטסאפ תעלנה באש. השחקניות  ישרדו, אבל תחושת האונס סביב סיפורים כאלה לא מרפה, בעיקר כשמגיע הטיעון הישן והטוב: אם הן לא רצו שזה יתפרסם, למה הן הצטלמו ככה? מלווה באחיו הנצחי: הן מרוויחות מלא כסף, מה אכפת להן בכלל.

lcar19

אז זהו, שבחברה שעדיין עושה עניין מערום, שמעודדת את הסלאט-שיימינג הזה, שמפגינה כזו עוינות כלפי אישה מצליחה ומנסה להשפיל אותה בכל דרך - שוב, טיעון ה"בחירה החופשית" איננו רלוונטי ולא הוגן. כן, הן בחרו להצטלם בסמארטפון האישי שלהן, לא, הן לא בחרו להפוך לפרס עבור חנונים שמצטיינים בפריצה לתוכנות מחשב, ולהסחר בצורה גסה ומחפיצה כזו. הבחירה לחשוף את הגוף, בפני מי ובאיזה מדיום - היא בחירתה של אישה, לא משנה כמה היא מפורסמת. השפלתה היא השפלת כולנו.

***

והזוכה בתחחרות הגועל היומי ל-1 בספטמבר שנת 2014 הוא....

מצטערות. אין זוכה. כולם זוכים.

כולם מגעילים, כולם מחפיצים, כולם משתיקים נשים ומשמרים את הפטריארכיה.

כולם מנצחים.

הנשים, כרגיל, מפסידות.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה