6 טיפים לצילום מוצלח של תינוקות

היום הראשון בגן ובבית הספר הוא תמיד רגע מרגש, לפעמים אנחנו ההורים מתרגשים יותר מהבייביז שלנו. כל רגע מרגש צריך לתעד, אז קבלו מאיתנו 6 טיפים לצילום מוצלח של הילדים

31/08/2014
רעות חוצה קבלו עדכונים מרעות
  • RSS

היום הראשון של הילד שלנו בגן הוא תמיד מרגש. גם אם זו לא הפעם הראשונה שאנחנו משחררים את הילדים שלנו, יש משהו עצוב-שמח ברגע הזה שבו אנחנו מבינים שהבייבי שלנו גדל עוד קצת. רק אתמול עוד חיבקנו אותו אלינו והוא היה קטנטן וחסר אונים, והנה הוא כבר רץ וצוחק ומשחק בחצר הגן.

אנחנו מנחשים שאין כנראה אפילו אמא אחת שמוותרת על תמונות "היום הראשון" ב-1 לספטמבר, ובכלל, בימינו, ימי הסמארטפונים והרשתות החברתיות, הילדים שלנו הפכו מזמן לדוגמני הבית ולמושא הצילום החביב עלינו. ילדים, מה לעשות, לא תמיד מסוכנרנים עם הרצונות של אמא ואבא לצלם אותם בשלל פוזות ומיקומים, והתוצאה היא תמונות מרוחות, מטוטשטות או סתם חתוכות באופן לא מחמיא. איך מצלמים תמונות בלתי נשכחות?  הנה 6 טיפים שכל אחד יכול ליישם בקלות ושיהפכו גם אתכם לצלמים לרגע:

לעולם בעקבות האור

לצלם קרוב לאור (צילום: אתי מהגר)חשוב להקפיד על תאורה טבעית וחזקה באיזור הצילום (צילום: אתי מהגר)

בכל צילום מוצלח יש עבודת תאורה מדוקדקת. בלי לחץ, אף אחד לא מצפה מכם להרים פנסים - אור השמש הוא האור הטוב ביותר. "בלי קשר לאיכות המצלמה, לאור יש תפקיד מאוד חשוב ולכן המטרה היא להכניס כמה שיותר אור לתמונה", מציינת אתי מהגר, צלמת מומחית בצילומי תינוקות ומשפחות"הדרך הכי נכונה היא לצלם כשהמצולם פונה אל מקור האור, ולהקפיד שהאור מכסה את הפנים בצורה אחידה", מציינת מהגר. בפעם הבאה שאתם מתכננים סשן צילומים לאחר הצהריים, הקפידו שהוא ייערך בסביבת חלון, במרפסת או בגינת המשחקים.

רעש, תנו לו לצאת

למשוך את תשומת הלב של הבייביז (צילום: אתי מהגר)רעשנים, בדיחות וקולות משונים ימשכו את תשומת הלב של התינוק (צילום: אתי מהגר)

 אחד האתגרים בצילום תינוקות הוא להצליח לתפוס את תשומת ליבם, הם זזים, זוחלים ולא ממש מתייחסים לבקשות של אמא לעמוד רגע בשקט. "ילדים עד גיל שנה פלוס-מינוס מאוד אוהבים רעש וצלילים, ולכן אני משתמשת הרבה ברעשנים או תוף. זה מסב את תשומת ליבם", מגלה מהגר סוד מקצועי.

ומה לגבי צחוק? גם לזה יש פיתרון: "ילדים מאוד אוהבים שחוזרים על בדיחות, ולכן אם יש לכם איזה שיר או פרצוף שמצחיק אותם, אתם יכולים לחזור עליו שוב שוב ובכל פעם הילד יצחק מחדש".

המראה הטבעי - המראה הנכון

לצלם במראה הטבעי (צילום: אתי מהגר)לצלם דווקא ברגעים בהם הבייבי לא שם לב (צילום: אתי מהגר)

נכון שכל כתבות האופנה מהמגזינים נראות לנו סופר משוקעות, וגם לנו מתחשק לפעמים להפוך את הסלון לסט הצילומים של ווג, אבל בצילומי ביתיים, בטח של ילדים, הטבעי הוא הכי יפה. "ילדים מאוד מסתקרנים מהמצלמה וגם מהסמארטפון, ולכן הם הרבה פעמים זזים ומגיבים אליו והתמונה יוצאת מטושטשת. הצילום הכי יפה והכי אותנטי קורה כשהמצולם לא שם לב שמצלמים אותו. לכן, כשאתם מזהים סיטואציה שאתם רוצים לצלם, נסו לעשות את זה עם מינימום תשומת לב של הילדים כדי לקבל רגע כמה שיותר אותנטי".

לכו בעקבות הזום

לכו בעקבות הזום ואל תשתמשו בזום הקיים במצלמה (צילום: אתי מהגר)התקרבו בעצמיכם ואל תשתמשו בזום המובנה במצלמה (צילום: אתי מהגר)

לכל סיטואציה מצולמת יש כמה זוויות צילום וממרחקים שונים, בכל תמונה אנחנו מדגישים פריטים אחרים. לפעמים תמונה שצולמה באותה סיטואציה בדיוק יכולה להיראות אחרת לגמרי משני מרחקים שונים. "חשוב לצלם במרחקים שונים, אם משתמשים בסמרטפון עדיף להתקרב פיזית למצולם ולא להשתמש בזום-אין המובנה של המצלמה, מכיון שהוא לא זום איכותי והתמונה יוצאת מפוקסלת. במצלמות הפוקט ניתן להשתמש בזום- אין, כדאי לוודא לפני כי מדובר בזום אופטי ולא בזום דיגיטלי".

אל תתביישו למחוק תמונות

אל תתביישו למחוק תמונות (צילום: אתי מהגר)עשו סינון מתמיד של התמונות בסמרטפון ובמצלמה. זאת דווקא תמונה יפה (צילום: אתי מהגר)

בעידן הסמארטפונים אנחנו מצלמים המון. בלי לשים לב, הערך של התמונות מאוד יורד בענינו, ולרוב הן נשארות באלבום התמונות של הפלאפון, או גג בפייסבוק. "חשוב לעשות את הסינון הזה באופן שוטף, זה גם יקל עלינו בעתיד אם נרצה ליצור אלבום או לפתח את התמונות. כל תמונה שהיא מטושטשת, מפוקסלת, משעממת - למחוק", קובעת מהגר.

התמונות הן רק ההתחלה

לכל תמונה מגיע אלבום תמונות (צילום: אתי מהגר)כייף לפתח תמונות, להכין סרטונים ולעשות מזכרות קטנות לבייביז שלנו (צילום: אתי מהגר)

יש לכם אלפי תמונות של הבייבי מאז שהוא נולד, אבל מספיק רגע אחד של מזל ביש וכל התמונות האלה יעלמו כלא היו, לכן חשוב להשקיע בפיתוח חלק מהתמונות, או בכלל, שימוש כלשהו שיהפוך אותם למזכרת נחמדה. "דווקא היום יש לנו יתרון, כי אנחנו יכולים לבחור את התמונות שנרצה, בניגוד לפילם, אז נאלצנו לפתח הכל בלי לדעת מה התוצאה", מציינת מהגר ומוסיפה: "אלבומים דיגיטליים הם הטרנד עכשיו. ניתן לעשות את זה בבית באתרים ייעודיים ועלות הפיתוח היא יחסית סבירה (אבל יותר יקרה מפיתוח תמונות רגיל). דבר נוסף הוא סרטונים קצרים של תמונות שאפשר להכין בכל מחשב עם תוכנת סרטים פשוטה של ווינדואוז, או באתרי אינטרנט שמציעים הכנת מצגות בקלות".

________________________________________________________________________________________________________________

בואו להשתתף בתחרות האינסטגרם של סלונה והאגיס ואולי תקבלו מתנות מפנקות!

תחרות אינסטה מאמי (צילומים: יפעת מהגר)

העלו את תמונת ילדיכם מהשבוע הראשון לגן לאינסטגרם ותייגו huggiesFirstDay#

בכל יום יחולקו חבילות שי של האגיס לתמונה הנבחרת, ובתום שבוע, אחת התמונות תזכה בבוק מקצועי של הצלמת אתי מהגר.

אנחנו מחכות לתמונות של הבייביז שלכן.

* לקריאת תקנון הפעילות לחצו כאן
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה