כל הדרכים לטפל בכינים

החזרה ללימודים היא גם החזרה לכוננות כינים מוגברת - אבל אין סיבה שנפסיד במלחמה הזו. הנה כל הדרכים לטפל בנגע הכינים אצל ילדינו, וגם כמה תרופות סבתא ששווה לנסות

31/08/2014
מורלי כרטשנר קבלו עדכונים ממורלי
  • RSS

החזרה ללימודים ולבתי הספר מביאה עימה התרגשויות, התחלות חדשות, אבל עם תחילת השנה אנו נתקלים לא פעם בבעיה הידועה כאשר הילדים חוזרים ומתגרדים בלי הרף בראשם. אלו הם הכינים.

כינים הינן טפילים החיות בעיקר על ראשם של בני אדם וליתר דיוק בעיקר בקרב ילדים. כינה ממוצעת מטילה עד שש ביצים ביום, באזור הסמוך לבסיס השערה. באופן כללי, כינים אינן עוזבות את הראש מרצונן, אלא ממשיכות להתקיים באזור הקרקפת לצורך קבלת אוכל, מחסה, חום ולחות.

לקראת החזרה לבתי הספר והגנים ושובן של הכינים להלן טיפים לשלבי הטיפול בכינים :

1. הדבר הראשון הוא איתור ביצי הכינים או הכינים- חשוב לעשות זאת במקום מואר תחת מנורה. רצוי לבדוק את ראשו של הילד לעיתים קרובות על מנת למזער את התפשטות הכינים במידה ונמצאו ביצי הכינים

2. במידה ונמצאו כינים או ביצי כינים יש להשתמש בתכשיר ייעודי להשמדת הכינים וביצי הכינים. יש כיום בשוק תכשירים טבעיים שאינם מכילים חומרי הדברה. תכשירים המכילים שמנים 100% טבעיים  וסיליקונים ומחסלים את הכינים ב15 דקות

3. לפני פעולת הסירוק יש לחפוף את השיער עם שמפו ומרכך המכילים רוזמרין להקלת פעולת הסירוק ולאחר החפיפה יש לייבש את השיער להניח מעט קרם לחות לשיער עם מרכיבים מרככים.

licecar318

5. חשוב לסרק את השיער מספר פעמים בעזרת מסרק צפוף  יש לסרק את השיער מבסיס הראש- מהקרקפת.

6. מומלץ לחלק את השיער לקצוות ולהשתמש בקליפסים להפרדת קצוות השיער.

7. יש להחליף את כל המצעים ולכבס את המצעים בטמפרטורה של 60 מעלות לכל הפחות. את הבגדים יש לכבס היטב.

8. ערכו בדיקה לכל המשפחה על מנת לבדוק שאף אחד לא נדבק. בהחלט ייתכן מצב של הדבקה חוזרת בתוך הבית, זה קורה מהר אז צריך להישמר.

9.  בסיום הטיפול יש להקפיד על שיער אסוף עד כמה שניתן ולהתיז תכשיר המונע הידבקות בכינים. אפשר ורצוי לעדכן את הגננת או המורה.

10. רצוי להשתמש באופן שוטף בשמפו המכיל רוזמרין למניעת הדבקות חוזרת.

ומה עם "תרופות סבתא"?

כיום כאשר יש תכשירים לטיפול בכינים שהם ייעודיים, בטוחים ונוחים לשימוש, הולך ופוחת הצורך בתרופות שהיו קיימות לפני המצאת התכשירים.  "תרופות הסבתא" לטיפול בכינים פועלות על בסיס של מנגנון חנק שלא מאפשר לכינה לחיות ולהתפתח. כך שאולי היום עם מבחר התכשירים שיש על המדף, הן פחות מקובלות.

הנה כמה נפוצות:

1. שמן עץ התה

רצוי להשתמש בשמן עץ התה האוסטרלי שבשל חריפותו ועצמת פעילותו משמיד את הכינים וגם את הביצים. את שמן עץ התה אסור למרוח ישירות על השיער או על העור בגלל עוצמתו ולכן נדלל אותו : בשמן בסיס (כמו שמן שקדים מכבישה קרה) או בשמפו/מרכך רגיל, מסיכה לשיער, או בקרם לחות לשיער (ללא שטיפה). מוסיפים לכל כף קרם/שמן 2 טיפות שמן עץ התה ומורחים בנדיבות את כל השיער והקרקפת. אחרי 10-20 דקות מסרקים במסרק כינים צפוף. יש להמשיך ולחזור על התהליך פעם ביומיים למשך כשבוע.

2. תערובת של  שמן זית ושמן ארומאטי רוזמרין

טיפה רוזמרין על כל כפית של שמן זית, לערבב את השמנים ולמרוח על השיער והקרקפת,  לעטוף את הראש בשקית או כובע אמבטיה למשך 10 דקות ולסרק עם מסרק כינים. השמן ממיס את הדבק והכינים והביצים מוסרות מהראש בקלות. גם את התהליך הזה צריך לבצע פעם ביומיים למשך שבוע.

3. לימון טרי

סוחטים לימון טרי לתוך כוס, מוסיפים ג'ינג'ר ומערבבים היטב. את הנוזל שנוצר מעסים אל תוך הקרקפת. כעבור שעה מסרקים את השיער במסרק צפוף ושוטפים עם מים חמים. רצוי לשטוף היטב את השיער מן הלימון מכיוון שהוא גורם לשמש להבהיר את השיער

 מורלי כרטשנר היא מנהלת הדרכה בד"ר פישר
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה