ככה זה כשיש שתיים

מעצבת התכשיטים מירי גינצבורג ומעצבת התיקים אמילי יחזקאל, נפגשו באמצע החיים וחברו להקמת חנות משותפת. איך יוצרים ומתחזקים חברות, עסק וילדים קטנים במקביל?

28/08/2014
לילך כהן קבלו עדכונים מלילך
  • RSS

יש חברויות שאנחנו מתחזקות עוד מיסודי, ויש כאלו מהצבא, אבל יש משהו בחיבור של חברות שמתחילה אי שם באמצע החיים, בין הילדים לבעל, בין גיבוש זהות והכרה באמהות, שהיא חזקה ואמיצה. מעיין נפש תאומה שמופיעה ככה באמצע הדרך, כזה הוא החיבור בין מירי גינצבורג לאמילי יחזקאל שהפכו את החברות גם לשותפות מקצועית.

מי אנחנו?

מירי גינזבורג, מעצבת תכשיטים בסגנון פיסולי וביד חופשית, תכשיטים דרמטיים ומלאי נוכחות. התחילה את דרכה כאדריכלית פנים ועשתה הסבה לעיצוב תכשיטים לפני כעשור. בנוסף עוסקת ביזמות בתחום העיצוב.

אמילי יחזקאל, מעצבת תיקים ומוצרי עור, עם התמחות בילקוטים וקו מיוחד לגברים. המותג מציג ונמכר ברחבי העולם.

מירי גינצבורג ואמילי יחזקאל. צילום: שי יחזקאלמירי גינצבורג ואמילי יחזקאל

ככה נפגשנו באמצע החיים:

"הכרנו לפני כשנה כשאמילי התארחה אצלי בפופ-אפ בוקס 69 ברוטשילד" אומרת מירי "המשדכת בינינו הייתה הדס צוקר מרוס-אובטה, ומאז אנחנו בקשר שהתחיל כמקצועי והפך לחברי. יש בינינו הרבה הערכה מקצועית אחת לעבודתה של השנייה וגם חיבור אישי, שתינו אימהות ל-3 ילדים בגילאים דומים, שגם התחברו ביניהם מצוין, גרות בקרבה זו לזו וחולקות טעם והשקפת עולם דומה. בנוסף, אמילי החלה לעסוק בעיצוב פנים מכוח האינרציה והמציאות, לאחר שתכננה לעצמה בית משגע והתחילו להזמין אותה לעצב, ואני כמובן מגיעה מהרקע הזה ועדיין מדי פעם עושה פרויקט בשביל הנשמה, אז באמת ההקבלה הייתה סוחפת".

"הרבה פעמים חלמנו על שיתופי פעולה שונים ומשונים" אומרת אמילי "ופתאום הדרכים הצטלבו".

השבוע הן פתחו ביחד למשך כשבועיים את חנות הפופ אפ בלאק-אאוט פופ-אפ בתל אביב.

EMILY288EMILY2881תיקים של אמילי יחזקאל

מירי_גינזבורג._צילום_אלון_שפרנסקימירי_גינזבורג._צילום_אלון_שפרנסקיתכשיטים של מירי גינצבורג

ההשראות שלנו:

"שתינו מקבלות השראה מכל דבר אפשרי אבל בעיקר מהחומר". אמילי רוכשת עורות ואבזמים מיוחדים בפריז, מסתובבת בשווקי פשפשים ומציעה אינטרפרטציות מודרניות לעיצוב קלאסי כמו ילקוט בי"ס ותיק רופא. מירי יוצרת לוחות השראה סביב התכשיטים שלה, שמהווים מעין השלמה לתפיסה העיצובית הכללית. ומתחזקת דף פייסבוק בו היא מעלה מידי יום לוח השראה שמשקף את מצב רוחה באותו יום.

אמילי השראה. צילום שי יחזקאלההשראה של אמילי מתוך הקמפיין שצולם בפריז

לוח השראה של מירי מתוך עמוד הפייסבוקלוח השראה של מירי מדף הפייסבוק

על אמהות, חופש ועבודה:

"סגרנו חוזה על החלל בשיא המלחמה, בהמון חששות ואי ודאות. פתחנו את הפופ-אפ כשעוד באותו ערב נפל טיל בחצר בית סמוך לשל אמילי, אבל הייתה לנו הרבה אמונה ואופטימיות לגבי המהלך. הבנו שאין ברירה אלא לתכנן תכניות ולהמשיך את הפעילות העסקית. בשיא הלחץ, עם הילדים בחופשה, עם אינספור מטלות ובכל זאת הקמנו בהרבה שעות תכנון מקדים ובשעות עבודה לתוך הלילה חנות לתפארת שאף אחד לא מאמין שהיא זמנית והוקמה בן לילה".

"כבר קרה שנתקענו בלי בייביסיטר ומצאנו עצמנו עם 6 ילדים עושות משמרות "פינת יצירה" בחנות כשהשנייה עוזרת ללקוחות. מקבלות את זה בחיוך, ומנסות להוציא את המיטב מהסיטואציה"

POPUP2884POPUP2882POPUP2883

 

בלאק-אאוט פופ-אפ, מסריק 17 תל-אביב

אופנה עיצוב ולייף-סטייל

א-ה 10:00-20:00 ו' 10:00-16:00

24/8-05/09

 

עמוד הפייסבוק של אמילי יחזקאל 

עמוד הפייסבוק של מירי גינצבורג

 
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך