הקמפיין הנמוך: בכירות מהייטק בתחתונים

סערה חדשה בעקבות קמפיין עם נשים הייטקיסטיות לבושות בהלבשה תחתונה. אם ליוזמי הקמפיין הייתה כוונה להעצמה נשית, הם פספסו בענק

28/08/2014
ליאת עיני קבלו עדכונים מליאת
  • RSS

קמפיין חדש של חברת התחתונים "דיר קייט" (DEAR KATE) מעורר סערה בעולם. הקמפיין כולל שש נשים צעירות מעולם ההייטק בצילומים שנראים כחלק מהיום יום שלהן – עם הלפטופ, בזמן הצגת מצגת ובמהלך ישיבה, אבל כל זה נעשה כשהן לבושות בהלבשה תחתונה בלבד.

מתוך קמפיין של חברת דיר קייט

נראה שבחברה רצו ללכת על מסרים חיוביים אבל כידוע הדרך לגיהנום רצופה בכוונות טובות. הם קראו לקולקציה בשם ADA, על שם מתכנתת המחשבים הראשונה בעולם - איידה לאבלייס, חשבו להצטרף לטרנד "הנשים האמיתיות" כדי שנשים ירגישו הזדהות, וגם הוסיפו כל מיני ציטוטים שאמורים היו להיות מעצימים. אבל ברגע שהם צילמו את הנשים בהלבשה תחתונה כל השאר כבר לא משנה. עובר מסר מאוד ברור – עם כל הכבוד ליכולות ולהישגים של הנשים, יותר מעניין הגוף שלהן וכמובן המראה.

הרי ברור שהקמפיין לא משדר משהו טבעי. אני לא זוכרת מתי ישבתי בערב להשלים שעות עבודה ונשכבתי על הספה עם תחתונים ולפטופ. אני גם לא זוכרת מתי מישהי מחברותיי לעבודה התיישבה בישיבה היומית שלנו עם תחתונים וחזייה. ולידיעת המפרסמים – אנחנו יכולות להרגיש נוח גם עם מכנסיים וחולצה. העובדה שאנחנו לא מדלגות במסדרונות המשרד כשאנחנו חצי עירומות לא אומרת שום דבר - לא על הביטחון העצמי שלנו, לא על המראה שלנו ובטח לא על ההרגשה שלנו עם עצמנו ועם הסביבה.

מתוך קמפיין של חברת דיר קייט

הנסיונות הכל כך קשים של נשים להשתלב בשוק העבודה (אמהות, נשים בנות 40 פלוס ועוד ועוד), לקבל שכר הוגן, להתברג בתפקדים בכירים ולהצליח, נהרסים בשנייה אחת כשעולה קמפיין מבזה כל כך. לא זוכרת שראיתי גברים הייטקיסטים מצטלמים בתחתונים וגם לא עורכי דין או מהנדסים.

אם ליוזמי הקמפיין הייתה כוונה להעצמה נשית, הם פספסו בענק. במקום זה הייתי מציעה להם לקחת 15% מהרווחים של החברה ולהשקיע בפרויקט שיסייע למקומות עבודה לעשות שינוי ולתת לנשים הזדמנות אמיתית. אנחנו כבר נמצא את הדרך להבין איזו חברת הלבשה תחתונה מכבדת אותנו ומי רק רוצה לגזור קופון על גימיק זול ובעיקר מזלזל.

מתוך קמפיין של חברת דיר קייט

מתוך קמפיין של חברת דיר קייט
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה