גבעתי נגד שרית חדד: אסור לוותר להדרה

לא לאפשר לשרית חדד לשיר מול חיילי גבעתי זו חוצפה מקוממת וחשוכה. זה הזמן לנשים לצעוק, לפני שצה"ל יתן לשארית השתן לעלות לו לראש, וישתלט על המרחב לחלוטין - שרית, איפה את?

11/08/2014
פז מור קבלו עדכונים מפז
  • RSS
» צה"ל כרוקסטאר? חדד (צילום: יח"צ)

בחודש האחרון קיבל הצבא אהבה אינסופית מהמדינה, לרגע אחד התמסרנו כולנו ופשוט אמרנו תודה. אבל כמו בכל תהליך שעולה על גדותיו, צריך להיזהר מהפיכת צה"ל לרוקסטאר. המהלך של אל"מ עופר וינטר, מפקד חטיבת גבעתי הדתי, מראה סימנים שהשתן עלה לו לראש. בגבעתי בחרו להרים מופע של שרית חדד לשיפור מצב הרוח של החיילים לאחר התקופה הקשה. הבחירה בשרית נראית טבעית: זמרת מצליחה, עם רפטואר ארוך בז'אנר המזרחי שיעשה שמח וישכיח לערב אחד את הלחימה הקשה. אך בתפנית של הרגע האחרון, הוחלט שחדד תוחלף במשה פרץ.  החיילים אולי יהנו מפרץ באותה מידה, אבל למה שיעשה מהלך שכזה? שרית לא מגיעה על תקן זמרת פרובוקטיבית, שיריה אינם מיניים או נוגדים את הערכים של צה"ל. להפך, היא ידועה כאישה מסורתית ופטריוטית. הסיבה היחידה לפסול אותה היא עצם היותה אישה. אז מה צה"ל מלמד אותנו במעשה הזה? שאין לנו צורך בנשים? 

הצביעות כאן בשיאה. הרי הצבא שלנו מתגאה בקיבוץ גלויות של אוכלוסיות שונות: דרוזים, רוסים, אתיופים, עולים חדשים, דתיים, חרדיים וכן, גם המון נשים שתורמות למערכת, מהתצפיתניות בתקריות האחרונות של חדירות המחבלים, ועד העבודה החשובה של מש"קיות ת"ש. אני בטוחה שבגבעתי יש מספיק נשים שמשרתות ביחידה שעברו חודש קשה, האם גבעתי החליטו להוציא גם אותן מהמערכות? נראה כי מפקד גבעתי מרגיש שהוא נמצא בעמדה נוחה להכתיב את השקפותיו הדתיות, שעליהן כבר שמענו במכתב הזה. הוא משוכנע שאהבת הקהל מאפשרת לו לפסול את שרית חדד, כי הרי מי יעז לפצות פה מול גבעתי. אז כן, התודה מגיעה לצבא וגבעתי, אבל אין שום קשר בין העובדה שלחמת והגנת על המדינה, לפסילת נשים. רק לפני חודש הפכה רחל פרנקל, אימו של נפתלי פרקנל ז"ל, לסמל פמיניסטי, כשאמרה קדיש בפני קהל שלם. האישה המרשימה הזו פועלת למען נשים במגזר הדתי ומאמינה שקדיש נשי לא צריך להיות בסתר. איש לא אמר לרחל דבר, מכיוון שהבין את סבלה והיא הייתה בעמדת כוח עקב מצבה. אז איפה שרית? ממנה לא נשמע?

הגיע הזמן לצאת מהחודש היותר מדי גברי שעברנו כאן. בתקשורת התמקדו בלוחמים ודמויות גבריות שלטו על המסך, דובר צה"ל הופיעו על מסכנו בכל ערב, רוני דניאל הפך לכוכב המלחמה. הנשים נעלמו מהמסך, ונראה כי זה התאים לאל"מ עופר וינטר, שהחליט להעלים את הנשים בתחומים נוספים. בעיני, זה הזמן של הנשים בצה"ל ובגבעתי בפרט,  להרים מחאה ביחד עם הדמות הנשית החזקה ביותר בז'אנר המזרחי. המפקד הגדול שלכן מעלים אותכם מהפריים, מחר הוא יעביר אתכן למושב האחורי של האוטובוס, לא ישלם לכן משכורת ולא יעסיק אתכן במשרה הבכירה שמחכה לו עם שחרורו.

שרית חדד שרה שירים עם אמירות פמיניסטיות לאורך כל הקריירה שלה, היא בחורה אמיצה, לא במקרה היא מצליחה כל כך בז'אנר הזה. זה הזמן שלה לקום ולהשמיע את דעתה, למען כולנו.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה