מה הדבר הכי מביך שאפשר לאכול בדייט?

לחם שום או המבורגר - מה יהרוס כל דייט ראשון? כמה משקאות אלכוהולים מותר להזמין בדייט לפני שיזמינו לכם מונית, ומי צריך ליזום את הנשיקה הראשונה? הנה מה שסינגלים וסינגליות רוצים, על פי סקר ג'יי דייט שנערך לכבוד ט"ו באב

10/08/2014
יחסים קבלו עדכונים מיחסים
  • RSS

אתר ההיכרויות הבינלאומי ג'יי דייט, מפרסם לכבוד ט"ו באב תוצאותיו של סקר שנעשה בקרב 500 סינגלים וסינגליות בישראל, ששופך אור על תפיסות רווחות לגבי עולם הדייטינג המקומי. יש כמה הפתעות בממצאים, כמה נתונים שנראים על הנייר אלגנטים יותר מאשר במציאות - אבל אם הם מבטאים את הלכי לבם של הרווקים בישראל, מי אנו כי נלין.

תפיסות מעניינות לגבי מונוגמיה, אוכל, כסף, פרידות ואידאולוגיה נחשפות במחקר, אבל דבר אחד קצת חסר לנו - סקס. בסקר לא נשאלה ולו שאלה אחת עליו. היתכן היא בג'יי דייט מנסים למרק את עצמם מהתדמית שנוצרה, של אתר שבו הדייט הראשון הוא לעיתים גם האחרון? וכן, אנו מודעים גם למערכות היחסים הארוכות ולנישואים שיוצאים משם, אבל דחילק, קצת כנות לא הייתה מזיקה. נצפה לה בשנה הבאה...

בכל מקרה, הנה הממצאים:

73% מכלל הנסקרים הישראליים מאמינים שלא מקובל בכלל לצאת עם כמה אנשים במקביל, כך העידו 72% מהגברים ו-74% מהנשים.

65% ישללו דייט מטעמי היגיינה, 18% ישללו בשל עישון,  ורק 4% ישללו מועמד בשל  משקל וגובה חריגים.

49% מהישראלים ( גברים ונשים כאחת) מאמינים שתפקידו של הבחור לאסוף את הבחורה לדייט  ואילו 25% מהנשים מאמינות שיש לקבוע מקום וכל צד יגיע עצמאית, לעומת 12% מהגברים.

datecar108

כמו כן, מרבית הישראלים (78%) מאמינים שבדייט הראשון על הגבר לשלם את החשבון (82% מהגברים ו-73% מהנשים) לעומת זאת, בדייטים העוקבים האחוזים יורדים ורק 49% סבורים שהגבר הוא זה שצריך לשלם את החשבון.

לחם שום הוא המאכל האסור בדייטים לדעתם של 43% מהישראלים. במקום השני כנפי עוף (27%), ולאחר מכן המבורגר (10%). אז חומוס מותר, ככל הנראה.

 אם כבר באוכל עסקינן, להלן דירוג האסונות הקולינריים במהלך דייטים - הדבר המביך ביותר שקשור באוכל בדייטים הוא אכילה בצורה מלוכלכת.  הדבר הנורא הבא יהיה הזמנת אוכל עבור הדייט, ובמקום השלישי לקיחת אוכל מצלחתו של הדייט.

 מרבית הנסקרים מאמינים שהכמות האידיאלית היא 1-2 משקאות במהלך הדייט. ואם הגזמת עם האלכוהול והשתכרת בדייט ראשון?  62% מהגברים היו נותנים צ'אנס נוסף, לעומת 74% מהנשים שלא היו נפגשות לדייט נוסף עם מישהו ששתה יותר מדי.

כמחצית מהישראלים (53%) מאמינים שאין חשיבות למי יוזם את הנשיקה הראשונה. לעומת זאת רוב הנסקרים (52%) מאמינים שתפקידו של הגבר הוא ליזום פגישה שנייה לאחר דייט מוצלח

16% מהנסקרים הישראליים יחתכו את הקשר בשל פערים בתפישות הפוליטיות, 10% יפרדו בשל העדפות קולינריות שונות, 6% יסיימו את הקשר משום שהצד השני לא הולך לחדר כושר, 5% בגלל שבן הזוג לא אוהב את אותה הקבוצה בספורט ו-4% השיבו שיפרדו בשל טעם מוזיקלי שונה.

מסתבר שהישראלים מאמינים כי הבסיס להצלחה בזוגיות הוא רקע כלכלי או מעמדי זהה לשני בני הזוג (33%). במקום השני ובצמידות, דירגו הנסקרים רקע דתי משותף (32%), אידיאולוגיה פוליטית (13%), רמת לימודים זהה (9%), מוצא או עדה זהים (7%) ומטרות קריירה דומות (5%).

 

 
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה