סקס ותזונה: מזונות מעוררי חשק

בנוסף לכל התפקידים שיש למזון, הוא גם משפיע על האהבה והתשוקה. קבלו 8 סוגי מזונות הנחשבים כמעוררי מיניות ומשפרים את מצב הרוח. שווה לנסות

10/08/2014
איילת נדיב קבלו עדכונים מאיילת נדיב
  • RSS

חג האהבה מהווה סיבה רשמית להפגין רגשות אהבה ונותן לגיטימציה להיות רומנטי. ואין מתאים יותר מחג האהבה כדי לרתום את המאכלים שהטבע מעניק, לחגיגה פרטית משלכם. כבר בתנ"ך פיתתה חווה את אדם בעזרת תפוח, שהפך מאז סמל לפיתוי, יעל הרגה את סיסרא לאחר שהשקתה אותו חלב והמן ניסה לכבוש את אסתר בתום משתה בארמון. מאז הקשר בין אוכל לסקס הלך והתחזק, ומי שאחראי במידה רבה על קיבוע הקשר האסוציאטיבי הוא הקולנוע שתרם לכך בסצנות שנחרתו בזיכרון הקולקטיבי.

מזונות המהווים רכיבים בארוחה החושנית:

1. שום - מכיל אליצין הגורם לדם לזרום לאיברים המיניים.

2. ביצים - ביצים אינן מאכל ארוטי אבל הן מכילות רמה גבוהה של הוויטמינים B6 ו-B5, המסייעים לייצר הורמונים ולהפחתת לחץ, שני אלמנטים נחוצים כדי לעזור במיטה. ביצים הן גם סמל לפוריות וללידה, ויש הנוהגים לאכול אותם לא מבושלות לפני קיום יחסי מין, כדי להעלות את יכולותיהם.

ביצים. צילום: שאטרסטוק

3. תאנים -  ידועות כפרי מועדף בפולחן ההזדווגות ביוון העתיקה.

4. שקדים – מקור מצוין לחומצות שומן חשובות, המהוות אבני בניין לייצור הורמונים גבריים. הריח של שקדים ידוע כמעורר נשים.

מזונות מעוררים. צילום: שאטרסטוק

5. מזונות אקזוטיים - כמו אננס ומנגו. המנגו, על פי האפריקאים הוא גלגולם של האשכים בטבע. הוא נחשב כמעורר מיני בעיקר בגלל ריחו העז, טעמו המיוחד והאקזוטיות שבו.

6. שוקולד - מכיל ריכוז גבוה של המולקולה פנילאתילאמין (PEA), המיוצרת באופן טבעי בגופנו כאשר אנו מצויים במצב של תשוקה או התאהבות חזקה. בשעת אורגזמה מגיעה מולקולה זו לרמות שיא בגוף האישה. השוקולד גם ממריץ ייצור סרוטונין ואנדורפינים כימיקלים המעלים את מצב הרוח.

מזונות מעוררים. צילום: שאטרסטוק

7. אלכוהול - הסקסית מבין כל סוגי האלכוהול היא השמפניה, בגלל הבועות המעקצצות והאסוציאציה הקלילה והעשירה. גם יין אדום מומלץ מכיוון שהוא מרגיע את מערכת העצבים ומזרים דם אל האיברים המוצנעים. אלכוהול אף ידוע כמשחרר עכבות ויוצר עוררות מינית.

8. שמנים אתריים – אמנם לא מזונות אבל ידועים בריחות המעוררים שלהם (כמו הפצ'ולי למשל).

 *****

איילת נדיב היא דיאטנית קלינית, M.Sc, אחראית מקצועית דיאטה, "סטודיו C".
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה