גאליס - המסע לליבם של הילדים

חבורת "גאליס" מנסה להציל את העולם בסרט ישראלי חדש. הם מצליחים לרגש, להפתיע ובעיקר לכבד את האינטליגנציה של הילדים. אין ספק שמדובר בלהיט של הקיץ

06/08/2014
ליאת עיני קבלו עדכונים מליאת
  • RSS

נתחיל בוידוי קצת מביך – בכיתי בסרט של גאליס. טוב, לא ממש בכיתי אבל היו לי דמעות בעיניים, דמעות של התרגשות. אבל בואו לא נקדים את המאוחר. לקחתי איתי באוטו חבורת ילדות מתלהבות בנות 11-8 לסרט החדש של גאליס. כששאלתי בקול רם - מעניין איך יהיה הסרט, הן אמרו "מ-ה-מ-ם". היה ברור שמדובר בהצלחה ידועה מראש.

גאליס - המסע לאסטרה. צילום: רן מנדלסון

צילום: רן מנדלסון

הגענו לקולנוע וברגע שהתחיל הסרט כמעט כל הילדים באולם מחאו כפיים. הצלחה צפויה מראש כבר אמרנו? אבל למרות קולות ההתלהבות החלטתי לצפות בסרט בעיניים קצת ביקורתיות ולבדוק אם המפיקים ניצלו את הכוח העצום שיש להם בידיים לטובת העברת מסרים נכונים ולא סתם שטויות כמו שיש בלא מעט מקרים.

לאלו מכם שלא יודעים מה זה גאליס, מדובר בסדרה הכי מצליחה בערוץ הילדים. כוכבי הסדרה כבר הופיעו בנוקיה, על מוצרי טיפוח ובספרים בהשראת הסדרה, ונראה שלילדים לא נמאס מהם. לכן הדבר המתבקש הבא היה סרט קולנוע.

הסרט "גאליס - המסע לאסטרה״ מבוסס על הסדרה, והשחקנים המובילים אותו הם חמישיית כוכבי הילדים - אליאנה תדהר, תובל שפיר, דניאל מורשת, שירן סנדל ונווה צור. מדובר בהרפתקאה בה יונתן (תובל שפיר) עובר מהעולם המודרני למקום שהוא לא מכיר, הנשלט על ידי שליט אכזרי. שם הוא מצטרף לחבורה ויחד הם מנסים להציל את העולם.

גאליס - המסע לאסטרה. צילום: רן מנדלסון

צילום: רן מנדלסון

למרות שבסופו של דבר יונתן הוא הגיבור האמיתי שסוחף אחריו את כולם, אהבתי במיוחד שתפקידי הבנות לא היו שוליים וסתמיים. טיקה (אליאנה תדהר הנהדרת) היא מנהיגה פראית, קשוחה ולא נותנת לאהבה או לגברים שבחייה לשלוט בה. לאורך כל הסרט היא זו שמקבלת את ההחלטות החשובות וקובעת מה יהיו הכללים.

גם זויה (שירן סנדלר) קיבלה תפקיד ראוי בסרט. היא המדענית המבריקה ובמעבדה התת קרקעית שלה היא ממציאה כלי נשק שיעזרו למורדים. אמנם היא צוחקת מכל דבר ונראה שהיא קצת מפוזרת אבל די ברור שהיא לא פראיירית בכלל.

גאליס - המסע לאסטרה. צילום: רן מנדלסון

צילום: רן מנדלסון

הסרט כולל קטעים מותחים, מפתיעים ומרגשים. כשהזוג המאוהב מתנשק (כן, אלה שהילדים רוצים שיהיו ביחד לנצח), אחרי כמה מוקשים בדרך, הקהל הצעיר מתרגש ומשמיע קולות אותנטים של שמחה.

לרגע לא זלזלו באינטיליגנציה של הילדים והשקיעו בעלילה מותחת (סוג של 24, רק בעברית ומותאם לגיל), בנופים מרהיבים (צילומי הסרט נערכו באזור ים המלח), באפקטים ופעלולים ובמשחק אמין ולא מוגזם מדי. גם בסוף, כשנראה שכבר הכול מאחורינו ושהסרט הסתיים הצליחו להפתיע בגדול ולגרום לקהל לצאת עם חיוך מסופק.

זה לא סרט מהפכני, גם לא סרט עם מסרים עמוקים מדי, אבל לילדים שסוף סוף יצאו מהסרט הרע של אזעקות וחדשות מגיע לנקות את הראש וליהנות מסרט הרפתקאות טוב עם הכוכבים שהם כל כך אוהבים.

"גאליס - המסע לאסטרה״ יוצא לאקרנים ביום חמישי ה-7 באוגוסט. מהרו לקנות כרטיסים כי נראה שזה הולך להיות הלהיט של הקיץ ולגמרי בצדק.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה