נורמקור: חוזרים לאופנה נורמלית

הלהיט העכשווי בעולם האופנה זכה לשם נורמקור, ומשמעותו: להתלבש כמו כולם ולהיטמע בהמון. טרנד חולף או מגמה עם בשורה?

04/08/2014
גלי דודזון סגל קבלו עדכונים מגלי דודזון סגל
  • RSS

בחודשים האחרונים אנחנו עדים לתופעה חדשה בתחום האופנה: החזרה לנורמליות. אחרי תקופה ארוכה בה קידשנו את האינדבידואליות, ההיפסטרים קיבלו מקום של כבוד בסצנת האופנה, חנויות יד שניה ווינטג' תפסו כותרות ולבוש ייחודי ושונה נחשב למשהו שכדאי לשאוף אליו, אנחנו מוצאים את עצמנו חוזרים לרצון להיטמע ולהראות כמו כולם ואולי פשוט להיות חלק מקבוצה או קהילה, אלמנט שקצת אבד לנו בשנים האחרונות בהם הפכנו זרים זה לזה.

המושג נורמקור (שילוב המלים hardcore ו-normal) הוזכר לראשונה על ידי חברת חזאות הטרנדים האמריקאית K-HOLE. הם לא התייחסו למראה מסויים אלא לתופעה בה בני הנוער פונים לאחידות כדרך חדשה, תוך הבנה שבסופו של דבר אתה אחד ממיליונים והייחוד האמיתי שלך, אם הוא קיים, יבוא לידי ביטוי גם אם תתלבש כמו כולם. מייסדת החברה, אמילי סגל, בת 25, אמרה בראיונות שונים כי הצעירים עייפו מהמרדף הבלתי פוסק אחר הייחוד והשוני כדרך לביטוי עצמי ומעמד.

עולם האופנה לקח את הביטוי והרחיב אותו לכדי טרנד מוגדר, כולל הצבעה על דמויות המהוות לו השראה דוגמת ג'רי סיינפלד, סטיב ג'ובס, הנסיך ויליאם, טינה פיי בדמותה כליז למון ב-30 רוק ואפילו דוגמנית העל קייט מוס בלבוש היומיומי שלה (מוס נחשבת לזו שהחזירה את סנדלי הבירקנשטוק לאופנה).

התופעה באה לידי ביטוי בבחירה בבגדים "רגילים", כאלו שלא מן הנמנע שיראו עוד מהם ברחוב, אלו שנמכרים ברשתות המסחריות הגדולות. גם מעצבי העל שבמשך שנים ניסו להציג אופנה ייחודית וחדשנית, לפעמים עד כדי גיחוך, העלו למסלולים בתצוגות האחרונות אופנה נורמלית ונוחה, נעליים שטוחות נראו בתצוגות של שאנל, סלין, פראדה ועוד.

איך בפועל מתלבשים כנורמקור? הרעיון הכללי מבוסס על ג'ינס פשוט, טי שירט לבנה וסניקרס, ובחורף סוודר חלק ומעיל גדול. רצוי, שלא יהיו ממותגים בוודאי לא עם לוגואים בולטים של מעצבים. כל מה שגורם לאי נוחות או משדר מאמץ, נשאר מחוץ למשחק (עקבים גבוהים, בגדים מחוייטים או צמודים מדי, תיקי קלאץ' קטנים וכו'). עוד מככבים כחלק מהטרנד מכנסי טרנינג, מכנסי חאקי, חולצות כפתורים חלקות, חולצות פסים, תיקים גדולים וסנדלי בירקנשטוק, והכל בגוונים מונוכרומטיים, ללא הדפסים יוצאי דופן וללא אבזור מיותר.

אם זה מזכיר לכם את שנות ה-90, אתם לא לבד. אלמנטים רבים של הנורמקור נראים כמו חזרה לאופנת שנות ה-90 שסבלה מריבוי מגמות לא ברורות. אנחנו בישראל, נורמקורים ביסודנו (לפחות בכל הנוגע לאופנה) ולכן אל תצפו לראות שינוי גדול ברחוב, אבל לפחות תרגישו הרבה יותר אופנתיים בפעם הבאה שתלבשו את הליוויס, עם הטי-שירט האפורה ונעלי הניו-באלאנס הישנות.

הרשת מלאה בדוגמאות, והטרנד כבר זכה להאשטג פעיל #NORMCORE

צילום מסך אינסטגרם

צילום מסך אינסטגרם

צילום מסך אינסטגרם

 

צילום מסך אינסטגרם

 

צילום מסך אינסטגרם

צילום מסך אינסטגרם

 

צילום מסך אינסטגרם

 

צילום מסך אינסטגרם

 

צילום מסך אינסטגרם

 

צילום מסך אינסטגרם

 

צילום מסך אינסטגרם

 

צילום מסך אינסטגרם

 

צילום מסך אינסטגרם

 

צילום מסך אינסטגרם

 וכך הגיבה ענקית האופנה האמרקאית גאפ, שמואשמת מזה שנים בחוסר חדשנות ובסטייל משעמם ומיושן, לטרנד החדש שנחשף בכתבה גדולה בניו יורק מגזין בפברואר 2014

צילום מסך טוויטר
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה