איך מחטבים את הזרועות?

לא צריך ללכת לחדר כושר או להשקיע באביזרים יקרים כדי לעצב את הזרועות. קבלו 3 תרגילים פשוטים שאפשר לעשות בכל מקום ובכל זמן ולקבל תוצאות

30/07/2014
קרן אמיד קבלו עדכונים מקרן אמיד
  • RSS

שריר היד אחורית נקרא טרייספס והוא מורכבת משלושה ראשים הממוקמים בחלק העליון של הזרוע. היד האחורית היא אחד החלקים שהכי מפריעים לרוב האנשים, בייחוד לנשים מבחינה אסתטית והיא מכונה לרוב "החלק המתדלדל". עם השנים, כשמתבגרים, השריר הזה הולך ומתדלדל ולכן חשוב לחזק ולעצב אותו. במקרה של עודף שומן, מעל השריר יש מצבור של שומן שמסתיר את חיטוב היד, ולכן לא מספיק לחטב את הידיים וכדאי לדאוג גם להורדת מסת השומן בגוף.

3 מצבים לתרגיל בסיסי של פשיטה וכפיפת היד לאחור: 

את התרגיל מבצעים כאשר יושבים על קצה כסא עם רגליים ב-90 מעלות או עומדים ברגליים מעט כפופות, בטן בפנים, גב ישר וכתפיים רחוקות מהאוזניים. מרימים את היד מעל הראש עם משקולת ומכופפים את היד אל מאחורי הראש. במקום משקולת ניתן להשתמש בגומייה כאשר היד העובדת מחזיקה בקצה אחד שלה והיד השנייה מחזיקה את הקצה השני מעבר לגב. אפשר גם להשתמש בקופסאות שימורים. חוזרים על התרגיל 3 פעמים, 15 חזרות בכל פעם בשתי הידיים לסירוגין.

קרן אמיד. צילום: דותן גור אריה

קרן אמיד. צילום: דותן גור אריה

ניתן לבצע את התרגיל גם בעמידה מאחורי כסא, כאשר הרגליים בפסיעה כשהרגל הקדמית מכופפת מעט, הגב ישר ונוטה כלפי הכסא והיד הפסיבית (זו שבצד הרגל שמקדימה) נתמכת בגב הכסא. את היד העובדת מכופפים כשהמרפק צמוד לצלעות ומיישרים לאחור.

קרן אמיד. צילום: דותן גור אריה

קרן אמיד. צילום: דותן גור אריה

אופציה נוספת ומומלצת היא לבצע את התרגיל הזה גם בשכיבה על הגב או על מגבה, כאשר הרגליים מכופפות ב-90 מעלות ואוחזים במשקולות או בבר. מכופפים את הידיים אל מאחורי הראש ופושטים (מיישרים) כלפי מעלה. אם שוכבים על מגבה, יש להוריד את המשקולת אל מעבר לראש. חשוב להקפיד על מרפקים צמודים לגוף ככל האפשר, על מנת לבודד את הטרייספס ועל עצמות אגן וכתפיים מקבילות.

קרן אמיד. צילום: דותן גור אריה

קרן אמיד. צילום: דותן גור אריה

*****

קרן אמיד היא מאמנת בכירה, מנהלת מקצועית בחדרי כושר, מאסטרית קיקבוקס ומבעלי הפדרציה הישראלית לקיקבוקס.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך