משפחת שליט לא חייבת לכם כלום

המטרה החדשה של משטרת הצדק והמוסר בפייסבוק היא משפחת שליט. עזבו אותם בשקט ותשקיעו את האנרגיות בדברים באמת חשובים

30/07/2014
ליאת עיני קבלו עדכונים מליאת
  • RSS

כל מי שניסה לאחרונה לומר את דעתו שקצת שונה מהקונצנזוס הושתק במהירות הבזק, ולכן אף אחד כבר לא מעז להביע עמדה. אם אין דוברים שאפשר לעשות עליהם עליהום עוברים לאלו ששותקים. הרי אין כמו אחדות טובה בעם אם יש מטרה אחת ברורה שאפשר לתקוף אותה. המטרה כרגע שעלתה על סדר היום בפייסבוק היא לא אחרת מאשר משפחת שליט.

הכול התחיל בסטטוס בפייסבוק:

פוסט בפייסבוק על משפחת שליט

אם הדעה הזו הייתה נשארת ברמה האישית בעמוד של הבחור שהפך את עצמו לשופט עליון בבית משפט של הצדק והמוסר, אולי עוד אפשר היה להתעלם ולעבור הלאה. אבל הסטטוס זכה עד כה ללא פחות מ-974 שיתופים, למעל 2,500 לייקים ו-1,180 תגובות בסגנון "בושה וחרפה... רק אנחנו עם שלם רץ אחריהם ונלחם עבורם והם כפויי טובה. פשוט גועל. שישארו בחור שלהם חבויים".

הנושא הפך תוך יממה לסערה ברשת ונועם שליט הרגיש צורך משום מה להגיב לאתר החרדי "כיכר השבת". הוא סיפר שהמשפחה מקבלת הודעות רבות עם קללות ונאצות, ואמר - "אנחנו אנשים פרטיים ולא מפרסמים דברים שאנחנו עושים או לא עושים. אני לא אתחיל להתנצח עם אנשים שכותבים נגדנו. מי אומר שאנחנו לא הולכים למשפחות של חיילים? רק היום ביקרתי אצל שתי משפחות שכולות מהאזור שלנו שהבנים שלהן נפלו בעזה. אנחנו פשוט לא עושים מזה פרסום. אנחנו לא מביאים צלמים לכל דבר כזה. אנחנו כיום אנשים פרטיים".

נראה שחלק מהציבור התבלבל. משפחת שליט לא חייבת לאף אחד כלום. הבן שלהם נחטף והם עשו כל מה שהם יכולים במשך חמש שנים כדי להחזיר אותו. לגיטימי. כל הורה היה עושה אותו הדבר. העם יצא לרחובות כי הוא רצה לצאת כחלק מההרגשה של האחדות. כל אחד החליט אם הוא רוצה או לא רוצה לצאת לצעידה למען החזרת גלעד, מתוך מקום אישי ורגשי של הרגשת הזדהות. אף אחד לא כפה ולא הכריח אנשים לעשות את זה, ולכן אין שום סיבה שמישהו יחשוב בטעות שמשפחת שליט חייבת להחזיר לו. הדבר היחידי שהמשפחה הייתה חייבת הוא להחזיר את בנה והיא הצליחה במשימה.

המשפחה הזו עברה גיהנום במשך חמש שנים. אף הורה לא היה מצליח לישון בלילה בידיעה שהילד שלו נמצא במקומות הכי חשוכים והכי מפחידים. אף אחד לא יודע איך הבן שלהם חזר הביתה, איזה סיוטים או פחדים יש לו, מה עובר על ההורים כשהוא יוצא כל יום מהבית, אז הכי קל לקחת צוות של חדשות ערוץ 2 וללכת למשפחה שכולה אבל הם בחרו אחרת, זכותם, והחובה שלנו לכבד אותם ולהניח להם.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך