לנקות את הפנים מבחוץ ומבפנים

איך מגיעים לעור פנים צח ונקי? גם על ידי ניקוי פנים יומיומי שנעשה בצורה הנכונה וגם על ידי ניקוי העור מבפנים על ידי מזונות מתאימים. הנה ההמלצות שירעננו את העור שלך

05/08/2014
רעות חוצה קבלו עדכונים מרעות
  • RSS

ניקוי הפנים הוא ככל הנראה טקס הניקוי היומי של רוב הנשים. יש כאלה שמקפידות לערוך אותו פעמיים ביום, יש כאלה שמסתפקות בשפשוף נמרץ בזמן המקלחת, או במגבוני ניקוי במקרים קשים, אבל על דבר אחד יסכימו כולן -  אין תחושה יותר נעימה מהתחושה של עור נקי.

העור, האיבר הגדול ביותר בגוף הוא גם קו ההגנה הראשון שלנו. במהלך היום העור סופג את זיהום האוויר, את האבק, הזיעה והאיפור. ניקוי יסודי ועמוק של העור כחלק משגרת הטיפוח היומית, הוא הכרחי למניעת פצעונים ונקודות שחורות, ולהשגת מראה זוהר ובריא יותר של העור. אבל הניקוי יכול להתבצע לא רק מבחוץ, אלא גם מבפנים, על ידי מזונות שמטיבים עם העור.

מבחוץ // השלבים הנכונים של ניקוי העור

כך מנקים את העור מבחוץ (צילום: שאטרסטוק)

באופן טבעי עור הפנים הוא החשוב ביותר לניקוי, מאחר והפנים שלנו באים במגע יותר מכל איזור אחר בגוף עם המזהמים השונים. אם את מקפידה להתאפר חשוב להניח את האיפור על עור נקי שיקבל את האיפור בצורה הטובה ביותר. "ככל שתרגילי את עצמך לשגרת ניקיון, כך תמזערי את נזקי ההזדקנות של העור", ממליצה דפנה קניקס, מנהלת ההדרכה של קליניק ישראל. לדבריה, ניקוי הפנים נחלק לשלושה שלבים:

השלב הראשון - ניקוי עם סבון להסרת עודפי שומן, אבק איפור וזיעה. "חשוב לבצע שטיפת יסודית של הפנים עם סבון פנים המותאם לעורך. אחת הטעויות הנפוצות היא שימוש בסבון שלא מתאים לעור שלך", מציינת קניקס וממליצה לעבור התאמה של מוצרי הטיפוח לסוג העור שלך בעזרת יועצת יופי מוסמכת.

השלב השני - שימוש במי הסרה. "מי הסרה הם לא מי פנים", מדגישה קניקס, "אלא פורמולה שיש לה תכונה ממיסה והיא מסירה את שכבת התאים המתים של העור". הסרת התאים המתאים תורמת להתחדשות מהירה יותר של העור כי ללא שכבת התאים המתים נחשפים התאים הצעירים והרעננים יותר". שימוש קבוע במי הסרה מרכך קמטים וקמטוטים ועוזר לעור לספוג טוב יותר חומרי לחות והזנה.

השלב השלישי - החזרת הלחות לעור. לאחר הניקוי חשוב להחזיר לעור את הלחות שהוא איבד בתהליך הניקוי. "כאשר העור נקי באמת, התחושה של הספיגה תהיה מיידית ולא מורגשת התחושה הדביקה של הקרם על הפנים", מסבירה קניקס. חשוב כמובן להקפיד שקרם הלחות יכיל מסנני קרינה.

את שלושת השלבים חשוב לבצע מדי בוקר וערב. בבוקר חשוב לנקות את העור לאחר שנת הלילה בה העור התחדש ותאים חדשים נוצרו, ועל מנת להתרענן ולהכין את הפנים לאיפור. בערב חשוב לנקות את הפנים לקראת שנת הלילה, "שבה העור מתחדש ונבנה" וכמובן להסיר ביסודיות את שאריות האיפור ושאר המזיקים לעור שלנו.

מבפנים // ניקוי הרעלים שמתבטאים בעור

כך מנקים את העור מבפנים (צילום: שאטרסטוק)

 ניקוי חיצוני ויומיומי יסודי ועמוק של הפנים הוא הכרחי, אבל הוא לבדו לא תמיד מספיק. כדי לוודא שהעור שלנו, והגוף בכלל, הם במצב האופטימלי, חשוב להקפיד גם על התזונה שלנו. אכילה לא מאוזנת , מזון מעובד ושמן, שתייה לא מספקת וצריכה מועטה של סיבים תזונתיים, עלולים לגרום לגוף לבעיות החל מהשמנה ועד לתחושת עייפות וחולשה ואפילו למחלות של ממש.

"ניקוי הגוף מתייחס בדרך כלל לניקוי הכבד מרעלים שמגיעים אליו מהתזונה ומאורח החיים שלנו. עישון, אלכוהול, צריכה של בשר בכמויות גדולות, אכילה לא מאוזנת - כל אלה עלולים לייצר רדיקלים חופשיים", מסבירה הדס מדר תזונאית טבעית הוליסטית בקליניקה בסטודיו Flyבנוסף תהליך הניקוי מכניס למחזור הדם חומרים שמנטרלים את השפעת הרעלים והרדיקלים החופשיים. כאשר הגוף נקי מרעלים, התהליכים הטבעיים עובדים בצורה טובה יותר, חידוש הרקמות בעור מתייעל, קצב חילוף החומרים משתפר והתחושה הכללית טובה יותר.

העור שלנו הוא חלק ממערכת ההגנה של הגוף. תפקידו לחסום חדירה של מזהמים שונים לגוף. בנוסף, רעלים שונים המזיקים לגוף מופרשים מהעור באמצעות הזיעה ודרך בלוטות החלב.

בשכבה האמצעית של העור מיוצרים הקרטין והקולגן. חומצות אלה תפקידם לשקם את סיבי העור ולהפוך אותם לגמישים ומתוחים יותר. אי הקפדה על תזונה מאוזנת, אי שתייה כרונית, עישון וחשיפה לא מבוקרת לשמש פוגעים בתאי העור וביכולתם להמשיך ולייצר את החומרים הדרושים להם. מטרת ניקוי הרעלים היא לעודד יצור של קרטין וקולגן.

"כאשר העור שלנו מוזן באופן שוטף בחומרים נוגדי חימצון, ויטמין A ומינרלים, התחדשות התאים נעשית מהירה יותר ויעילה יותר", מציינת מדר.

מה הכי כדאי לאכול?

1.  ירקות ועלים ירוקים - "בירוקים יש כמות גדולה של כלורופיל, שהוא למעשה החומר הירוק ומשמש כנוגד חימצון חזק שמנקה את הדם והכבד מרעלים", מסבירה מדר. "ההשפעה על העור היא מהירה מאוד".

2. ירקות כתומים - גם לירקות כתומים כמו גזר ובטטה, יש השפעה מיטיבה על העור. "הכתומים מכילים כמות גדולה של בטא קרוטן, שזאת נגזרת של ויטמין A התורם, בין היתר לייצור קולגן".

צילומים: שאטרסטוק
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה