גולני, גולני שלי

אייל גולן מוציא שיר חדש לכבוד הלוחמים, אבל לא נראה מוטרד כשבעמוד שלו מסיתים נגד שמאלנים. מתברר כי הפטריוטיות היא מפלטו של הנבל ומנצל הקטינות

27/07/2014
ארז עמירן קבלו עדכונים מארז
  • RSS

לפעמים נדמה שהמלחמה הזו ירדה על ראשו של אייל גולן כמו מן מהשמיים. לא שאני רומז, חלילה, שאיל מתעטף בפטריוטיות כדי להשכיח מהעם את מעלליו בסדרה "אני ואבא עושים את פתח תקווה", אבל אין ספק שההתנפלות שלו על ה"סמול" , היא צעד ראשון לזכייה מחודשת בתואר "חביב הקהל".

בסוף השבוע האחרון התמלאה הרשת בצילומי מסך של סטטוס עליו חתום אייל גולן:

eyal

"העמוד הרשמי של אייל גולן" כבר הספיק להוקיע את הדף בו פורסם הפוסט כמזויף, בלי להתייחס לפוסט הספציפי, בכל זאת, תשעים אלף אוהדים לדף, הוא לא משהו שכדאי לחסל באבכת קולמוס.

אני באמת מבקש להאמין שאייל לא כתב את הסטטוס הזה. אבל בינתיים, השורות הדוחות האלה זוכות לאלפי לייקים ועשרות שיתופים. "הדף המתחזה", אמיתי או לא, צובר פופולאריות מרשימה, והסטטוס האמור כבר תוגבב בשמחה על ידי אלה המכתירים את אייל כ"מלך הרשמי של ישראל" (ישראל הימנית, כמובן, כי השאר הם ממילא "ערבים", אז מי סופר אותם...) כך שלטעמי, ה-התנערות-בחצי-פה היא, במקרה הטוב, חשודה-משהו.

את מרב האש של מעריצי הגולן (גם ב"עמוד הרשמי" וגם בעמוד המתחרה) ספגה אורנה בנאי, זו שנדרשה על ידי איל עצמו "להפקיד את תעודת הזהות שלה" (כן, עכשיו הוא גם שר הפנים) בעקבות התבטאויותיה השנויות במחלוקת.

בכלל, שורה של נשים, מאלה המכונות "סלבס", זכו למטח של שנאה יוקדת בעקבות דברים שאמרו על הלחימה בעזה. בשבועיים האחרונים סומנו כאויבות הציבור גם אורלי ווינרמן, מדונה, ריהאנה, סלינה גומז, אחינועם ניני, וגילה אלמגור.

מדובר בנשים שונות זו מזו, בעלות אג'נדות ונקודות השקפה שונות. חלקן פשוט דיבר שטויות, חלקן נפל על סעיף "דברים שהוצאו מהקשרם", והיו כאלה שסתם ניסו לאזן במקומות בהם האיזון מיותר.  הטיקבוק הארסי התייחס לכולן כאל מקשה אחת – נשים מטומטמות, וגם איחל להן את הארסנל הנצחי השמור אצלנו לנשים שסרחו – אונס בידי ערבים, מוות לילדיהן וגירוש מידי לעזה (ז"ל).

כי כשהטקבקת זוקפת את ראשה האלים, היא לא מסתפקת בגזענות, היא מקשטת גם בשנאת נשים.

כל "סמולן" ברשת הוא, בילט-אין, גם בוגד ומשת"פ, זה ברור, אבל אם את אשה שמאלנית את כבר עברת למחלקה חדשה.  כי את אמירותיך השנויות במחלוקת לא חלקת בציבור מתוך הכרתך הפוליטית השגויה, או מתוך עיוורון למציאות, אלא בגלל שאת לא מקבלת זין, או מקבלת יותר מדי ממנו, או סתם, בלונדינית.

כי עדיין קיימים אנשים שמאמינים שכשהם מקטינים את זולתם, הם מגדילים את עצמם. כי קל לשנוא, וקל לבוז ולזלזל, ומיזוגניה תמיד פורחת בזמן מלחמה.

אז זו מתביישת בעם שלה כי היא לסבית, וזו מבכה את ילדי עזה כי היא שרלילה, וההיא, שקוראת לשחרור פלסטין היא זמרת-טראש, לסבית, שרלילה, ועושה שלישיות.

אבל מי אמר שחסרה לנו חמלה? הנה, ליהיא לפיד מרחמת על אורלי ווינרמן. בסטטוס נוגה שמשלב התנשאות ושובניזם בכמויות שוות, היא תוהה למה אף אחד לא רוצה להתחתן אתה ומקנחת ב"ובעיקר זה כל כך עצוב".

כי אלה כללי המשחק החדשים - אם מדובר בגברים, נשתיק אותם עם "עוכרי ישראל" ו"אוהבי ערבים". אם מדובר בנשים, אז, "שמישהו כבר יזיין אותן עד העצם, שילמדו לשמור על הפה."

במקום להתווכח עם התוכן, אנחנו מעלים מהאוב את הצילומים בעירום ואת הרומן עם קדאפי ג'וניור. זה קשור להתבטאויות העכשוויות של מי מהן? בוודאי שלא, אבל אם אפשר לשפוך קצת שנאת נשים לתוך המדורה הגדולה אז יאללה. במקום שיח בין ימין ושמאל קיבלנו פרק ב"ערב טוב עם גיא פינס".

כל עוד מדובר בסלבס "שלנו", הציפיה לגילוי אחריות ורגישות ציבורית, מובנת (גם אם הייתה יכולה להידרש לקצת פחות אלימות מילולית וכינויי גנאי) אבל ריהאנה?? סלינה גומז?? מה בדיוק הן חייבות לנו, ובעיקר, למי זה אכפת??! (ובאותה הזדמנות, ספרו לי, מי זו סלינה גומז?)

כולנו רוצים לסתום לכל השאר את הפה, כי ממילא יש לנו מונופול על כל מה שהוא נכון וצודק. לשם מה לטשטש אותו עם רעשי רקע?

eyal-golan277

ואם כבר במונופול מדובר, אז אותו איל גולן, מונופוליסט ידוע בענייני התנהלות מוסרית, רוכב על גל האלימות המילולית כדי להוסיף לעצמו נקודות זכות תקשורתיות, מהסוג שממלא קיסריות. המילים האלימות שלו, כך הוא מקווה, ישכיחו מאיתנו את כל מה שקרה בשנה האחרונה. ועכשיו – כפיים. מי אמר "בת 16" ולא קיבל??

כבר אמר מי שאמר ש"הפטריוטיות היא מפלטו של הנבל", והיישור לימין הוא מלבין כביסה יעיל לא פחות מהכיפה המצטרפת אל ראשם של הנכנסים בשערי הכלא. גם השיר החדש שלו המוקדש לחיילים "שמור עליו" (שאין לי מילה רעה אחת להגיד עליו) הוא בוודאי משכך (גם אם לא משכיח) את העובדה שעד ממש לא מזמן שרנו אנחנו לאייל "שמור עליה".

מבחינתי, אייל גולן איבד את התוקף המוסרי להטיף לאחרים. ודאי שאין לו זכות לחלק דרכונים ו-ויזות למי שדעותיו לא מתיישרות עם אלה שלו. מצטער, אבל בית הזכוכית בו הוא מתגורר לא מאפשר יידוי אבנים באף אחד,  בוודאי לא בנשים.

הנשים המדוברות אולי לא הפעילו את מלוא שיקול הדעת לפני ששחררו את חרצובות לשונן, אבל איש לא יאשים אותן בניצול ציני של המצב כדי לעשות לביתן. להיפך. ההתבטאויות של איל גולן הן פופוליזם זול, חמים ונוח, שהשיקולים התדמיתיים מאחוריו גלויים כמו הנכסים של אורלי ווינרמן באותה תמונה מושמצת.

ואם כבר מדברים על ניצול ציני, הנה, לסיום, מה שהוא ללא ספק גירוד תחתית חבית הטעם הטוב:

10566650_10152503759634765_375622488_n (1)

משפחת אוזן מגייסת את צה"ל כולו למשימה החשובה מכל – להשאיר את אליאב בבית האח הגדול. משמעות חדשה ונפלאה למושג "להחזיר את הבנים הביתה".

נו, אתם כבר מסמסים???
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה