גל, בר ומורן - שומרות ישראל

המלחמה הגיעה גם לפייסבוק של הנציגות שלנו ברחבי העולם. על כל סטטוס שמעלות גל גדות, בר רפאלי ומורן אטיאס הן סופגות מאות תגובות עוינות על ישראל

27/07/2014
ליאת עיני קבלו עדכונים מליאת
  • RSS

הן בחרו לעשות את הקריירה בחו"ל ומצליחות להגשים את המטרות שלהן בצורה מעוררת התפעלות. גל גדות נבחרה להיות וונדר וומן בסרט המדובר, מורן אטיאס מופיעה בימים אלו על המסכים בסרט של פול האגיס - "גוף שלישי" ובר רפאלי היא בר רפאלי, לא צריך להרחיב במילים.

כמו כל ישראלי, גם הן מתמודדות עם המלחמה בעזה ומרגישות צורך או אולי אחריות לכתוב כמה מילים בפייסבוק ולייצג את המדינה שסופגת ביקורות רבות. הן לא חייבות לכתוב שום דבר, אבל לכל אחת מהן יש עשרות אלפי עוקבים ברחבי העולם שקוראים ומתייחסים למה שהן כותבות ולכן יש חשיבות לאמירה שלהן. לא עוד הודעה רשמית ולקונית של משרד החוץ אלא נשים מובילות דעת קהל בתחומן שיכולות להשפיע ולהעלות את המודעות למצב.

מה שכן, נראה שהן בוחרות את המילים שלהן בקפידה (אולי אפילו נעזרות באיש מקצוע). אף אחת לא כותבת את דעתה הנחרצת על המצב, לא ברור לאיזה צד של הויכוח הפוליטי הן משתייכות אבל הן שם כדי לומר - אנחנו ישראליות ודואגות לחיילים שלנו. למרות האמירות העדינות יחסית, הן סופגות תגובות עוינות בסגנון "ישראלים רוצחים", "אתם הורגים חפים מפשע" ועוד, אבל נראה שהן מבינות את החשיבות והאחריות שלהן וממשיכות לעלות סטטוסים ולהביע תמיכה ודאגה.

הנה דוגמאות מהימים האחרונים:

גל גדות

גל גדות העלתה בסופ"ש סטטוס עם תמונה מרגשת שלה ושל בתה מדליקות נרות שבת ומתפללות. היא כתבה "אני שולחת אהבה ותפילות לאזרחי ישראל, ובמיוחד לנערים ולנערות המסכנים את חייהם כדי להגן על ארצי אל מול הפעולות הנוראיות שמבצעים אנשי חמאס שמסתתרים כפחדנים מאחורי נשים ילדים. אנחנו נתגבר, שבת שלום". הסטטוס זכה למעל 164,000 לייקים ואלפי שיתופים אך גם היו לא מעט תגובות עוינות על ישראל.

גל גדות. צילום מסך מתוך פייסבוק

בר רפאלי

לבר רפאלי אף אחד לא ישכח את העובדה שהיא לא שירתה בצבא, וגם אם מישהו ישכח ידאגו להזכיר לו, אבל הדוגמנית עושה לנו שירות נהדר ברחבי העולם. בשבוע שעבר היא העלתה סטטוס עם תמונה של חיילים וכתבה שהם אמיצים שיצאו להגן על המדינה שלנו מפני טרור. מתוך 2,375 תגובות שחלקו היו אוהדות, היו די הרבה תגובות בסגנון "ביבי רוצח", "אין לך לב" ו"ישראל טרוריסטית".

בר רפאלי. צילום מסך מתוך פייסבוק

מורן אטיאס

מורן אטיאס מעלה כל כמה ימים סטטוסים עם אמירות כמו - אין מלחמה טובה או שלום רע. הבוקר היא העלתה סטטוס ארוך עם תחושותיה וכתבה שקשה לה עם כל השנאה הזו. "איך אתם יכולים לשנוא מישהו שאתם לא מכירים? איך אתם יכולים לשפוט מישהו שלא פגשתם? סתם ככה אנחנו מכלילים. השנאה היא הפנים של הטרור, היא עיוורת, מסוכנת...". וכך היא ממשיכה בסטטוס ארוך ונוגע ומסיימת אותו במילים - "אני ישראלית ויהודיה ואין מקום לשנאה בחיים שלי".

מורן אטיאס. צילום מסך מתוך פייסבוק

 

 

מורן אטיאס. צילום מסך מתוך פייסבוק
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה