צבע אדום: עיצוב נעליים דרומי

אורן וקסלר החלה לעצב נעליים לאחר שנים של עיסוק בתחומי עיצוב ואמנות. הנעליים שלה מביאות לידי ביטוי את העולם היצירתי שלה המושפע גם מהיותה תושבת קיבוץ יד מרדכי הסמוך לקו העימות. איך יוצרים תחת איום טילים?

24/07/2014
אופנה ויופי קבלו עדכונים מאופנה ויופי
  • RSS

לפוסט המלא לחצי כאן

צילום: אורן וקסלר

1. על רקע המצב בארץ כרגע ובדרום בעיקר, איך משפיע המצב על פעילותך ועל העסק?

אין ספק כי המצב הביטחוני באזור הדרום והאיום הקיומי היומיומי השפיע עלי רבות. זה בא לידי ביטוי ביצירות האמנות שלי. לצערי למדתי לחיות עם המציאות הזו (כי מקאסם לקאסם אנחנו מתלכדים ומתחזקים כאן). העסקים נפגעים כשיש לחימה בדרום. היישובים משותקים, וכשיש חשש לחדירה כולם מסוגרים בבתיהם עד להוראה אחרת. זה לא זר לי המצב ואין בי פחד. מה שעצוב הוא שהכלכלה בדרום נפגעת מאוד, לא רק בימי לחימה, אלא כבר 13 שנים שבהם יורים עלינו מעזה. אנשים מחוץ ליישובי הדרום ממעטים להגיע לכאן בשל פחד, לכן קיבלתי החלטה שלא למכור את קולקציית הנעלים שלי מהסטודיו שלי בקיבוץ יד-מרדכי, אלא לצאת החוצה ואני מקיימת מכירות ביתיות בתל-אביב ובשרון והיד עוד נטויה, אבל כרגע מבצע "צוק איתן" עצר גם את המכירות הללו. נאלצנו כמשפחה לקחת קצת הפוגה מרעשי הרקע הקשים ונסענו לצפון לשמוע ציוץ ציפורים ולא רעמי טילים.

2. את מי היית רוצה להלביש/שילבש פריט בעיצובך (דמות הסטורית) וכיצד?

הייתי שמחה לראות את וירג'יניה וולף נועלת נעליים בעיצובי. היא בוודאי הייתה מפרגנת לי.

3. מיהי האישה עבורה את מעצבת?

האישה עבורה אני מעצבת את הנעליים היא אישה עם ראש פתוח, בעלת מודעות גבוהה, אישה שיודעת לעמוד על שלה, בטוחה בעצמה ובנשיות שלה. אופטימית, יצירתית, אוהבת צבע ואמנות. למעשה אישה כמוני: קלילה, הרפתקנית וילדה בנשמתה שצבע מבטא את אישיותה.

4. איזה מעצב/ת ישראלי/ת מהווה השראה עבורך?

המעצבת הישראלית הראשונה היא דניאלה להבי, היא השראה ודוגמא לכיצד עסק צריך להראות מבחינה מסחרית. היא פיתחה אימפריה מדהימה של חנויות בארץ וייצוא לחו"ל. מבחינת העיצוב ההשראה הגיעה דווקא מענבר יוסיפון מעצבת מותג הנעליים שומייקר, שאת נעלי המעצבים הראשונות שלי רכשתי ממנה לפני הרבה שנים. העיצובים המיוחדים שלה, החיבור של חומרים וטקסטורות הקסימו אותי.

5. מהו הפריט מהקולקציה הנוכחית בו את הכי מתגאה, לקחת לארון הפרטי שלך, הכי מתחברת?

הקולקציה הנוכחית די קטנה. יצרתי דגם אחד בחמישה צבעים עם הדפסים שונים. הנעל שאני הכי גאה בה היא הנעל הצהובה עם הדפס בתי לגו על עור (בזכותה של נועה עמבר "פיינאפל הדפסות על עור"). כצלמת יצרתי סדרת עבודות של בתים מלגו בעקבות החזרת השטחים לעזה והריסת הבתים באוגוסט 2005. פירוק והרכבה של בתים מלגו מתייחס לקלות שבה ניתן לפרק בית במשמעות הכוללת שבו. את צילומי הבתים הפכתי מיצירת אמנות ליצירה גרפית והדפסתי אותם על עור כחלק מאמירה אמנותית בנעלי הסירה. התאמתי לנעל את הצבע הצהוב שהוא משקף אופטימיות, עליזות, קלילות ובטחון עצמי.

Pictures1

***

את הנעליים של אורן וקסלר תוכלו למצוא במכירה מיוחדת שכולה תמיכה בעסקים מאיזור הדרום, שתיערך ביום שישי הקרוב, 25.7, בקניון G תל-ברוך.

אהרון בקר 8, תל ברוך, תל אביב, מ-8:00 בבוקר ועד שעות אחה"צ.

J

לפוסט המלא לחצי כאן

★ רוצה ליהנות מהנחה קבועה לרכישה אצל אורן וקסלר? לחצי כאן

 
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה