נביחת הסירנה

עירית לינור מתנגדת להכנסת כלבים למקלטים בעת אזעקה. היא כנראה לא יודעת הרבה על בעלי חיים, וגם לא על בני אדם

16/07/2014
מור גרניט אקשטיין קבלו עדכונים ממור
  • RSS

"כלבים הם טיפשים ומלוכלכים" אומרת אתמול ברדיו עירית לינור, בקריאה פרובוקטיבית ומקוממת להשאיר את הכלבים מחוץ למקלטים בעת אזעקה. הקריאה הזו צורמת לאוזן, פוגעת ומכעיסה. לינור כנראה לא יודעת שכלבים הם חיות אינטליגנטיות שקולטות מהר מאוד אנשים ומצבים. כלב אולי לא יסיים בהצטיינות תואר ראשון במדעי הרוח אבל כלב יכול לזהות אדם שיש לו גידול סרטני על פי חוש הריח וזו רק דוגמא אחת.

>> האזינו לדבריה של לינור:

כלב עוזר לאנשים ולילדים שנמצאים במצבי מצוקה כמו דיכאון ומחלות קשות. אנשים שמגדלים כלבים וחיות באופן כללי, הם אנשים רגועים יותר. איך אפשר לדרוש מילד שיירד למקלט וישאיר את הכלב שלו בבית? הרי אותו ילד, יהיה בחרדה גדולה יותר, כי ידאג לכלב שלו שנותר לבד.

 עוד טענה לינור שכלבים נושכים, ומאיימים על ילדים מבוהלים. ובכן בדרך כלל כלבים מאיימים על ילדים שמפחדים מהם. זה מין מעגל קסמים כזה. הכל עניין של חינוך מהבית. ילד שגדל עם כלב או לחילופין אינו מפחד מכלבים יודע שכלב נובח לא נושך.

כמתנדבת למען בע"ח, הייתי שמחה להכיר ללינור, ולאנשים שאולי היא מייצגת באמירתה, הכרות עם העולם הזה, אולי תשנה דעתה. לשמחתי הרבה, הפלח השני של אוהבי חיות הוא בולט יותר פה בישראל. רואים את זה בעיקר באזור המרכז, היכן שחיים הרבה אנשים לבד, אנשים מגדלים כלבים בהמוניהם. כלב מקל על הבדידות בעיר מנוכרת לעיתים. בעיר הזו, אני מאמינה שאיש לא יהסס ולא ישאיר את הכלב שלו מחוץ למקלט.

כלבים/ חתולים/ אוגרים/ שרקנים או כל חיה אחרת שתרצו מוזמנת להתארח במקלט שלי (אולי חוץ מפיל והיפופוטם בגלל מצוקת מקום). זה יכול להיות נחמד ואפילו מזכיר במקצת את תיבת נוח. זוכרים מה קרה שם אחרי המבול? מי הגיעה עם ענף של זית?

 morcar167הכותבת מור עם הכלבה בוני, שנמצאת אצלה באמנה. מי שמעוניין לאמץ את בוני, יכול ליצור קשר עם מור בפייסבוק שלה
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה