מלחמה בוואטסאפ

המלחמה הזאת מתרחשת בשידור חי והפחד של צוותי החדשות הוא שתגלו משהו בסמארטפון שלכם שהם לא הספיקו לספר לכם קודם. אז בשביל מה אנחנו באמת צריכים אותם, מישהו זוכר?

14/07/2014
פז מור קבלו עדכונים מפז
  • RSS

המערכה הצבאית שמתרחשת עכשיו בשטח ובממ"ד, פועלת חזק גם בחזית הוואטסאפ, האינטרנט ובמיוחד על מסכי הטלוויזיה. נדמה שהפעם צוותי החדשות של ערוצי הטלוויזיה כבר לא נלחמים אחד בשני על אייטמים, אלא שיש כאן מלחמה חדשה והיא נגד הוואטסאפ. ערוץ 10 כבר לא בקרב מול ערוץ 2, זה אפילו לא ynet מול וואלה, אלא המדיה במלחמה מול מהירות הוואטסאפ. המלחמה הזאת מתרחשת בשידור חי, המידע מתפשט לכל המדיות בשניות ומה שמופיע בערוץ 10 יופיע בעוד חצי דקה במאקו. הפחד של צוותי החדשות הוא שתגלו משהו בסמארטפון שלכם שהם לא הספיקו לספר לכם קודם.

pazpost147

צוותי החדשות עוברים שנה קשה, מפרשיית הברנוער, אייל גולן ועד המקרה של הנערים החטופים. הפחד לאבד את הרלוונטיות והראשוניות גורם למהדורות החדשות לשדר את המלחמה בשידור חי. הם עושים הכל בכדי שלרגע לא תתפתו להאמין להודעות, שלא תצטרכו לראות סרטונים ביתיים של יירוטי כיפת ברזל או של בית הרוס בבאר שבע, ולכן חברות החדשות עובדות כרגע כמו וואטסאפ בלייב. כמה פעמים כבר ראיתם בימים האחרונים פריים של מצלמה על שמיים ריקים שמחכים ליירוט? העורכים של חברת החדשות לא מחכים לקבלת החומרים בכדי להבין את הממצאים ולקבל את התמונות, אלא הכל בלייב, כאילו הייתם חיילים שמשרתים בכיפה עצמה ומצלמים לחבר'ה.

תרבות ההודעות והוואטסאפ בשנים האחרונות גדלה עד כדי כך עד שחוקי המשחק בתקשורת הבין אישית השתנו. אם ב"עמוד ענן" שהתקיים לפני שנתיים היו מקבלים הכתבים את המידע שלהם דרך הודעות וטלפונים, אני מתארת לעצמי שב"צוק איתן" הם יכולים להעביר תקופה שלמה מבלי להרים טלפון למקור שלהם בכדי להבין טוב יותר את הידיעה. הם לא אשמים, זאת התרבות החדשה שלנו, כולנו חוטאים בה. אחת התמונות שאנחנו רואים על המסך בלי סוף בשידורים של הימים האחרונים, היא של כתב מתעדכן בפלאפון ומנצל כל רגע פנוי לראות אם יש חדש. רק לפני כמה ימים, בערב חמישי, שוגר מטח כבד לכיוון אשדוד, מכונית עלתה באש ובמהדורות החדשות הודיעו על פצוע קשה, שהפך לפצוע אנוש לאחר כמה דקות. הידיעה התבררה כשגויה, כתוצאה ממהירות השידור. הבעייתיות במהירות הבזק מתבטאת גם באיכות הצילום - צוותי החדשות משלבים סרטוני אייפון באיכות לא טובה רק בכדי שנראה במהירות את הרסיסים ואת הבתים ההרוסים. זה בסדר, אנחנו נחכה חצי שעה כדי שתגיעו למקום האירוע ונוכל לראות תמונות באיכות טובה. תשקיעו קצת, אנחנו נמתין.

IMG-20140714-WA0000

הפחד הגדול של מהדורות החדשות הוא שאנחנו נסתדר בלעדיהן ונקבל את כל המידע לבד, אבל אנחנו עוד רחוקים מהימים האלה. זה אומנם נחמד לקבל מידע שלא נמצא במדיות המסורתיות ולהרגיש שאתה שומע מידע מסווג כאילו היית לפחות חבר בקבינט, אבל צוותי החדשות צריכים לשמור על איכות מקצועית וטלוויזיונית למען האזרחים והצופים שלהם. לכן, צוותי חדשות יקרים, תספרו עד 10 לפני שאתם משדרים מידע, אתם לא אחד העם ששולח הודעה מהפלאפון שלו.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה