איך לחפש עבודה למרות המצב?

כולם עסוקים במצב הביטחוני אך יש כאלה שמוטרדים גם בענייני חיפוש עבודה. קבלו 4 טיפים למציאת עבודה בתקופה רגישה

13/07/2014
נירית גלר ג'מילי קבלו עדכונים מנירית
  • RSS

הטילים פגשו את יובל ורון כשהן מחפשות עבודה. שתיהן התלבטו מה לעשות עם המטלה החשובה הזו בחייהן, וכל אחת בחרה לגמרי אחרת.

איך כדאי להתמודד עם המצב של חיפוש עבודה בתקופה של מצב בטחוני רגיש ומלחיץ?

1. הזדמנות להכיר את עצמך

רבים מתלוננים על הקושי לספר על עצמם בראיון עבודה. אם גם לך קשה למצוא תכונות של עצמך, הלחץ של הטילים עשוי לעזור לך לבחון את הדרך שלך להתמודדות עם מצב עמום לטוב ולרע (לא לשכוח שגם תכונות שליליות חשוב לאסוף בתהליך של מציאת עבודה) כגון- עצבנות, חוסר יכולת להתמודד עם מצבים עמומים, רגשנות, דאגנות, ומאידך - יכולת להכניס דברים לפרופורציות, יכולת הרגעה (אז מה אם הרגעת רק את ילדייך, גם זה ראוי לציון!), איתור הזדמנויות (אם את מאלה שיודעת להפיק הזדמנויות גם ממצב שכזה) ועוד.

2. הזדמנות למנף קשרים אקראיים

נקלעת לטילים (בחדר מדרגות, במקלט מוגן, באמצע הרחוב כשאת חשופה וכו') עם אנשים שאת לא מכירה או שמכירה באופן שטחי? זה הזמן לפתח שיחה וללמוד על עוד ארגון, משרות, אנשי קשר בעזרת שאלות כגון - איפה אתה עובד? במה הארגון שלך עוסק? מי מנהל את מחלקת השיווק אצלכם? (תרשמי את השם ותבדקי אחר כך ברשתות החברתיות, את יכולה גם להציע לה חברות בלינקדאין במידה ויש לך שם פרופיל אטרקטיבי), מחפשים אצלכם עובדים? ועוד.

שיחה בחדר מדרגות. צילום: שאטרסטוק

3. הזדמנות ללמוד קצת יותר על תהליך של חיפוש עבודה

חלו כל כך הרבה שינויים ומגמות חדשות בנושא של מציאת עבודה וכדאי שתשלטי בכל אלה, במיוחד אם כמו רבים אחרים עטת על התהליך של מציאת עבודה בלי ללמוד על השינויים שחלו, על הצרכים החדשים, על כללי עשה ואל תעשה ועוד. אולי יהיה נכון עבורך ללמוד קצת יותר על תהליך של חיפוש עבודה כדי לנווט את המוח לכוון שונה מהטילים. זה הזמן ללמוד אם התהליך שעשית עד כה נכון, ואם עדיין לא התחלת תהליך- איך נכון להתחיל תהליך של חיפוש עבודה. ישנו מידע רב באינטרנט וגם אצלי באתר- מוזמנת להוריד את המדריך למציאת עבודה המוגש חינם לכל דורש/ת.

4. הזדמנות להתאוורר מחיפוש עבודה

לא צריך להיות בחרדה/בהלם על מנת להחליט שהטילים הם זמן נפלא להניח כמה ימים לחיפוש עבודה חדשה. חלק מהאמהות כבר החליטו להוריד הילוך בתהליך של מציאת עבודה עקב החופש הגדול, והטילים בעצם הם סיבה נוספת לאתנחתא. חשוב לנוח לפעמים בתהליך של מציאת עבודה, ולפעמים האתנחתא היא זו שממלאת אותנו באנרגיה, אשר בה נשתמש בהמשך הדרך כשנמשיך בחיפושים.

יובל בחרה להמשיך מלא המרץ במציאת עבודה. רון החליטה לעשות אתנחתא. מי יודע כמה זמן ימשך המצב? יתכן שכל זה יהיה מאחורינו תוך ימים ספורים (הלוואי!) ויתכן שיותר. לעיתים אין באפשרותך לשלוט בתגובותיך וההלם והחרדה מנהלים ושולטים בך, אך אם את יכולה לשלוט בכל אלה, יתכן שנכון עבורך יותר יהיה להסיח דעתך מהמצב באמצעות לימוד על התהליך ו/או המשך חיפוש עבודה.

זה לגמרי בסדר להחליט לקחת אתנחתא גם אם אינך מרגישה רע בעקבות הטילים. תמיד את יכולה לבחור להפיק מהטילים האלה משהו חיובי ולקפוץ על ההזדמנות להכיר את עצמך טוב יותר, להכיר אנשים חדשים, ללמוד על הנושא ולהשביח את הכלים והדרכים בהם את פועלת, ולהגיב על הזדמנויות תעסוקתיות, ולהתבלט יותר מאחרים שעסוקים בטילים. והכי חשוב לזכור, שאפשר לבחור בדרך אחת ולהחליט כעבור זמן מה לשנות לדרך אחרת.

*****

נירית גלר ג'מילי, יועצת מקצועית במציאת עבודה ומחברת הספר - המדריך המלא לבחירת ומציאת עבודה.

להורדת המדריך למציאת עבודה בחינם - לחצי כאן.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה