הנה הם באים, החזירים

הפרשה שנחשפת בשעות אלה ממש, מדגימה לנו עד כמה המשטרה שלנו ניתנת לקנייה - ועד כמה החזירים שמנצלים אותה, לעולם לא יודעים שובע. זה לא צריך להפתיע שהם גם מטרידים מינית

06/07/2014
הדס בשן קבלו עדכונים מהדס
  • RSS
» איור: שאטרסטוק

הנה הם באים, החזירים. לא תהיה לנו מנוחה מהם. הם בכל מקום, עובדים, עוסקים, מתחשבנים, משמנים, מרוויחים, מעבירים, מבטיחים והתחייבויות פודים.

הם רוצים עוד ועוד ועוד, ולא אכפת להם במי הם פוגעים. מה הם רוצים? כסף? כמה כסף האם באמת צריכים? לא יודעת, אולי כוח, או יוקרה, דווקא במקומות הכי נמוכים הם רוצים להחשב כמלכים. אבל הם לעולם לא יסתפקו במה שיש להם, תמיד הם ירצו עוד.

הפרשה האחרונה שנחשפת בשעות אלה ממש, הולכת להמחיש לנו עד כמה המשטרה שלנו ניתנת לקנייה, עד כמה הבסיס כאן רקוב, עד כמה ההיבריס שולט   -  ואין שום "מיזם" שיעזור להכיל את זה. דווקא הגוף שאמור להגן עלינו, מתגלה כזה שאפשר לסמוך עליו הכי פחות, בין אם בשיחה למוקד 100, או בסולם ערכי של החברה שלנו. אבל הפרשה הזו גם עומדת לחשוף אותנו לחזירות שלא ראינו מאז...בעצם אנחנו רואים אותה כל הזמן. אלא אם כן אנחנו ממש מתאמצים לא לראות את "הולילנד" בכניסה לירושלים.

והם גברים, החזירים. הם כמעט תמיד גברים. יש שם גם אישה, שכבר בשוביניזם אופייני היו שהתייחסו אליה במילים  "שרשה לה פאם", ניסיון להציג את כל הפרשה באור פורנוגרפי, כאילו היא לא מספיק מטרידה גם בלי זה. יש שם אישה, הרבה יכתבו על איך שהיא נראית, האם היא יפה יותר או פחות, ומה בדיוק היה טיב יחסיה עם החזיר הראשי - אבל יש גם נשים אחרות, במחשכים. נשים שהוטרדו מינית על ידי החזיר הראשי, שוב ושוב ושוב, נשים ששתיקתן נקנתה בעבר - והנה, כל העסק מתפוצץ לנו בפרצוף.

ולמה שזה יפתיע אותנו? איפה שיש חזירות, היא בדרך כלל תופעל גם נגד נשים מוחלשות. מי שלא רואה את האחר, לא יראה את האחרת, מי שמנצל את כוחו כדי להשחית את המדינה, ינצל אותו גם כדי לצבוט, לחפון, להעיר או להשפיל. חזיר הוא חזיר. זה מה שהוא יודע לעשות.

לא מזמן ראיתי באיחור את הסרט "הזאב מוול סטריט" של מרטין סקורסזה, ידעתי שזה סרט קשה ולכן נמנעתי ממנו עד שלא יכולתי יותר, והקדשתי שלש שעות לחזירות הזו. היא הפעימה אותי. מעודי לא ראיתי סרט שלם על אלימות, מבלי שיש בו קרבן אחד מובהק. האלימות של סוכני הבורסה החמדנים מופעלת דרך ההתנהגות, השפה, חוסר היושר, הצעקנות. הנה אנשים שרצו עוד ועוד ועוד, לא הבינו שהם פוגעים בכלכלה האמריקאית, לא חשבו בכלל על הזולת, רק האביסו את עצמם באוכל, סמים וכסף, עד ששמו אותם בכלא, מאוחר מדי.

החזירים שלנו לא פועלים באופן שונה. אנחנו עומדים לבלות איתם הרבה זמן מול מסכי החדשות בשבועות הקרובים. הכינו את התרופות שלכם נגד בחילה.

הערה: בטקסט הנ"ל אין בכדי לפגוע בטבעונים, צמחונים ופעילים לזכויות בעלי חיים. וכמובן שאם חזירים אמיתיים נפגעו מהכתוב, אני מצטערת. באמת מגיע לכם יותר

 

 




מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה