החלונות באמסטרדם

כולם שמעו על רובע החלונות האדומים, אבל מסתבר שבאמסטרדם גם האזרחים הפשוטים מרגישים נוח להיחשף

07/11/2010
סיון אסקיו קבלו עדכונים מסיון
 • RSS

ארבעה ימים באמסטרדם, שלושה שיטוטים לייליים ושתי שיחות עם שני הולנדים מקומיים (כל שיחה בנפרד) גרמו לי להבין שאמסטרדם לא ממש מאמינה בתריסים או בוילונות. הליכה קצרה בסמטאות איזור הג'ורדאן (שזו המקבילה ההולנדית לווסט ווילג') דמתה למופע פיפ שואו, אבל פיפ שואו של משפחות הולנדיות בלונדיניות מדוגמות, שיושבות לארוחת ערב/צפייה בטלוויזיה/משחקי מחשב/מקריאים סיפור לפני השינה. כנראה שההולנדים אוהבים להראות ולהיראות, אחרת איך אפשר להסביר את התופעה שכל עובר אורח תמים כמוני יכול לראות בדיוק מה קורה בדירה עם החלונות החשופים או מה יש לאכול לארוחת ערב? מצד שני, בעיר מתירנית עם חלונות אדומים ועם קופי שופס שקפה לא ממש מגישים שם, זה די מתבקש שההולנדים ירגישו טבעי להתערטל, לא?

אבל פרט לפיפ שואו האנושי והחלונות החשופים, אמסטרדם מדהימה בסתיו, צבעי השלכת משתקפים יפה במימי התעלה, הגבינות ההולנדיות עשירות בכולסטרול, הפעמונים של הכנסיות צלולים מתמיד, החלונות יותר אדומים והאופניים יותר מהירים. פוטובלוג צבעוני וחוויתי מסופשבוע מדהים באמסטרדם.

לטוס.

ארבע שעות ואתם באווירה אחרת.


>> מתוך הבלוג של סיון אסקיו- 56 וברודווי
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

 • תמונה אישית telaviv007 21/11/2010

  היי סיוון,

  את כמו ממתק ששומרים לסוף – כל הזמן רק הצצתי לפוסטים שלך, הצילומים יותר מידי קסמו לי וחששתי שאתאכזב. עכשיו אני מאד אוהבת את הבלוג שלך – וכל הקונצפט של חייך קסום לי.
  כיף לי שאת חברה שלי (גם אם זה רק בסלונה).
  תודה
  יעל אלוני

בחזרה למעלה