להציל את העור בקיץ

חום, מזגן, חום, מזגן. איך להתמודד עם עור הפנים המותש בקיץ הישראלי. שלל עצות לשיפור המצב

10/11/2010
כתבה פרסומית קבלו עדכונים מכתבה פרסומית
  • RSS
» איך לשמור על עור הפנים בסתיו? צילום: יח"צ

חודשי הקיץ המתמשך והולך נותנים את אותותיהם בעור הפנים שלך. קחי קרני שמש חזקות, הוסיפי קורטוב מי מלח וכלור, כמות נכבדה של זיהום אויר ולסיום פזרי מציאות יומיומית אינטנסיבית ותקבלי מתכון בדוק לעור פנים שמגיע מותש לגמרי עד שמגיעה עונת הסתיו. ההתשה הזאת גורמת לו להתחנן לקצת טיפוח ותשומת לב, שישיבו לו את החיוניות שאבדה לו. ואם הוא מבקש, מי אנחנו שנסרב?

אל תיכנעי לקיץ

האקלים הישראלי ''יונק'' לנו את הלחות מהעור. מה גם שאם עברת את גיל 25 סימני הזמן מתחילים באופן טבעי להשאיר בעורך את חותמם. מתסכל, אבל בהחלט ניתן לטיפול ולשיפור. אז מה עושים?

מאמצי שיגרת הטיפול היומיומית כוללים:

1. ניקיון יסודי - לא להתעצל! נקי את הפנים בבוקר ובערב בתרחיץ/ מי פנים. אל תתפתי לשפשף את העור בחוזקה, אלא נקי אותו בעדינות רבה על מנת שלא ייפצע.

2. מצד אחד אנחנו סובלות מהחום והלחות שבחוץ. מצד שני, אנחנו חשופות לקור וליובש שבמזגנים. ככל שנעשה קר יותר, כך עור הפנים מתייבש ולכן מאד מומלץ להוסיף לשגרה היומית גם את הסרום שאותו מורחים לפני השימוש בקרם הלחות. תפקידו החשוב הוא להחליק את העור, להוליך בצורה יעילה יותר את המרכיבים שבקרם הפנים ולמנוע את התנדפותה של הלחות משכבות העור העמוקות. מריחה של כמות קטנה על עור נקי תספיק.

3. זה הזמן להשתמש בקרם לחות קל שנספג מהר, שאיתו לא תרגישי תחושה הכבדה, שיחדיר לחות באופן מיידי וימנע את התנדפותה משכבות העור העמוקות. הקפידי להשתמש בקרם לחות בעל מקדם הגנה מרבית מפני קרינת השמש.

4. השתמשי באופן יומיומי גם בקרם עיניים - העור באזור זה הוא הדק ביותר בכל גופך ולפיכך גם הרגיש ביותר. פנקי אותו ביחס מיוחד שיסייע במניעת אותם קמטוטים מעצבנים ויפחית את סימני העייפות.

5. פילינג ביתי קבוע פעמיים בשבוע - כדאי להקפיד. מדוע? על מנת להיפטר מתאי העור המתים וכדי לעזור לתכשירי הלחות לעשות את מלאכתם נאמנה.

6. משמעת מים - חשוב להמשיך ולשתות לפחות 8 כוסות מים ביום כדי לסייע בשמירת לחותו של העור.

7. למקומות, היכון, רוצי - פעילות ספורטיבית תורמת באופן ישיר לשמירה על עורך. למרות הקושי שבלהיות בחוץ - אל תוותרי לעצמך.

8. הימנעי ממקלחות חמות במיוחד. הן מייבשות את עורך.

9. הקפידי על ''שנת היופי'' שלך - לביטוי הזה יש משמעות רבה: מחסור בשינה פוגע לאורך זמן גם בעור הפנים.

10. לפנק, לפנק - ביקור פעם בחצי שנה במכון יופי עוזר לשמר ולהעצים את הטיפול היומיומי. אגב, אילו היית גרה בפנסילבניה היינו ממליצות לך על הטיפול המתוק ביותר עלי אדמות לעור הפנים שלך: הספא של מלון הרשי שבו תוכלי לזכות בטיפולים על טהרת השוקולד המפורסם.

מה עושים קודם?

בבוקר: התחילי בשטיפת פנים בעזרת תרחיץ והמשיכי במי פנים (להשלמת פעולת הניקוי וכיווץ הנקבוביות), מרחי מעט מהסרום על כל שטח הפנים ומעליו את קרם הפנים המזין (רצוי כזה שכבר מכיל בתוכו מסנן קרינה).

בערב: נקי את הפנים ביסודיות והורידי את כל שאריות הלכלוך והאיפור, מרחי סרום, קרם עיניים וקרם לחות.

מה שבתוך הקנקן

ועל מה בעצם צריך להקפיד כשקונים מוצרי טיפוח בקיץ? סתוית סבג, מנהלת תחום טיפוח פנים של קרליין ממליצה במיוחד למי שאינה אוהבת תחושה כבדה על הפנים שלה להשתמש בקרם בעל מרקם קל הנספג במהירות בעור. בנוסף, "חשוב עדיין להזין את העור בלחות מיידית ולדאוג לבניית מאגר לחות לאורך היום על מנת למנוע את התנדפות הלחות הטבעית של העור ולהבטיח עור קורן וחיוני", היא אומרת. "בסדרת MOIST RESERVE מבית קרליין, לדוגמא, הקרמים הם במרקם קל ונספגים מהר. יחד עם זאת, מוצרי הסדרה מבוססים על מרכיב עיקרי שנקרא AQUA CACTEEN המופק מצמח הקקטוס – צמח בעל מנגנוני הישרדות באקלים קשה ולפיכך הוא מגן מפני נזקי מזג האוויר (כגון שמש וקרינה) והוא בעל יכולת לבנות מאגר לחות שמחזיק לאורך זמן. חשוב גם שהמוצר יכיל אנטיאוקסידנטים (נוגדי חימצון) לטיפול ברדיקלים חופשיים (הנמצאים מסביבנו בריכוז גבוה: בעשן סיגריות, זיהום אויר,קרינה וכו'). דוגמא לאנטיאוקסידנט רב עוצמתי היא ויטמין E  שנמצא בקרמים של הסדרה בתוך מיקרו קפסולות כחולות, בשילוב עם ויטמין A, במטרה להגן על העור ולהזין אותו בהתאם".

לטיפים ולמידע נוסף:

הצטרפו לדף הפייסבוק של קרליין

הצטרפו לדף הפייסבוק של עומר אסף


לטיפים ומידע נוסף כנסו לדף הפייסבוק של קרליין

מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה